Bydgoska Prawica zebrała podpisy i złożyła listy do Miejskiej Komisji Wyborczej
Bydgoska Prawica w czwartek zakończyła zbieranie podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta miasta Łukasza Schreibera i dla kandydatów na radnych. Na obie listy zebrano po 10 tys. podpisów.
Schreiber, poseł od trzech kadencji, były minister w rządzie PiS oraz prawicowi kandydaci do Rady Miasta startują w wyborach w ramach Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Schreibera - Bydgoska Prawica.
Na liście kandydatów na radnych znaleźli się członkowie PiS, Konfederacji, Solidarności, ruchów miejskich i organizacji katolickich. Kampania wyborcza jest prowadzona pod hasłem „Naprzód Bydgoszcz".
Kandydat na prezydenta Bydgoszczy na konferencji prasowej poinformował, że w 10 dni zebrano po 10 tys. podpisów, a ostatnie z nich zbierano jeszcze w czwartek przez trzy godziny w śródmieściu.
Schreiber podkreślił, że jego komitet jako pierwszy w mieście złożył dokumenty do rejestracji. – Jest w nas jeszcze więcej determinacji i entuzjazmu do tego, by walczyć o dobre zmiany w Bydgoszczy – powiedział. Zwrócił uwagę, że wciąż znanych jest tylko dwóch kandydatów na prezydenta Bydgoszczy, a bez Bydgoskiej Prawicy w ogóle w mieście nie byłoby kampanii, nie byłoby nowych pomysłów i debaty o mieście.
Schreiber zaznaczył, że w tym roku podpisy zbierało się dużo lepiej i łatwiej niż przed wcześniejszymi wyborami, bo bydgoszczanie mówią i czują to, że w mieście potrzeba realnej alternatywy. Dodał, że jest spore niezadowolenie wśród mieszkańców z tego, co dzieje się w mieście.
Kandydat zapewnił, że Bydgoska Prawica ma dobre pomysły na przeprowadzenie zmian w mieście. W wyborach Schreiber zmierzy się dotychczasowym prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim (PO). Wiadomo, że na listach kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta znajdą się przedstawiciele Nowej Lewicy; oba ugrupowania rządzą obecnie w mieście.
Zobacz także
Przygotowania przedwyborcze w ostatniej fazie
2015-05-09, 13:17To już ostatnie godziny przed wyborami. Jutro pójdziemy do urn i wybierzemy prezydenta. Dla obwodowych komisji wyborczych to czas wytężonej pracy. Czytaj dalej »
Wybory - jak oddać swój głos?
2015-05-09, 11:12Już jutro - 10 maja Polacy będą wybierać prezydenta. O najwyższy urząd w państwie ubiega się 11 kandydatów. Lokale wyborcze otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Aby nasz głos był ważny, wybieramy tylko jednego kandydata. Czytaj dalej »
Wkrótce wybory prezydenckie
2015-05-08, 12:12To już ostatnie godziny na przekonanie do siebie wyborców. Dziś o północy kończy się kampania i rozpoczyna cisza wyborcza. Czytaj dalej »
Podsumowanie kampanii Andrzeja Dudy - konwencja PiS w Bydgoszczy
2015-05-07, 13:15Kujawsko-pomorski PiS podsumował w Bydgoszczy kampanię Andrzeja Dudy, kandydata na Prezydenta RP. W konwencji uczestniczyli m.in. parlamentarzyści z regionu. Czytaj dalej »
W Unisławiu znów wybiorą radnego
2015-05-06, 12:19Jest zarządzenie wojewody - znamy datę ponownego głosowania w wyborach samorządowych w Unisławiu. To finał protestu wyborczego i wyroku sądu. Mieszkańcy części Unisławia wybiorą jednego radnego. Czytaj dalej »
Leszek Miller w Bydgoszczy
2015-05-04, 18:59Głos oddany Magdalenę Ogórek to głos oddany na SLD - mówił w Bydgoszczy Leszek Miller. Szef Sojuszu przybył na Kujawy i Pomorze w związku z kampanią przed wyborami prezydenckimi. Czytaj dalej »
Młodzi socjaldemokraci i SLD murem za Ogórek
2015-05-04, 13:04Kujawsko-pomorski SLD i młodzi socjaldemokraci popierają kandydaturę Magdaleny Ogórek w wyborach na Prezydenta RP. Czytaj dalej »
Posłowie PiS o liście Andrzeja Dudy do Polaków
2015-05-04, 11:22'Będę prezydentem dialogu (...) Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni (...) Uczynię wszystko, by być prezydentem całego narodu...' - pisze w liście do Polaków Andrzej Duda. Przesłanie kandydata… Czytaj dalej »
Głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich
2015-04-27, 13:09W Bydgoszczy - blisko 80 osób, w Toruniu - 25, we Włocławku - 9, a w Koronowie - nikt. Mowa o osobach, które zgłosiły do tej pory w tych urzędach zamiar głosowania korespondencyjnego w najbliższych wyborach prezydenckich Czytaj dalej »
PO podsumowuje 5 lat rządów prezydenta Komorowskiego
2015-04-20, 12:43Tomasz Szymański poseł Platformy Obywatelskiej na specjalnej konferencji poinformował o sukcesach obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego związkach z Grudziądzem. Czytaj dalej »