Magdalena Noga kandydatką Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia
– Zróbmy coś, żeby miasto w końcu się rozwijało, żeby rozkwitało, aby młodzi ludzie chcieli tu mieszkać – mówi Magdalena Noga, kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia. Jak powiedziała, kandyduje, żeby miasto było zielone, a układy władzy odbetonowane.
Magdalena Noga jest polonistką i terapeutką zajęciowa, przewodnicząca rady okręgu Jakubskie – Mokre. To jedyna kobieta wśród dotąd zgłoszonych kandydatów na prezydenta miasta.
– Nie będziemy oferować gruszek na wierzbie – powiedziała. – Obiecanki-cacanki, to już wiemy doskonale, że w naszym mieście mają rację bytu – my nie, bo my jesteśmy bardzo blisko mieszkańców, my nawet nie musimy do nich wychodzić, bo my z nimi jesteśmy.
– Znamy ich problemy, znamy ich marzenia. Zróbmy coś, żeby to miast w końcu się rozwijało, rozkwitało, żeby tu młodzi ludzie chcieli mieszkać, żeby tu chcieli zakładać rodziny, żeby to było miejsce przyjazne każdemu mieszkańcowi i każdej mieszkance – zapewniła.
Kandydaci Koalicji Ruchów Miejskich do rady miasta podczas konferencji prasowej rozbijali młotem betonowe bloczki. – To nasz wspólny młot, a te wybory muszą być końcem betonowego miasta. Tak, aby było to miejsce przyjazne każdemu mieszkańcowi i każdej mieszkance – mówiła Noga.
Do Rady Miasta z Koalicji Ruchów Miejskich startują m.in Piotr Marach z ruchu społecznego Zielony Toruń i Katarzyna Klczuwajd, historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka.
Więcej poniżej.
Kandydaci Koalicji Ruchów Miejskich do rady miasta podczas konferencji prasowej rozbijali młotem betonowe bloczki/wideo: Michał Zaręba
Zobacz także
Kandydat KNP na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-03, 20:31Marcin Sypniewski jest kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy. Kandydat z wykształcenia jest prawnikiem, prowadzi działalność gospodarczą. Czytaj dalej »
SLD w Toruniu gotowy do wyborów samorządowych
2014-09-01, 16:11Sojusz Lewicy Demokratycznej ma prawie gotowe listy na wybory samorządowe - poinformował w Toruniu wicemarszałek sejmu z SLD Jerzy Wenderlich. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy
2014-08-30, 14:14Anna Mackiewicz jest kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy w nadchodzących wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
W środę ruszy kampania przed wyborami samorządowymi
2014-08-27, 11:00W środę, po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia ws. wyborów samorządowych, ruszy kampania wyborcza. Zarejestrowane komitety wyborcze będą mogły prowadzić agitację aż do rozpoczęcia ciszy wyborczej, czyli do północy… Czytaj dalej »
W serwisie PKW praktyczne informacje dla wyborców
2014-08-26, 13:39Kto może oddać głos w jesiennych wyborach samorządowych, w jakich godzinach odbędzie się głosowanie - praktyczne informacje dla wyborców można znaleźć w serwisie uruchomionym przez PKW. Czytaj dalej »
Nowe bydgoskie ulice dopisane do okręgów wyborczych
2014-08-20, 18:02Bydgoscy radni zaktualizowali podział miasta na okręgi wyborcze. To wymóg czysto formalny. Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz nie wystartuje jesienią w wyborach na prezydenta Bydgoszczy
2014-08-18, 12:08Przewodniczący bydgoskiej rady miasta chce zasiadać w sejmiku wojewódzkim. Prawdopodobnie znajdzie się na liście SLD. Roman Jasiakiewicz ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "My bydgoszczanie" chce startować w wyborach samorządowych
2014-08-07, 15:39Stowarzyszenie 'My bydgoszczanie' wystawi kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych - zapowiedzieli liderzy organizacji. Podkreślili, że sami nie utworzą komitetu, ale będą go współtworzyć. Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystawi swoich kandydatów w wyborach samorządowych
2014-08-07, 13:06Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska weźmie udział w jesiennych wyborach samorządowych. Jak argumentują przedstawiciele SMB taką decyzję podjęto w poczuciu obowiązku zadbania o przyszłość miasta. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" - nowy komitet w jesiennych wyborach samorządowych
2014-07-15, 19:37Stowarzyszenia: ,,Włocławska Inicjatywa Gospodarcza', Krajowe Forum Samorządowe, ,,Oburzeni' i Ruch Narodowy zawiązały porozumienie i utworzyły Komitet ,,Mieszkańcy Włocławka'. Zamierzają wspólnie wystawić swoich kandydatów do… Czytaj dalej »