Komitet „przyjdzie z młotami i skruszy beton”. Społecznicy z Torunia startują w wyborach
Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Ruchów Miejskich przedstawił w czwartek kandydatów do Rady Miasta Torunia. Aktywiści zapowiedzieli także wystawienie kandydata na prezydenta. Będziemy młotem kruszyli beton – powiedziała Magdalena Noga, jedna z działaczek.
„Jedynką” listy KWW Wyborców Koalicja Ruchów Miejskich w okręgu numer 1 będzie przedsiębiorca Piotr Malinowski. – Przez ostatnie lata działaliśmy wszyscy w różnych grupach. Program dla Torunia był wypracowywany podczas spotkań z mieszkańcami – podkreślił lider listy.
W okręgu numer 2 listę Koalicji Ruchów Miejskich (KRM) do Rady Miasta otwiera Sylwester Jankowski. – Toruń jest wspaniałym, fantastycznym, pięknym miastem z ogromnym potencjałem. Od wielu lat jest jednak tragicznie zarządzany – powiedział Jankowski.
Joanna Żuchowska, liderka listy w okręgu numer 4, jest reprezentantką Stowarzyszenia Wolna Winnica. – Chcemy odmienić nasze miasto. Dla nas najważniejsi są mieszkańcy, a nie interesy partyjne. Nie stoją za nami wielkie partie. Będziemy finansować się sami. Dlatego nie będziemy zaśmiecać miasta banerami czy plakatami. Dosyć już śmieci w Toruniu – wskazała Żuchowska.
Liderem KRM w okręgu numer 3 został Marcin Łowicki. Kandydat mówił, że jego babcia zawsze opowiadała, że kto „miłości nie zna, ten nie śpi spokojnie”.
– Niestety, my w Toruniu nie jemy i nie śpimy spokojnie. Rozmawiamy z mieszkańcami cały czas o tym, co się dzieje. Park Naturalny Wrzosowisko, Winnica i plany budowy wieżowca, Bulwar Filadelfijski – to wszystko nie pozwala nam stać w miejscu. My kochamy to miasto i dlatego startujemy – powiedział Łowicki.
Jedna z kandydatek komitetu KRM do Rady Miasta Magdalena Noga powiedziała na zakończenie konferencji, że jej komitet „przyjdzie z młotami i będzie kruszyć beton”. – Powolutku, pomalutku, bez rewolucji, ale konsekwentnie będziemy go kruszyli – podsumowała Noga.
Piotr Marach powiedział natomiast: „bardzo lubimy naszego prezydenta i jest nam przykro, że kończy swoją kadencję”.
– Dotychczas Rada Miasta była przedłużeniem decyzji podejmowanych przez prezydenta Michała Zaleskiego. Głosowania 25:0 nie były wyjątkiem, a regułą. Kandydujemy do Rady Miasta, żeby to zmienić, by władza uchwałodawcza, organ stanowiący i kontrolny, czyli radni decydowali o kierunkach rozwoju miasta. Oczywiście w oparciu o głosy torunianek i torunian – mówił Ryszard Mosiołek, szef sztabu wyborczego.
KWW Koalicja Ruchów Miejskich zadeklarował, że wystawi także kandydata na prezydenta miasta. Ma on zostać ogłoszony między 5 a 10 marca.
Dotychczas swój udział w wyścigu o fotel prezydenta Torunia zapowiedzieli Paweł Gulewski z Koalicji Obywatelskiej i radny klubu Aktywni dla Torunia Bartosz Szymanski. W czwartek ma zostać ogłoszony kandydat Prawa i Sprawiedliwości na ten urząd.
Toruniem od ponad 20 lat rządzi Michał Zaleski, który wielokrotnie pytany o swój start w kwietniowych wyborach odpowiadał, że gdy podejmie decyzję, to ją zakomunikuje. Jego udział w wyborach jest bardzo prawdopodobny – wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej ze źródeł zbliżonych do sztabu wyborczego. Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego został zarejestrowany, ale włodarz miasta wskazuje, że jest to obecnie komitet w wyborach do Rady Miasta.
Zobacz także
Wizyta Wandy Nowickej we Włocławku
2015-03-09, 13:12Do Włocławka przyjechała kandydatka na urząd Prezydenta RP, wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka. Nowicką w kampanii wyborczej popiera Unia Pracy. Czytaj dalej »
"Bronkobus" wyrusza w trasę na Kujawach i Pomorzu
2015-03-08, 15:16'Bronkobus' odwiedzi ponad 40 miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem. W Toruniu podczas oficjalnej inauguracji jego trasy obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy i sympatycy popierający kandydaturę Bronisława Komorowskiego na prezydenta… Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające na Kujawach i Pomorzu
2015-03-06, 11:03W najbliższą niedzielę - 8 marca odbędą się kolejne wybory uzupełniające w trzech miejscowościach na Kujawach i Pomorzu. Nowych radnych - w miejsce wybranych wójtów, wybiorą mieszkańcy Gąsawy w powiecie żnińskim oraz Fabianek… Czytaj dalej »
Posłowie PiS o programie wyborczym Andrzeja Dudy
2015-03-02, 13:34- Rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog - to podstawowe dziedziny, na jakich opiera swój program wyborczy Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski - podkreślała podczas konferencji prasowej w Toruniu poseł… Czytaj dalej »
Dogrywki wyborcze na Kujawach i Pomorzu
2015-02-28, 15:16W regionie kujawsko-pomorskim dojdzie w niedzielę - 1 marca do ponownych wyborów. Do urn wyborczych pójdą m.in. mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, Górzna, Gąsawy, Gostycyna, Więcborka i Świecia. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu przekonuje o poparciu Andrzeja Dudy
2015-02-26, 14:55'Celem zjednoczonej prawicy jest wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich' - powiedział w Toruniu prezes Polski Razem, Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kampania prezydencka nabiera rumieńców - wizyty kandydatów na Kujawach i Pomorzu
2015-02-16, 14:22Kampania prezydencka rozwija się na dobre. Chętnych do objęcia fotela prezydenckiego nie brakuje. Lista kandydatów jest długa. Kto ostatecznie zostanie na placu boju? Czytaj dalej »
Komisarz wyborczy wygasił mandat radnego z Osięcin
2015-01-27, 15:54Szykują się zmiany w składzie Rady Gminy Osięciny. Z mandatem najprawdopodobniej pożegna się wybrany jesienią radny Piotr Cybulski z osięcińskiego 'Porozumienia Samorządowego'. Czytaj dalej »
PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy "Uczciwe wybory"
2015-01-02, 11:29Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy pod projektem ustawy 'Uczciwe wybory'. Chodzi np. o wprowadzenie kamer internetowych w lokalach wyborczych, przezroczyste urny do głosowania, zmiany w PKW. Czytaj dalej »
W Unisławiu ponowne wybory do rady gminy
2014-12-17, 12:00Wszystko na to wskazuje, że w jednym z okręgów wyborczych w Unisławiu przeprowadzone zostaną ponowne wybory do Rady Gminy. Czytaj dalej »