Politechnika we Włocławku? To jedna z wyborczych propozycji tamtejszej Lewicy
Utworzenie Politechniki Włocławskiej i mieszkania dla studentów, gabinet psychologiczny i stomatologiczny w każdej szkole oraz 15-minutowa komunikacja miejska to wyborcze obietnice Lewicy we Włocławku skierowane do młodych ludzi.
Na konferencji prasowej mówili o nich senator Krzysztof Kukucki - kandydat na prezydenta miasta i Piotr Kowal, ubiegający się ponownie o mandat radnego.
– Wiemy o tym, że młodzi ludzie to przyszłość naszego miasta. Ja nawet twierdzę, że przyszłość naszego miasta jest wprost proporcjonalnie uzależniona od przyszłości Akademii Wrocławskiej - mówi Krzysztof Kukucki. – Jako miasto chcemy wspierać rozwój Akademii Włocławskiej. Efektem tego rozwoju będzie utworzenie we Włocławku Politechniki Włocławskiej. To jest bardzo realny cel. Rozmawiałem i ze środowiskiem akademickim, i z ministrem nauki. To jest cel, który jesteśmy w stanie osiągnąć w ciągu 5-6 najbliższych lat.
– Będziemy chcieli wprowadzić w szkołach gabinety psychologiczne. Warto wspomnieć również o gabinetach stomatologicznych. I takie zobowiązanie również podejmujemy, że we włocławskich szkołach ta opieka stomatologiczna będzie młodym ludziom zapewniona – mówi Piotr Kowal, ubiegający się ponownie o mandat radnego.
Więcej w relacji Agnieszki Marszał.
Zobacz także
Wybory parlamentarne i referendum wciąż trwają. PKW podała frekwencję z godz. 17:00 [zdjęcia]
2023-10-15, 14:28W Polsce od poranka 15 października trwają wybory do parlamentu oraz referendum. Fotoreporterzy PAP towarzyszyli w lokalach wyborczych znanym politykom. Państwowa Komisja Wyborcza podała kolejne dane o frekwencji, tym razem z godz. 17… Czytaj dalej »
Kujawsko- pomorskie głosowało. Frekwencja na godz. 17:00- ponad 56 procent [nasze relacje]
2023-10-15, 09:12W kraju zakończyły się wybory do Sejmu i Senatu, a także referendum. Lokale wyborcze były czynne do 21.00. W Kujawsko-Pomorskiem ich otwarcie przebiegało bez większych zakłóceń. Czytaj dalej »
Polonia amerykańska już zagłosowała. Za oceanem odnotowano rekordową frekwencję
2023-10-15, 00:27Mimo siąpiącego deszczu przed konsulatem RP w Waszyngtonie w sobotę zgromadził się bezprecedensowy tłum chętnych do oddania głosu w wyborach parlamentarnych i referendum. Niektórzy na oddanie głosu musieli czekać niemal godzin… Czytaj dalej »
W piątek o północy zaczęła się cisza wyborcza i referendalna. Obowiązują pewne zakazy [wideo]
2023-10-14, 00:00Po godzinie 24:00, czyli w sobotę, 14 października, zacznie obowiązywać cisza wyborcza i referendalna. Potrwa ona do niedzieli do 21:00, kiedy to zostaną zamknięte lokale wyborcze. Czytaj dalej »
Polskie drogi i wspieranie rodzimych produktów w wyborczym programie Marcina Wrońskiego
2023-10-13, 23:00Marcin Wroński kandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości podsumował swoją kampanie. Polityk przypomniał swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »
Jarosław Wenderlich przypomina o społecznych programach PiS - u i o swojej „dziewiątce"
2023-10-13, 22:30Minister Jarosław Wenderlich podsumował w Bydgoszczy swoją kampanię wyborczą. Polityk zachęcał do udziału w wyborach i głosowania cztery razy „na nie' w referendum. Jak podkreślił, jest to wybór pomiędzy ośmioma latami rządów… Czytaj dalej »
Grażyna Szabelska o rządowych programach wspierających rodziny. Ile dla Kujaw i Pomorza?
2023-10-13, 22:00- Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuować politykę prorodzinną - deklaruje Grażyna Szabelska, pełnomocnik wojewody d/s rodziny oraz kandydatka do sejmu. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga w Szubinie z postulatami dla kobiet. Konferencja i marsz
2023-10-13, 21:30Najpierw była konferencja prasowa, po niej marsz kobiet pod hasłem „Cicho już byłyśmy'. W Szubinie o prawie kobiet do aborcji mówili kandydaci do Sejmu z Listy Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi w okręgu 4. Czytaj dalej »
Prezes PiS: Kampania bardzo pracowita, a ze strony naszych przeciwników niebywale agresywna
2023-10-13, 20:59Prezes PiS został zapytany w TVP Info o ocenę kończącej się kampanii przed wyborami parlamentarnymi. - 'Ta kampania była bardzo pracowita, ale niestety ze strony naszych przeciwników była też niebywale wręcz agresywna, trzeba powiedzieć… Czytaj dalej »
Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na zakończenie kampanii wyborczej [wideo]
2023-10-13, 20:31„Niech jedyną emocją, która nami kieruje, będzie miłość do Polski. To dzięki niej wybierzemy najmądrzej dla siebie i dla kolejnych pokoleń Polaków. Walczmy o Polskę! Jest tego warta.' - mówił premier w piątkowym wystąpie… Czytaj dalej »