Nowa Lewica w Bydgoszczy: Jesteśmy za wzmocnieniem roli samorządów
Nowa Lewica w regionie gotowa do wyborów samorządowych. – Do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego wystawimy listy we wszystkich sześciu okręgach – zapowiadał Piotr Hemmerling wicewojewoda i współprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w naszym regionie.
– Do sejmiku wystawiamy pełne listy i startujemy samodzielnie. W miastach prezydenckich będziemy występować samodzielnie jako Nowa Lewica, w wyborach na prezydenta Włocławka, gdzie naszym kandydatem jest minister Krzysztof Kukucki. W Bydgoszczy popieramy Rafała Bruskiego, obecnego prezydenta. Również w Bydgoszczy będziemy wspólnie występowali na listach Koalicji Obywatelskiej. Mamy podpisane porozumienie. Jesteśmy gotowi i pełni pomysłów – dodał Hemmerling.
– Dla Lewicy samorządy są kluczową sprawą – dodał Dariusz Wieczorek, minister nauki i szkolnictwa wyższego i wiceprzewodniczący Rady Krajowej Nowej Lewicy.
– Lewica jest absolutnie za decentralizacją kraju. Lewica jest za wzmocnieniem roli samorządów i za tym, żeby przywrócić normalne, uczciwe finansowanie samorządów. Zresztą to jest wpisane w program Koalicji 15 października – rozwinął Wieczorek.
Działacze Nowej Lewicy podczas konferencji na bydgoskim Starym Rynku zapewniali, że znają samorząd i mają dla mieszkańców dobrą ofertę.
Zobacz także
Marcin Sypniewski: Trudno sobie obecnie wyobrazić wybory prezydenckie w maju
2020-03-18, 11:42Konfederacja, podobnie jak inne ugrupowania opozycyjne, opowiada się za przesunięciem wyborów prezydenckich na jesień. Mówił o tym gość Rozmowy Dnia - Marcin Sypniewski, działacz Konfederacji z Bydgoszczy. Mówił też o gospodarce… Czytaj dalej »
Wybory rektora UMK. Uczestnicy w maseczkach i rękawiczkach
2020-03-12, 14:35250 elektorów - wśród nich nauczyciele akademiccy, studenci oraz pracownicy nie naukowi UMK - wybierze w czwartek nowego rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jedynym kandydatem jest dotychczasowy prorektor prawnik prof. Andrzej So… Czytaj dalej »
Chaos, partyjniactwo, skłócone rodziny - Szymon Hołownia chce zmiany Polski
2020-03-11, 07:19- Jestem jedynym bezpartyjnym kandydatem - podkreślał w Bydgoszczy startujący w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia. Dziennikarz, pisarz publicysta i prezenter telewizyjny otworzył biuro swojego sztabu przy ulicy 3 Maja. Czytaj dalej »
Zachęcali do głosowania na Małgorzatę Kidawę-Błońską
2020-03-09, 10:35Zapowiadają intensywną kampanię, zachęcają do współpracy i przekonują, że czas, by prezydentem Polski została kobieta. Sztabowcy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej od rana w centrum Bydgoszczy rozdawali mieszkańcom kawę i gazetę poświęconą… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Priorytety kandydatki
2020-02-29, 18:24Będę prezydentem wszystkich Polaków, kolor partyjny nie będzie miał dla mnie żadnego znaczenia - mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Wśród priorytetów prezydentury wymieniła emerytury… Czytaj dalej »
Poseł Kałużny apeluje do opozycji: Walczmy na argumenty - merytorycznie
2020-02-29, 12:00Poseł PiS Mariusz Kałużny apeluje do parlamentarzystów z regionu o kulturalną i merytoryczną kampanię prezydencką. Tak mówił w Toruniu na konferencji prasowej, zwracając się do posłów Joanny Scheuring-Wielgus i Arkadiusza My… Czytaj dalej »
Kampania Roberta Biedronia w Bydgoszczy: kandydat ma już swój pierwszy baner
2020-02-27, 16:45Baner wyborczy Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta RP, zawisł w Bydgoszczy. - To inauguracja kampanii wizerunkowej naszego kandydata - mówili posłowie Jan Szopiński i Krzysztof Gawkowski zachęcając mieszkańców regionu… Czytaj dalej »
Robert Kwiatkowski o wielkiej retencji i poprawkach do budżetu
2020-02-26, 06:18Wspieranie budowy stopnia wolnego w Siarzewie obiecuje Robert Kwiatkowski - poseł Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim. Polityk przystąpił do Parlamentarnego Zespół ds. Kaskadyzacji Dolnej Wisły. Czytaj dalej »
Milion podpisów dla Andrzeja Dudy. PiS rozpoczyna kampanię wyborczą
2020-02-21, 12:54- Będziemy robić wszystko, by przekonać mieszkańców do ponownego wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedział w piątek w Bydgoszczy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Jak dodał, za kandydaturą prezydenta… Czytaj dalej »
Prezydent Andrzej Duda przedstawia swoich ludzi. Szefową kampanii bydgoszczanka
2020-02-19, 16:54Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński - szefem sztabu organizacyjnego, a b. premier Beata Szydło - sztabu programowego - poinformował rzecznik sztabu, europoseł Adam Bielan. - Chciałbym… Czytaj dalej »