„Razem dla Bydgoszczy”: nie zgadzamy się, by w Radzie Miasta były osoby dyskryminujące innych
Kandydaci z komitetu „Razem dla Bydgoszczy” nie chcą by, w Radzie Miasta „zasiadały osoby, które obrażają ludzi o odmiennych poglądach, są nietolerancyjne oraz wykluczają i dyskryminują innych”. – A takie osoby można znaleźć na listach Bydgoskiej Prawicy – mówi Monika Matowska, przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy.
– Bydgoska Prawica zgodnie mówi, że jest otwarta na wszystkich, że do sztabu zapraszają wszystkich mieszkańców, jednak patrząc na wypowiedzi kandydatów, którzy znaleźli się na listach, wiemy, że jednak tak nie jest. Głosy, które pojawiały się ze strony kandydatów, są dla wielu mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy obrażające, wykluczające i dyskryminujące, na co oczywiście nie ma naszej zgody – dodaje Matowska.
– A zatem, czy wybierając przyszłego radnego mieszkańcy mają patrzeć tylko na to, czy jest pracowity, zaangażowany – jedno i drugie jest bardzo ważne – czy powinniśmy również patrzeć na to, jakimi własnymi, osobistymi poglądami kieruje się dany człowiek, pojedynczy radny, ale także ta formacja, która go popiera – mówiła Anna Mackiewicz, wiceprzewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta. – Także miejmy świadomość przy urnie, kogo wybrać – dodała. Podsumowując kończącą się kadencję, oceniła, że współpraca w samorządzie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości była trudna.
– Bardzo cieszymy się, że pani radna Mackiewicz doceniła pracowitość naszych radnych. Jednak ze zdziwieniem obejrzeliśmy atak polityków PO i Lewicy na naszych radnych – bo był to atak na tle światopoglądowym – napisała poproszona przez nas o komentarz rzeczniczka komitetu Bydgoska Prawica.
– Dziwi to szczególnie, ponieważ w rolę recenzenta wszedł znany bydgoski prowokator i lider KOD, który był twarzą skrajnie wulgarnych protestów. Ten człowiek zasłynął tym, że zagłuszał hymn państwowy i zakłócał obchody Bydgoskiego Marca z udziałem Prezydenta i Premiera RP. Ta konferencja po raz kolejny pokazała, że Rafał Bruski nie ma żadnego pomysłu na Bydgoszcz – czytamy w przesłanym stanowisku Bydgoskiej Prawicy.
Zobacz także
Niemcy: Friedrich Merz zapowiedział rozpoczęcie rozmów koalicyjnych z SPD. „Świat na nas nie czeka”
2025-02-24, 20:45Friedrich Merz, lider bloku chadeckiego CDU/CSU, który zwyciężył w niedzielnych przedterminowych wyborach do niemieckiego Bundestagu, zapowiedział w poniedziałek, że chce w najbliższych dniach rozpocząć rozmowy koalicyjne z socjaldemokratyczną… Czytaj dalej »
Samorządowcy z Bydgoszczy i okolic wspierają Rafała Trzaskowskiego. „Samorządy Naprzód!”
2025-02-14, 20:57Rafał Trzaskowski z poparciem samorządowców z Bydgoszczy i okolic. W mieście nad Brdą odbyło się spotkanie w ramach akcji „Samorządy Naprzód!” wspierającej kandydata Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenc… Czytaj dalej »
Wybory burmistrza Piotrkowa Kujawskiego: ośmioro zarejestrowanych kandydatów
2025-02-13, 20:03Ośmioro kandydatów będzie się ubiegać o stanowisko burmistrza miasta i gminy Piotrków Kujawski (powiat radziejowski). Przedterminowe wybory, zarządzone po nagłej śmierci urzędującego burmistrza, odbędą się 9 marca. Czytaj dalej »
Do 14 marca kampania „Samorządy Naprzód" wspierająca Rafała Trzaskowskiego
2025-02-13, 18:07W każdym województwie do 14 marca odbywać się będą spotkania w ramach kampanii „Samorządy Naprzód', wspierające kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Oprócz spotkań w terenie byli i obecni samorządowcy mogą wyrazić… Czytaj dalej »
„Solidarność” poparła kandydaturę Karola Nawrockiego. Umowa programowa podpisana
2025-02-13, 16:55Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podpisał w czwartek umowę programową z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. Zakłada ona m.in. utrzymanie wieku emerytalnego oraz kontynuację ochrony dotychczasowych osiągnięć… Czytaj dalej »
Wybory 2025. Adrian Zandberg w Toruniu opowiadał o rynku mieszkaniowym
2025-02-12, 16:30Trwa kampania wyborcza. Kandydaci na prezydentów RP odwiedzają region za regionem. W Kujawsko-Pomorskiem gości dziś Adam Zandberg. Czytaj dalej »
Politolożka UKW: Co trzecia uściśnięta dłoń w kampanii prezydenckiej daje głos [Rozmowa Dnia]
2025-02-11, 09:01- Rośnie rola i znaczenie Internetu w kampanii wyborczej, telewizja ma jednak nadal duże znaczenie, szczególnie dla starszych wyborców - uważa doktor hab. prof. Izabela Kapsa, politolożka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgos… Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen składa pozew w trybie wyborczym. Pierwszy podczas trwającej kampanii
2025-02-08, 15:28Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich złożył w trybie wyborczym pozew przeciwko posłowi Polski 2050 Sławomirowi Ćwikowi, który oskarżył go o sprzeniewierzenie środków i unikanie płacenia podatków. Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski w Kujawsko-Pomorskiem: Zajmę się wyrównywaniem szans samorządów
2025-02-07, 14:00Na Kujawach i Pomorzu swoją kampanię prowadzi w piątek kandydat na prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski. W wyścigu o Belweder popierany jest przez Koalicję Obywatelską. Czytaj dalej »
Grzegorz Braun może liczyć w Toruniu na wsparcie innych partii. „Nie boi się mówić prawdy”
2025-02-04, 16:39Toruński Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna zainaugurował kampanię wyborczą. Do poparcia lidera Konfederacji Korony Polskiej zachęcali przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy i Partii KORWiN. - To jedyny prawdziwie prawicowy kandydat -… Czytaj dalej »