Szeroka oferta dla Inowrocławia. Jakie propozycje przygotowało Porozumienie Samorządowe?
W Inowrocławiu odbyła się konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia. Podczas spotkania przedstawiono program wyborczy i kandydatów na miejskich radnych.
– Dzisiaj startujemy z oficjalną kampanią wyborczą naszego Porozumienia Samorządowego. Idziemy w miasto, od jutra idziemy do naszych mieszkańców. Spotykamy się również bezpośrednio i mówimy o tym, że mamy fantastyczny program dla naszego miasta na kolejne lata. Całościowy, kompleksowy, dotyczący każdej strefy i dziedziny życia, oraz funkcjonowania naszego miasta – deklarowała Ewa Koman, kandydatka na prezydenta Inowrocławia.
– Cel dzisiejszej konwencji to przede wszystkim przedstawienie założeń programowych Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia na najbliższą kadencję samorządową, na najbliższe pięć lat i prezentacja naszych kandydatów w czterech okręgach wyborczych do Rady Miejskiej Inowrocławia – dodał Tomasz Marcinkowski, przewodniczący Rady Miasta Inowrocławia.
Podczas konwencji zaprezentowano program wyborczy, który stawia na rozwój gospodarczy, kulturalny i sportowy Inowrocławia.
W temacie gospodarki Porozumienie Samorządowe chce wprowadzić programy wsparcia dla branż tradycyjnych i zanikających, działacze wspominali również o rewitalizacji centrum, oraz podkreślali znaczenie węzła kolejowego.
Patrycja Sarkowicz przedstawiła punkty dotyczące edukacji. Porozumienie Samorządowe usiłuje poszerzyć ofertę zajęć pozalekcyjnych, regularnie doposażać szkoły i przedszkola. Forma kształcenia również ma być bogata, dzięki czemu dzieci i rodzice mogą mieć możliwość świadomego wyboru ścieżki edukacji.
O sporcie mówił Waldemar Kwiatowski, który zaznaczył, że sport to zdrowie psychiczne i fizyczne, dlatego powinien być jednym z priorytetów dla samorządów. Kluczowy jest nowy sposób na zarządzanie i finansowanie klubów sportowych. Porozumienie Samorządowe proponuje utworzenie Radę Sportu.
Zobacz także
SLD apeluje do prezydenta Bydgoszczy
2014-05-14, 16:18Sojusz Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy apeluje do prezydenta miasta Rafała Bruskiego w sprawie frekwencji wyborczej. Czytaj dalej »
Kampania pro-frekwencyjna w Toruniu
2014-05-14, 14:38Prezydent Torunia Michał Zaleski zachęca mieszkańców miasta, by oddali swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
prof. Magdalena Środa popiera Kazimierę Szczukę
2014-05-13, 20:24W Regionalnej Konwencji Komitetu Europa Plus Twój Ruch w Bydgoszczy wzięli udział oprócz kandydatów z kujawsko-pomorskiego także lider partii Janusz Palikot i Ryszard Kalisz. Czytaj dalej »
Palikot, Kalisz i Szczuka w Toruniu. Incydent z członkiem Twojego Ruchu
2014-05-13, 15:54Koalicja Europa Plus - Twój Ruch, to silna drużyna - przekonywał na toruńskiej Starówce poseł Janusz Palikot. Czytaj dalej »
Wyborcza debata nt. polskiego rolnictwa
2014-05-06, 20:54Prawie 3 godziny trwała, niekiedy dość ostra, debata na temat sytuacji i szans polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej, zorganizowana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Rolniczym we Wtelnie koło Koronowa. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski o telewizyjnym spocie nt. 10-lecia w UE
2014-05-01, 14:45- Musieliśmy wydać pieniądze na promocję Unii Europejskiej, a telewizyjny spot to najlepsza forma takiej promocji. Zarzuty jakoby był to wydatek nieobowiązkowy są chybione - tak skomentował zbliżający się proces w trybie wyborczym… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski o działaniach rządu
2014-04-29, 20:06Lider listy PiS w Kujawsko-Pomorskiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego w przededniu oddania do użytku brakującego odcinka A1 w regionie odniósł się do działań rządu. Czytaj dalej »
Czerwony autobus SLD pojawił się w Bydgoszczy
2014-04-24, 17:11Czerwony autobus, którym w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego politycy SLD jeżdżą po kraju, dotarł do naszego regionu. W Bydgoszczy działacze lewicy mówili m.in o unijnych pieniądzach. Czytaj dalej »
PiS ma już kandydata na fotel prezydenta Bydgoszczy
2014-04-24, 14:55Marek Gralik został oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Profesor Zybertowicz kandyduje w wyborach do PE
2014-04-23, 15:40Naukowcy, działacze 'Solidarności' oraz lekarze weszli w skład Komitetu Honorowego osób popierających kandydaturę prof. Andrzeja Zybertowicza w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »