Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swojego kandydata na prezydenta Torunia
Adrian Mól zapowiada, że chcę być kandydatem na włodarza miasta z ramienia środowisk konserwatywnych, prawicowych. Obecny wiceprezydent Torunia podczas konferencji przedstawił „piątkę dla Torunia". Wśród jego postulatów jest m.in. podwojenie bonu żłobkowego oraz bon dla seniora.
– Nowe świadczenie „Bon senioralny" to 300 zł dla każdego seniora rocznie – mówi Adrian Mól. – Pieniądze te senior będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel. Kolejna propozycja związana jest z oświatą, a chodzi o program „Poznaj region". Proponujemy od 10 do 25 tysięcy złotych dla każdej szkoły. Te środki byłyby przeznaczane na wycieczki po naszym regionie dla klas, które na przykład wyróżniają się w danym roku.
Znamy też kandydatów na radnych. Z okręgu wyborczego nr 1 o reelekcję do Rady Miasta będzie ubiegał się obecny radny Wojciech Klabun. – Jak zwykle jestem optymistą. Mamy nadzieję zrobić jako lista dobry wynik i przez kolejną kadencję odpowiadać za miasto, współpracować merytorycznie z tymi formacjami, które będą rozmawiać o konkretach, które nie będą chciały przenosić wojen politycznych z Warszawy na nasz toruński grunt.
– Wiele udało się zrobić – dodaje radny Przemysław Przybylski, który jest ponownie kandydatem PiS do Sejmiku województwa. – Chciałbym doświadczenie i relacje, które nawiązałem w różnych obszarach nadal wykorzystywać dla dalszego rozwoju naszego regionu, szczególnie dla mieszkańców, żeby poprawić im jakość życia, konkretnie w zakresie dostępu do wysokospecjalistycznej służby zdrowia.
Zobacz także
Przedstawiciele ugrupowań prawicowych z Włocławka na listach wyborczych PiS
2014-09-18, 14:23Prawo i Sprawiedliwość we Włocławku utworzyło koalicję wyborczą. O mandaty radnych z listy PiS walczyć będą reprezentanci kilku najważniejszych organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Michał Zaleski po raz czwarty będzie się ubiegał o fotel prezydencki w Toruniu
2014-09-09, 12:58Jestem gotowy zapewnić dalszy stabilny rozwój miasta - zadeklarował prezydent Torunia Michał Zaleski, który oficjalnie ogłosił start w listopadowych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Ponad pół tysiąca komitetów wyborczych wystartuje w Kujawsko-Pomorskiem w jesiennych wyborach samorządowych
2014-09-09, 11:26645 komitetów wyborczych zarejestrowało się w Kujawsko-Pomorskiem przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Czytaj dalej »
Poniedziałek ostatnim dniem na rejestrowanie komitetów wyborczych
2014-09-07, 13:23Poniedziałek jest ostatnim dniem na rejestrację komitetów wyborczych w jesiennych wyborach samorządowych. Wybory odbędą się 16 listopada; wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko… Czytaj dalej »
Hasło wyborcze PSL: "Samorząd. Tu zaczyna się Polska"
2014-09-06, 16:10'Samorząd. Tu zaczyna się Polska' - to hasło wyborcze PSL w jesiennych wyborach samorządowych. 'Chcemy, by nadchodząca kadencja była powrotem do korzeni Polski obywatelskiej' - mówił szef partii, wicepremier Janusz Piechociński w… Czytaj dalej »
Nie ma wroga na lewicy, razem mamy szanse pokonać prawicę
2014-09-06, 14:31Nie ma wroga na lewicy; zjednoczeni mamy szanse pokonać prawicę - przekonywał szef SLD Leszek Miller podczas kongresu lewicowych partii i organizacji na Stadionie Narodowym. Czytaj dalej »
Młodzi Socjaldemokraci z zarzutami wobec posła PO
2014-09-05, 15:51Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, już na starcie kampanii wyborczej popełnił dwa błędy. Czytaj dalej »
SLD w Bydgoszczy apeluje do sztabu Konstantego Dombrowicza o zmianę hasła wyborczego
2014-09-05, 14:26Konstanty Dombrowicz - kandydat w wyborach na prezydenta Bydgoszczy - zaprezentował w czwartek swoje hasło wyborcze, które brzmi: 'Więcej dla Bydgoszczy'. Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz w walce o urząd prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 14:02Konstanty Dombrowicz oficjalnie ogłosił, że będzie walczył o fotel prezydenta Bydgoszczy. Podczas konferencji prasowej przedstawił też swój program dla miasta. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka - niezależna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 13:49Małgorzata Stawicka - była członkini zarządu i dyrektor Spółki Wodnej Kapuściska ogłosiła chęć wystartowania w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »