Wizja rozwoju Inowrocławia oczami trzech kandydatów na prezydenta miasta
W Inowrocławiu odbyły się w piątek konferencje prasowe, w których wzięło udział troje kandydatów na prezydenta tego miasta. Jakimi pomysłami chcą przyciągnąć do siebie wyborców? Sprawdzał to nasz reporter Marcin Glapiak.
Skwer znajdujący się na osiedlu Piastowskim w Inowrocławiu ma szansę otrzymać nazwę Skweru Praw Kobiet - z taką inicjatywą do pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia Wojciecha Piniewskiego zgłosiły się inowrocławianki. Jeśli inowrocławscy radni poprą przygotowaną uchwałę, to nazwa Skweru Praw Kobiet będzie nadana jeszcze na początku kwietnia.
Z kolei rewitalizacja centrum miasta i odbudowa dworca autobusowego to pierwsze założenia programowe, jakie przedstawiło Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia. Mówiła o tym Ewa Koman, kandydatka Porozumienia na urząd prezydenta Inowrocławia.
Marek Słabiński ma propozycję na rozwój biznesu. Chodzi o terminal przeładunkowy, czyli hub, inaczej port lądowy, którego zadaniem będzie przeładowywanie towarów z transportu samochodowego na transport kolejowy. Koszt budowy takiego terminala to 250 milionów złotych. Pieniądze na jego sfinansowanie Marek Słabiński chce pozyskać z zewnętrznych źródeł. Kandydat na prezydenta przedstawił także projekt budowy Centrum Sportów Rodzinnych, składające się ze sztucznego lodowiska i profesjonalnej strzelnicy. Centrum miałoby powstać w obiektach dawnej Huty Szkła Irena.
Więcej w relacji Marcina Glapiaka.
Zobacz także
Wyborcze konferencje prasowe we Włocławku
2014-10-20, 15:06Marek Wojtkowski z PO i Edyta Mokra z Bezpartyjnego Włocławka w ramach kampanii wyborczej zorganizowali w poniedziałek swoje konferencje prasowe. Czytaj dalej »
SLD prezentuje kandydatów do toruńskiej rady miasta i sejmiku województwa
2014-10-20, 13:58Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował swoich kandydatów do toruńskiej rady miasta. Wśród 50 osób są przedsiębiorcy, nauczyciele, wykładowcy akademiccy i były żużlowiec Mirosław Kowalik. Czytaj dalej »
Tadeusz Pogoda powalczy o kolejną kadencję burmistrza Świecia
2014-10-20, 11:26Tadeusz Pogoda - urzędujący burmistrz Świecia nad Wisłą rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przedstawił również kandydatów na radnych powiatu i miasta z list Komitetu Wyborczego Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Czytaj dalej »
Stawicka: Chcę skupić się na wartości człowieka
2014-10-18, 15:52Małgorzata Stawicka, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, oficjalnie rozpoczęła kampanię konwencją wyborczą w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania kandydatów na na wójtów, burmistrzów i prezydentów
2014-10-18, 12:3427 kandydatów będzie walczyć o 5 prezydenckich stanowisk w Kujawsko-Pomorskiem. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czytaj dalej »
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »