Tak wyglądają wyborcze listy PiS we Włocławku. Zaskoczenie w Śródmieściu
Wiemy już, kto otwiera listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Włocławka. W większości znane twarze, radni z wieloletnim stażem w samorządzie.
Wybory samorządowe coraz bliżej. W Okręgu Kazimierza Wielkiego – Rafał Sobolewski, który jest jednocześnie kandydatem PiS-u na prezydenta Włocławka. Południe i Michelin –Janusz Dębczyński, szef klubu radnych PiS obecnej kadencji. Zazamcze – lider partii we Włocławku i były przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Chmielewski.
Jedynie w Śródmieściu zmiana warty. Z pierwszego miejsca startuje nowicjuszka w samorządzie terytorialnym, Irena Vuković-Kwiatkowska, która ma swój plan na sprawowanie mandatu - jeśli go zdobędzie.
– W kręgu moich zainteresowań są nieruchomości – mówi Irena Vuković-Kwiatkowska. – Zajmowałam się nieruchomościami, będąc w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej. Wiele razy zgłaszali się do nas mieszkańcy, którzy mają nieuregulowany temat własności nieruchomości. W zeszłym roku była ustawa wprowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość, która porządkowała sprawy dotyczące tychże nieruchomości. Chciałabym przypilnować, ażeby ci mieszkańcy wreszcie uzyskali własność tych lokali w kamienicach na Śródmieściu.
Na listach PiS-u do Rady Miejskiej Włocławka znalazła się większość obecnych miejskich radnych tego ugrupowania. Brakuje jedynie Marioli Gawłowskiej, Piotra Czerneckiego i Zbigniewa Lewandowskiego, którzy - jak mówi sztab Prawa i Sprawiedliwości - odmówili kandydowania.
Prawo i Sprawiedliwość upubliczniło również włocławską listę kandydatów do Sejmiku Województwa. Otwiera ją były senator PiS-u, Józef Łyczak.
Zobacz także
Gmina z najwyższą frekwencją dostanie nagrodę: 10 tys. zł na zabawę
2020-06-25, 08:05Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz chce zmobilizować mieszkańców do pójścia na wybory. Gmina, która w najbliższych wyborach prezydenckich odnotuje najwyższą frekwencję, otrzyma 10 tys. zł na organizację wydarzenia o charakterze… Czytaj dalej »
Posłanka Scheuring-Wielgus: Robert Biedroń jedynym lewicowym kandydatem
2020-06-24, 20:23- Wyborcy Lewicy zdecydują, kto zostanie prezydentem Polski - mówiła toruńska posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, podsumowując kampanię wyborczą Roberta Biedronia. Czytaj dalej »
Krzysztof Bosak: prezydent nie ma obowiązku konsultowania zagranicznych wyjazdów
2020-06-24, 17:02- Skorelowanie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu z finałem kampanii wyborczej jest elementem tej kampanii - powiedział w środę w Inowrocławiu Krzysztof Bosak. Zastrzegł jednak, że nie ma zamiaru potępiać negocjowania… Czytaj dalej »
Borys Budka w Toruniu: Wizyta prezydenta Dudy w USA budzi kontrowersje
2020-06-24, 15:25- Prezydent Andrzej Duda nie powinien poza granicami Polski podejmować wiążących zobowiązań, które mogłyby godzić w nasze sojusze w ramach NATO czy UE — powiedział w środę w Toruniu lider PO Borys Budka. Dodał, że takie decyzje… Czytaj dalej »
Zażalenie komitetu wyborczego Andrzeja Dudy ws. słów Trzaskowskiego prawomocnie oddalone
2020-06-24, 12:45Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w środę zażalenie na poniedziałkowe orzeczenie sądu okręgowego ws. słów kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego - poinformował sąd. Oznacza to, że pozew wyborczy komitetu Andrzeja Dudy… Czytaj dalej »
O ojcostwie, budżecie i wyborach mówił w Bydgoszczy Krzysztof Bosak
2020-06-23, 20:10Zapełniony - głównie młodymi ludźmi - amfiteatr przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy powitał kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. Przedstawiciel Konfederacji apelował do rządu o pomoc Polakom za granicą, którzy mają, jak twierdzi… Czytaj dalej »
Sasin: prezydentura konfrontacyjna wobec rządu byłaby zgubna dla Polski i Polaków
2020-06-22, 20:58Prezydentura nastawiona konfrontacyjnie do rządu, byłaby dla Polski i Polaków czymś zdecydowanie zgubnym, biorąc pod uwagę wielkie wyzwania, jakie stoją przed naszym krajem - ocenił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych… Czytaj dalej »
Premier w Bydgoszczy: wszystkie inwestycje są możliwe dzięki współpracy prezydenta z rządem
2020-06-22, 15:54Wszystkie inwestycje są tutaj możliwe, jeżeli będzie kontynuacja dobrej, bezproblemowej współpracy prezydenta z rządem - powiedział w poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki. Czytaj dalej »
Politolog z UMK o finale kampanii: To będzie walka do ostatniej minuty
2020-06-22, 11:09- Szalę zwycięstwa na stronę prezydenta Andrzeja Dudy może przechylić wizyta w Stanach Zjednoczonych i spotkanie z Donaldem Trumpem - tak o finiszu kampanii wyborczej mówił w Rozmowie Dnia dr Patryk Tomaszewski. Zdaniem politologa z… Czytaj dalej »
Wicepremier Emilewicz w Inowrocławiu: Ważne, by za tydzień wszyscy poszli na wybory
2020-06-21, 21:00- Wybory to święto demokracji. Ważne, abyśmy wszyscy w nich uczestniczyli i wrzucili kartkę z dobrym nazwiskiem - powiedziała w niedzielę w Inowrocławiu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że tylko prezydent… Czytaj dalej »