Chce kolejny raz być prezydentem Włocławka. „Przede wszystkim infrastruktura”
Walczący o trzecią kadencję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, zapowiada, że jeśli wygra – nie będzie rewolucji. – Będą to rządy kontynuacji, bo trzeba się skupić na wielu zadaniach rozpoczętych, ale nie zakończonych – mówi lider Platformy Obywatelskiej w mieście.
– Będzie to prezydentura kontynuacji – zapowiada Wojtkowski. – Ja starałem się też kontynuować to, co zaczęli moi poprzednicy. Wiele projektów żeśmy już rozpoczęli, natomiast jeszcze nie skończyliśmy. Przede wszystkim: infrastruktura. Dlaczego? Uzyskaliśmy z KPO 600 miliardów i to jest ten moment, że albo te pieniądze wykorzystamy, albo nie. W kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej już takich pieniędzy nie będzie, więc albo teraz te środki wykorzystamy, albo później będziemy musieli szukać tych pieniędzy we własnym budżecie – mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka ubiegający się o reelekcję.
Włocławska Koalicja Obywatelska zaprezentowała pełne listy w wyborach do Rady Miasta. Na „jedynkach” zaskoczenia nie ma. Listę na Śródmieściu otwiera obecny radny Daniel Tobjasz, na Kazimierza Wielkiego wieloletnia radna Platformy, Ewa Szczepańska, Na Południu obecna szefowa klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, Katarzyna Zarębska, natomiast „jedynka” na Zazamczu to była posłanka Platformy Obywatelskiej, obecnie zastępczyni prezydenta miasta, Domicela Kopaczewska.
Do Włocławka na konwencję partyjną przyjechały znane postaci Koalicji Obywatelskiej między innymi wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha, europoseł Krzysztof Brejza, wojewoda Michał Sztybel i marszałek województwa, Piotr Całbecki.
Zobacz także
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej krytykują działalność posła Latosa
2018-09-12, 12:14- Przez trzy lata jako poseł niczego nie zrobił dla Bydgoszczy - mówią o Tomaszu Latosie kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Czeka nas katastrofa demograficzna
2018-09-12, 09:51Czeka nas katastrofa demograficzna - twierdzi Sławomir Mentzen, niezależny kandydat na prezydenta Torunia, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Sylwia Kowalska: Toruń nie tylko dla turystów
2018-09-11, 14:30Sylwia Kowalska wystartuje w wyborach na prezydenta Torunia. Jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski zapowiada wzmocnienie bydgoskich rad osiedli
2018-09-11, 13:30Wzmocnię pozycję rad osiedli, zwiększę budżet obywatelski i zorganizuję referendum w połowie kadencji referendum, żeby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się o kierunkach rozwoju miasta - zapowiedział kandydat na prezydenta Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Bydgoszcz jest w przyszłości
2018-09-10, 17:44Bydgoszcz jest liderem w realizacji 'sześciopaku' - głównych filarów samorządowego programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej - mówił na konferencji poseł Paweł Olszewski (Platforma Obywatelska). Czytaj dalej »
Paweł Skutecki: chcę być blisko ludzi
2018-09-10, 16:54Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka przedstawił w Bydgoszczy kandydata Ruchu Kukiz'15 na prezydenta miasta. To poseł Paweł Skutecki. Czytaj dalej »
Politycy na żywo. Radiokonferencja w Polskim Radiu PiK
2018-09-10, 08:28Po wakacjach na naszą antenę wraca Radiokonferencja. Polityków z regionu, obecnych w studiach w Bydgoszczy i w Toruniu, w poniedziałek (10 września) można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć na naszej stronie. Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza Sojuszu Lewicy Demokratycznej
2018-09-08, 16:27Przedwyborczy „pakt” zaproponował w sobotę partiom opozycyjnym lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Obejmuje on: dopilnowanie uczciwości wyborów samorządowych, poparcie w drugich turach kandydatów opozycji i niewchodzenie po wyborach… Czytaj dalej »
Politycy Prawa i Sprawiedliwości o pustych obietnicach PO z lat 2007-15
2018-09-08, 13:22Budowa drogi S5 to jedna z niezrealizowanych w regionie obietnic Platformy Obywatelskiej, o których poinformowali na konferencji politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Zbigniew Rasielewski, kandydat na prezydenta Torunia, rozpoczął kampanię wyborczą
2018-09-08, 12:25'Zawsze z myślą o Toruniu' - to hasło wyborcze Zbigniewa Rasielewskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia zainaugurował swoją kampanię. Czytaj dalej »