Nowa Lewica w Bydgoszczy: Jesteśmy za wzmocnieniem roli samorządów
Nowa Lewica w regionie gotowa do wyborów samorządowych. – Do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego wystawimy listy we wszystkich sześciu okręgach – zapowiadał Piotr Hemmerling wicewojewoda i współprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w naszym regionie.
– Do sejmiku wystawiamy pełne listy i startujemy samodzielnie. W miastach prezydenckich będziemy występować samodzielnie jako Nowa Lewica, w wyborach na prezydenta Włocławka, gdzie naszym kandydatem jest minister Krzysztof Kukucki. W Bydgoszczy popieramy Rafała Bruskiego, obecnego prezydenta. Również w Bydgoszczy będziemy wspólnie występowali na listach Koalicji Obywatelskiej. Mamy podpisane porozumienie. Jesteśmy gotowi i pełni pomysłów – dodał Hemmerling.
– Dla Lewicy samorządy są kluczową sprawą – dodał Dariusz Wieczorek, minister nauki i szkolnictwa wyższego i wiceprzewodniczący Rady Krajowej Nowej Lewicy.
– Lewica jest absolutnie za decentralizacją kraju. Lewica jest za wzmocnieniem roli samorządów i za tym, żeby przywrócić normalne, uczciwe finansowanie samorządów. Zresztą to jest wpisane w program Koalicji 15 października – rozwinął Wieczorek.
Działacze Nowej Lewicy podczas konferencji na bydgoskim Starym Rynku zapewniali, że znają samorząd i mają dla mieszkańców dobrą ofertę.
Zobacz także
W Grudziądzu wygrywa Robert Malinowski
2014-11-17, 11:27Robert Malinowski zwycięzcą wyborów prezydenckich w Grudziądzu. W Chełmnie, obecnemu burmistrzowi Mariuszowi Kędzierskiemu zabrakło kilku procent, aby zwyciężyć w I turze - wynika z danych nieoficjalnych. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: radni PiS w Bydgoszczy i sejmiku wg Kosmy Złotowskiego
2014-11-17, 08:3312 radnych z PiS znajdzie się w nowej bydgoskiej radzie miasta - podał na portalu społecznościowym eurodeputowany PiS Kosma Złotowski. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: Bruski i Dombrowicz w drugiej turze w Bydgoszczy. A może Bruski i Gralik?
2014-11-17, 08:06Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (PO) i poprzedni prezydent miasta Konstanty Dombrowicz (KWW Porozumienie Dombrowicza) zmierzą się w drugiej turze wyborów - wynika z informacji Państwowej Komisji Wyborczej po zatwierdzeniu 81,95 proc… Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: Michał Zaleski po raz czwarty prezydentem Torunia
2014-11-17, 08:05Michał Zaleski (KWW Czas Gospodarzy) po raz czwarty został prezydentem Torunia - podała Państwowa Komisja Wyborcza po zatwierdzeniu 86,67 proc. protokołów z głosowań. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: w Toruniu Zaleski, w Grudziądzu Malinowski, w Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu prezydencka dogrywka
2014-11-17, 01:02W Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu zanosi się na drugą turę wyborów prezydenckich. W Toruniu i Grudziądzu wybory prezydenta zakończą się w I turze - wynika z nieoficjalnych informacji. Czytaj dalej »
Sondaż: PO przed PiS i PSL w sejmiku woj.kujawsko-pomorskiego. Komentarze ze sztabów w regionie
2014-11-16, 22:39Jak wynika z sondażu IPSOS wybory do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego wygrała Platforma Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością oraz Polskim Stronnictwem Ludowym. Czytaj dalej »
Frekwencja na Pomorzu i Kujawach do godz.17:30 wyniosła 37,86 proc.
2014-11-16, 21:31Do godz. 17:30 frekwencja w niedzielnych wyborach samorządowych wyniosła w woj. kujawsko-pomorskim wyniosła 37, 86 proc. - wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. Czytaj dalej »
Złe karty w jednej z bydgoskich Komisji Wyborczych
2014-11-16, 17:42Nieprawidłowości w wydruku kart do głosowania stwierdzono w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 176 w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
"Ruchoma urna" w bydgoskim szpitalu
2014-11-16, 16:41Choroba nie przekreśla możliwości wzięcia udziału w wyborach, o czym przekonało się ponad 200 pacjentów Szpitala im. J.Biziela w Bydgoszczy. Cześć z pacjentów oddała swoje głosy w mieszczącym się w lecznicy lokalu wyborczym. Czytaj dalej »
Frekwencja w wyborach samorządowych na Kujawach i Pomorzu
2014-11-16, 16:10Według danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, frekwencja w wyborach samorządowych na Kujawach i Pomorzu na godz. 17.30 wyniosła 37,86 proc. Wydano 618 828 kart do głosowania. Czytaj dalej »