Prof. Marek Adamski pozostaje rektorem Politechniki Bydgoskiej. Nie miał rywala
Społeczność akademicka Politechniki Bydgoskiej po raz kolejny powierzyła stanowisko rektora profesorowi Markowi Adamskiemu. Wybory odbyły się 6 marca. Za dotychczasowym rektorem oddano 86 głosów, przeciw było dziewięć osób, a trzy się wstrzymały.
– Podkreślałem wielokrotnie, że największym kapitałem Politechniki są ludzie. Dziękuję za dotychczasową współpracę i zaangażowanie. Dziękuję także za zaufanie, jakim społeczność akademicka obdarzyła mnie w tych wyborach. Nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejne wyzwania i sukcesy, które wspólnie będziemy osiągać tworząc silną, interdyscyplinarną uczelnię, pracując na rzecz zwiększania potencjału akademickiego Bydgoszczy – mówił prof. Marek Adamski.
Prof. dr hab. inż. Marek Adamski jest cenionym zootechnikiem, związanym z macierzystą uczelnią już od czasów studenckich. Doktoryzował się w 2003 roku. Sześć lat później uzyskał stopień doktora habilitowanego, tytuł profesora zaś w 2017 roku. W 2016 roku objął stanowisko dziekana Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt. Cztery lata później został wybrany na rektora ówczesnego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.
Jak napisała w komunikacie uczelnia, mijająca kadencja była okresem zmian i dynamicznego rozwoju uczelni, która dzięki staraniom prof. Adamskiego przekształciła się w Politechnikę Bydgoską. Wraz ze zmianą nazwy opracowano nową strategię uczelni. Rozwijano sukcesywnie ofertę studiów, szczególnie o kierunki praktyczne realizowane we współpracy z przedsiębiorcami. Powstał Wydział Sztuk Projektowych i Wydział Medyczny. PBŚ zacieśniła współpracę ze szkołami realizując takie projekty jak „Wagary z Politechniką” czy „Politechnika z klasą” (...). Rektor zapowiedział w najbliższych latach realizację kolejnych zadań, takich jak budowa prosektorium i centrum symulacji medycznych, budowa centrum ogrodnictwa, powstanie kilkunastu nowoczesnych laboratoriów, remont akademików, utworzenie nowej strefy gastronomicznej czy gruntowną przebudowę dawnej stołówki na potrzeby Wydziału Sztuk Projektowych (...).
źr. Politechnika Bydgoska
Zobacz także
Michał Zaleski o bezpieczeństwie i infrastrukturze
2018-10-05, 18:45Bezpieczeństwo na osiedlach, rozwój infrastruktury sportowej i wspieranie rodzin - to kolejne zapowiedzi kandydatów do toruńskiej Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego z okręgu nr 3. Czytaj dalej »
Kampania w autobusie kandydata na burmistrza Świecia nad Wisłą
2018-10-05, 16:01Nowe trasy komunikacyjne w gminie Świecie obiecuje Dariusz Woźniak, kandydat na burmistrza Świecie. Dzisiaj spotkał się z dziennikarzami w autobusie, aby pokazać swój pomysł na funkcjonowanie gminnej komunikacji. Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem: Zrobimy z Bydgoszczy przedsiębiorcze miasto
2018-10-05, 12:56Mniejsze podatki dla szefów dobrze wynagradzających pracowników, darmowe żłobki dla pracujących i ożywienie biznesu na ulicy Gdańskiej - to pomysły dla Bydgoszczy SLD-Lewicy Razem. Czytaj dalej »
Jacek Tyburski: Trzeba odnowić dworzec w Brodnicy
2018-10-05, 12:11Kandydat na burmistrza Brodnicy Jacek Tyburski, który był gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK przedstawił m. in. plan rewitalizacji dworca kolejowego w tym mieście. Jego zdaniem jest to możliwe choć wymaga współpracy… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski o parkingach przyszpitalnych w Bydgoszczy
2018-10-04, 16:00Bezpłatne parkingi przy wszystkich szpitalach w Bydgoszczy obiecał Marcin Sypniewski - jeśli zostanie prezydentem miasta. Czytaj dalej »
Maciej Świątkowski i Roman Jasiakiewicz o mijającej kadencji
2018-10-04, 15:00Prof. Maciej Świątkowski i mecenas Roman Jasiakiewicz - podsumowują swoje działania, jako radni województwa i mówią o planach na kolejną kadencję. Obaj reprezentują Bydgoszcz. Czytaj dalej »
Grażyna Ciemniak na listach PiS do bydgoskiej Rady Miasta
2018-10-04, 11:02Polityczne szyldy się liczą, ale liczy się także człowiek i to co chce zrobić dla miasta - tak Grażyna Ciemniak, w przeszłości działaczka lewicy i Platformy Obywatelskiej wyjaśnia swój start z listy PiS do bydgoskiej Rady Miasta… Czytaj dalej »
Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego o młodzieży i przedsiębiorczości
2018-10-03, 19:07Propozycje dotyczące młodzieży i rozwoju przedsiębiorczości w Toruniu zaprezentował Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego. Czytaj dalej »
Szydło: nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu
2018-10-03, 18:30Nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu - mówiła w środę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy w Inowrocławiu. Zaapelowała o udział w wyborach oraz żeby popierać tych kandydatów… Czytaj dalej »
Sąd Apelacyjny: Poseł Stasiński (PO) nie musi przepraszać posła Latosa (PiS)
2018-10-03, 18:14Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński nie musi przepraszać posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa. Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił zażalenie posła Latosa w tej sprawie. Czytaj dalej »