„Razem dla Bydgoszczy”: nie zgadzamy się, by w Radzie Miasta były osoby dyskryminujące innych
Kandydaci z komitetu „Razem dla Bydgoszczy” nie chcą by, w Radzie Miasta „zasiadały osoby, które obrażają ludzi o odmiennych poglądach, są nietolerancyjne oraz wykluczają i dyskryminują innych”. – A takie osoby można znaleźć na listach Bydgoskiej Prawicy – mówi Monika Matowska, przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy.
– Bydgoska Prawica zgodnie mówi, że jest otwarta na wszystkich, że do sztabu zapraszają wszystkich mieszkańców, jednak patrząc na wypowiedzi kandydatów, którzy znaleźli się na listach, wiemy, że jednak tak nie jest. Głosy, które pojawiały się ze strony kandydatów, są dla wielu mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy obrażające, wykluczające i dyskryminujące, na co oczywiście nie ma naszej zgody – dodaje Matowska.
– A zatem, czy wybierając przyszłego radnego mieszkańcy mają patrzeć tylko na to, czy jest pracowity, zaangażowany – jedno i drugie jest bardzo ważne – czy powinniśmy również patrzeć na to, jakimi własnymi, osobistymi poglądami kieruje się dany człowiek, pojedynczy radny, ale także ta formacja, która go popiera – mówiła Anna Mackiewicz, wiceprzewodnicząca bydgoskiej Rady Miasta. – Także miejmy świadomość przy urnie, kogo wybrać – dodała. Podsumowując kończącą się kadencję, oceniła, że współpraca w samorządzie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości była trudna.
– Bardzo cieszymy się, że pani radna Mackiewicz doceniła pracowitość naszych radnych. Jednak ze zdziwieniem obejrzeliśmy atak polityków PO i Lewicy na naszych radnych – bo był to atak na tle światopoglądowym – napisała poproszona przez nas o komentarz rzeczniczka komitetu Bydgoska Prawica.
– Dziwi to szczególnie, ponieważ w rolę recenzenta wszedł znany bydgoski prowokator i lider KOD, który był twarzą skrajnie wulgarnych protestów. Ten człowiek zasłynął tym, że zagłuszał hymn państwowy i zakłócał obchody Bydgoskiego Marca z udziałem Prezydenta i Premiera RP. Ta konferencja po raz kolejny pokazała, że Rafał Bruski nie ma żadnego pomysłu na Bydgoszcz – czytamy w przesłanym stanowisku Bydgoskiej Prawicy.
Zobacz także
„Nieumyślne sfałszowanie wyników głosowania”. Kolejna komisja wyborcza stanie przed sądem we Włocławku
2026-08-07, 06:50We Włocławku kolejna komisja wyborcza odpowie wkrótce przed sądem. Chodzi o obwód numer 36. Czytaj dalej »
Będzie wyborcza dogrywka w Raciążku. Do ogłoszenia nowego wójta zabrakło 12 głosów
2026-07-27, 06:4312 głosów - tyle zabrakło Maciejowi Malinowskiemu do objęcia fotelu wójta gminy Raciążek w powiecie aleksandrowskim. To oznacza konieczność wyborczej dogrywki, w której zmierzy się z Krzysztofem Sadowskim. Czytaj dalej »
Raciążek wybiera. Trzech kandydatów, jedno stanowisko
2026-07-26, 10:04Trwa głosowanie w przedterminowych wyborach na wójta gminy Raciążek w powiecie aleksandrowskim. To konieczność po śmierci wcześniejszego włodarza - Piotra Zabłockiego. Czytaj dalej »
Mieszkańcy gminy Raciążek wybiorą wójta w przedterminowych wyborach
2026-07-24, 14:45Głosowanie to konieczność po śmierci dotychczasowego włodarza, Piotra Zabłockiego. Kandydatów jest trzech: Maciej Malinowski, Krzysztof Sadowski i Mirosław Siedlecki. Czytaj dalej »
Wszyscy radni okręgu w Toruniu podali się do dymisji. Dziesięć osób zrezygnowało z funkcji
2026-07-21, 22:25Członkowie Rady Okręgu Staromiejskie w Toruniu mówią, że to wyraz sprzeciwu. Ich zdaniem nie mają żadnego wpływu na decyzje miasta, dotyczące centrum. Czytaj dalej »
Sprawa komisji wyborczej w Wieńcu wróci na wokandę? Prokurator nie zgadza się z łagodnym wyrokiem
2026-07-14, 21:38Wszystko przemawia za tym, że do sądu wróci głośna sprawa komisji wyborczej z podwłocławskiego Wieńca. Czytaj dalej »
O urząd powalczy trzech kandydatów. Wybory w gminie Raciążek po śmierci wójta
2026-07-03, 15:20Nieco ponad trzy tygodnie pozostały do wcześniejszych wyborów wójta gminy Raciążek w powiecie aleksandrowskim. Powodem jest śmierć poprzedniego włodarza - Piotra Zabłockiego. Czytaj dalej »
Mieszkańcy wybiorą nowego wójta gminy Lniano. Jest data przedterminowych wyborów
2026-06-25, 16:49Znamy datę przedterminowych wyborów wójta gminy Lniano w powiecie świeckim. Mieszkańcy do urn pójdą 23 sierpnia. Czytaj dalej »
Jest wyrok w sprawie członków Obwodowej Komisji Wyborczej numer 4 w Wieńcu pod Włocławkiem
2026-06-18, 12:49Przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej numer 4 w Wieńcu i jego zastępczyni zostali uznani za winnych. Akt oskarżenia zarzucał im umyślne niedopełnienie obowiązków w trakcie sporządzania protokołu głosowania w drugiej turze… Czytaj dalej »
Mieszkańcy gminy Raciążek wybiorą nowego wójta. 26 lipca pójdą do urn
2026-06-17, 10:0626 lipca odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Raciążek w powiecie aleksandrowskim - poinformowało Rządowe Centrum Legislacji. Przypomnijmy, dotychczasowy włodarz Piotr Zabłocki zmarł w kwietniu w wieku 60 lat. Czytaj dalej »