Wizja rozwoju Inowrocławia oczami trzech kandydatów na prezydenta miasta
W Inowrocławiu odbyły się w piątek konferencje prasowe, w których wzięło udział troje kandydatów na prezydenta tego miasta. Jakimi pomysłami chcą przyciągnąć do siebie wyborców? Sprawdzał to nasz reporter Marcin Glapiak.
Skwer znajdujący się na osiedlu Piastowskim w Inowrocławiu ma szansę otrzymać nazwę Skweru Praw Kobiet - z taką inicjatywą do pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia Wojciecha Piniewskiego zgłosiły się inowrocławianki. Jeśli inowrocławscy radni poprą przygotowaną uchwałę, to nazwa Skweru Praw Kobiet będzie nadana jeszcze na początku kwietnia.
Z kolei rewitalizacja centrum miasta i odbudowa dworca autobusowego to pierwsze założenia programowe, jakie przedstawiło Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia. Mówiła o tym Ewa Koman, kandydatka Porozumienia na urząd prezydenta Inowrocławia.
Marek Słabiński ma propozycję na rozwój biznesu. Chodzi o terminal przeładunkowy, czyli hub, inaczej port lądowy, którego zadaniem będzie przeładowywanie towarów z transportu samochodowego na transport kolejowy. Koszt budowy takiego terminala to 250 milionów złotych. Pieniądze na jego sfinansowanie Marek Słabiński chce pozyskać z zewnętrznych źródeł. Kandydat na prezydenta przedstawił także projekt budowy Centrum Sportów Rodzinnych, składające się ze sztucznego lodowiska i profesjonalnej strzelnicy. Centrum miałoby powstać w obiektach dawnej Huty Szkła Irena.
Więcej w relacji Marcina Glapiaka.
Zobacz także
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali się w Inowrocławiu
2018-09-29, 16:06Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zaprezentowali się dziś w Inowrocławiu. Ubiegających się o fotele prezydenta, burmistrzów i radnych przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Premier: płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię Polska
2018-09-29, 13:18Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Łodzi… Czytaj dalej »
Rafał Bruski zapowiada, że powstaną żłobki i przedszkola
2018-09-28, 22:30Nowe baseny, hale sportowe przy szkołach, ale także żłobki i przedszkola, to konkrety - mówi prezydent Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Niech za billboard zapłaci sztab Rafała Bruskiego
2018-09-27, 20:55Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta krytykuje Rafała Bruskiego za umieszczony przy rondzie Toruńskim billboard dotyczący Trasy Uniwersyteckiej. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Chcemy pomagać niepełnosprawnym torunianom
2018-09-27, 20:36Elektroniczne tablice na każdym przystanku autobusowym i piloty z dźwiękowym rozkładem jazdy dla niewidomych. To tylko niektóre z wielu propozycji dla niepełnosprawnych, zaproponowanych przez kandydatkę na prezydenta Torunia Irenę… Czytaj dalej »
Poszukiwani chętni do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
2018-09-27, 18:44Trzeba mieć ukończone 18 lat i być zameldowanym na pobyt stały na terenie naszego województwa. To warunki, które należy spełnić, by zasiąść 21 października w obwodowych komisjach wyborczych w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Przedstawię plan utwardzania ulic osiedlowych
2018-09-27, 17:58Utwardzenie co najmniej 100 dróg osiedlowych w Bydgoszczy zadeklarował Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta uważa, że obecny włodarz niewiele w tym zakresie robi, na czym tracą mieszkańcy. Czytaj dalej »
Radni gminy Dragacz bez konkurencji w wyborach
2018-09-27, 11:56Nietypowa sytuacja w gminie Dragacz przed wyborami. Zgłosił się tam tylko jeden komitet wyborczy. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do RM w Bydgoszczy o miejskim sporcie
2018-09-27, 06:45O potrzebie odbudowy sportu wyczynowego i młodzieżowego w Bydgoszczy, w której pamiętane są jeszcze dawne osiągnięcia w różnych dyscyplinach klubów sportowych, mówili na konferencji prasowej kandydaci do Rady Miasta z listy ugrupowania… Czytaj dalej »
Wiceprezydent Marek Sikora chce być prezydentem Grudziądza
2018-09-27, 05:15Jest drugi, chce być pierwszym - Marek Sikora wiceprezydent Grudziądza oficjalnie potwierdził dzisiaj swój start w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »