Prof. Marek Adamski pozostaje rektorem Politechniki Bydgoskiej. Nie miał rywala
Społeczność akademicka Politechniki Bydgoskiej po raz kolejny powierzyła stanowisko rektora profesorowi Markowi Adamskiemu. Wybory odbyły się 6 marca. Za dotychczasowym rektorem oddano 86 głosów, przeciw było dziewięć osób, a trzy się wstrzymały.
– Podkreślałem wielokrotnie, że największym kapitałem Politechniki są ludzie. Dziękuję za dotychczasową współpracę i zaangażowanie. Dziękuję także za zaufanie, jakim społeczność akademicka obdarzyła mnie w tych wyborach. Nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejne wyzwania i sukcesy, które wspólnie będziemy osiągać tworząc silną, interdyscyplinarną uczelnię, pracując na rzecz zwiększania potencjału akademickiego Bydgoszczy – mówił prof. Marek Adamski.
Prof. dr hab. inż. Marek Adamski jest cenionym zootechnikiem, związanym z macierzystą uczelnią już od czasów studenckich. Doktoryzował się w 2003 roku. Sześć lat później uzyskał stopień doktora habilitowanego, tytuł profesora zaś w 2017 roku. W 2016 roku objął stanowisko dziekana Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt. Cztery lata później został wybrany na rektora ówczesnego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.
Jak napisała w komunikacie uczelnia, mijająca kadencja była okresem zmian i dynamicznego rozwoju uczelni, która dzięki staraniom prof. Adamskiego przekształciła się w Politechnikę Bydgoską. Wraz ze zmianą nazwy opracowano nową strategię uczelni. Rozwijano sukcesywnie ofertę studiów, szczególnie o kierunki praktyczne realizowane we współpracy z przedsiębiorcami. Powstał Wydział Sztuk Projektowych i Wydział Medyczny. PBŚ zacieśniła współpracę ze szkołami realizując takie projekty jak „Wagary z Politechniką” czy „Politechnika z klasą” (...). Rektor zapowiedział w najbliższych latach realizację kolejnych zadań, takich jak budowa prosektorium i centrum symulacji medycznych, budowa centrum ogrodnictwa, powstanie kilkunastu nowoczesnych laboratoriów, remont akademików, utworzenie nowej strefy gastronomicznej czy gruntowną przebudowę dawnej stołówki na potrzeby Wydziału Sztuk Projektowych (...).
źr. Politechnika Bydgoska
Zobacz także
Jarosław Wojtas: opozycja musi przedstawić pomysły, które pobudzą wyborców [Rozmowa dnia]
2023-05-29, 09:13- Pomysły natychmiastowego wprowadzenia programu 800 Plus czy podniesienia kwoty wolnej od podatku, zgłaszane przez opozycję, są elementem przedwyborczej licytacji - tak twierdzi dr Jarosław Wojtas, politolog z Uniwersytetu WSB Merito… Czytaj dalej »
Media: Erdogan wygrywa wybory w Turcji zdobywając ponad 50 proc. głosów
2023-05-28, 18:39Obecny szef państwa Recep Tayyip Erdogan zwyciężył w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich w Turcji, zdobywając 52 proc. głosów - wynika z rezultatów opublikowanych przez agencje Anatolia i ANKA po otwarciu 99 proc. urn… Czytaj dalej »
Polska 2050 o nowoczesnych samorządach i ich udziale w ochronie zdrowia
2023-05-25, 18:56Działacze Polski 2050 Szymona Hołowni przedstawili w Toruniu postulaty, które mają poprawić funkcjonowanie samorządów. To między innymi zwiększenie udziałów z podatku PIT. Czytaj dalej »
Suwerenna Polska o obronie wolności, złotówki i gotówki. Spotkanie w Toruniu
2023-05-21, 15:58Politycy Suwerennej Polski przedstawili w Toruniu swoje postulaty. - Zawsze stawialiśmy na rodzinę, na uczciwą i rozwijającą się Polskę - powiedział poseł Mariusz Kałużny. Czytaj dalej »
O lekach za 5 złotych i waloryzacji świadczeń socjalnych. Posłowie Lewicy Razem w regionie
2023-05-18, 14:30Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Inowrocław, Świecie, Chełmno i Lipno - to miasta, które znalazły się w planie wizyty posłów Klubu Parlamentarnego Lewica Razem w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Turcja: mieszkańcy Stambułu: wszyscy żyją wyborami, panuje napięcie, boimy się zamieszek
2023-05-12, 08:36Największą metropolię Turcji pokrywają wyborcze plakaty, nad Bosforem powiewają wyborcze proporce; dominują wizerunki dwóch najpoważniejszych kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta - obecnego lidera państwa Recepa Tayyipa Erdogana… Czytaj dalej »
Tomasz Lenz nie będzie kandydatem KO do Sejmu, ale chce wystartować do Senatu
2023-04-27, 15:45Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej i szef regionu kujawsko-pomorskiego PO Tomasz Lenz nie znajdzie się na listach wyborczych KO - wynika z wypowiedzi sekretarza generalnego KO Marcina Kierwińskiego. - Wszelkie deklaracje, jeżeli chodzi… Czytaj dalej »
Polska 2050 i PSL wystartują w wyborach wspólnie. Jedna lista ogłoszona
2023-04-27, 14:01- Podjęliśmy z PSL decyzję o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych; powołamy wspólny koalicyjny komitet wyborczy - poinformował w czwartek (27 kwietnia) lider Polski 2050 Szymon Hołownia podczas wspólnej konferencji… Czytaj dalej »
Prof. Ryba: Rośnie opór przeciwko uzurpacji kompetencji przez instytucje unijne [Rozmowa dnia]
2023-04-27, 10:28- Istnieją instrumenty obrony suwerenności państw przed uzurpacją instytucji unijnych. Trzeba tworzyć w tej sprawie pewną międzynarodową koalicję - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK prof. Mieczysław Ryba, historyk… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-04-26, 20:54Gościem „Rozmowy dnia” był historyk i politolog - profesor Mieczysław Ryba. Rozmawialiśmy między innymi o pakcie senackim i o strategiach opozycji przed wyborami. Michał Jędryka: Jedna z partii, Solidarna Polska, zmienia nazwę… Czytaj dalej »