Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy w Grudziądzu. Wsparcie dla prezydenta Glamowskiego
Poznaliśmy kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych miasta i sejmiku województwa z Grudziądza. Przedstawił ich wiceminister, poseł Tomasz Szymański.
– Mam przyjemność przedstawienia państwu kandydatów, którzy będą reprezentowali Grudziądz do sejmiku i jestem głęboko przekonany, że ta trójka, którą za chwilkę przedstawię, zdobędzie mandaty i będzie godnie nas reprezentowała. Listę otwiera pan Robert Malinowski, również wieloletni prezydent miasta Grudziądza i radny. Numer dwa do sejmiku, aktualny radny, pan Michał Czepek. Kolejną, trzecią osobą, która będzie kandydowała do sejmu województwa kujawsko-pomorskiego, jest również, była radna, pani profesor Anna Janosz – przedstawił Szymański.
Platforma Obywatelska nie zgłasza swojego kandydata na prezydenta Grudziądza. Swoje poparcie przekazuje obecnemu włodarzowi miasta.
– Podjęliśmy wspólną decyzję, że Koalicja Obywatelska nie będzie wystawiała kandydata na prezydenta miasta Grudziądza. Natomiast Platforma Obywatelska będzie wspierała i popiera kandydaturę pana prezydenta Macieja Glamowskiego. Panie prezydencie, uważam i nie tylko ja, ale też radni reprezentujący Koalicję Obywatelską w mieście, że ta współpraca po tych pięciu latach powinna być kontynuowana na rzecz dobra rozwoju naszego miasta. Umiemy ze sobą współpracować – podkreślił Szymański.
– Oczywiście ostatnie pięć lat, to dynamiczny czas rozwoju miasta. To wiele zrealizowanych inwestycji o wartości prawie pół miliarda złotych. Myślę, że to też odbudowa dumy o mieście. Dzisiaj miasto jest inaczej postrzegane i możemy z dumą mówić, że jesteśmy grudziądzanami – dodał prezydent Glamowski.
Dodajmy, że Koalicja Obywatelska w wyborach do Rady Miejskiej Grudziądza zgłosiła łącznie 32 kandydatów w czterech okręgach.
Okręg 1:
- Piotr Jezierski
- Jakub Kopkowski
- Judyta Konieczna
- Izabela Biernacka-Grzanka
- Monika Czerwińska
- Rafał Chylewski
- Robert Kubalski
Okręg 2:
- Paweł Napolski
- Krzysztof Misiewicz
- Małgorzata Ambrosius-Okońska
- Marcin Gralak
- Aleksandra Szymczyk
- Katarzyna Dejewska
- Przemysław Ślusarski
Okręg 3:
- Edyta Ogonowska
- Robert Kempiński
- Krzysztof Kocik
- Krystyna Porazik
- Hanna Kowalska
- Wiktor Bergmański
Okręg 4:
- Tomasz Smolarek
- Krzysztof Pokora
- Mariusz Żebrowski
- Aleksandra Spiczak-Brzezińska
- Mateusz Cieślakiewicz
- Grażyna Leśniewska
- Jacek Sienkiewicz
- Malwina Kasprowicz
- Krzysztof Kosiński
- Ewelina Dąbrowska
Zobacz także
Lewica: Prezydent krzyczy jak Hitler. Prof. Sajna: Takie porównania alogiczne
2020-06-15, 17:44Lewica Bydgoszcz ripostuje w odpowiedzi na niedzielne wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Brzegu Dolnym. - Politycy powinni uważniej dobierać słowa, żeby nie były interpretowane wbrew ich intencjom. Prędzej czy później do takiej… Czytaj dalej »
PKW: możliwość zgłoszenia głosowania korespondencyjnego - do wtorku [wideo]
2020-06-15, 15:55We wtorek 16 czerwca upływa termin, do którego wyborcy mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w tegorocznych wyborach prezydenckich. Później będą mogły to zrobić jedynie osoby objęte kwarantanną. Czytaj dalej »
Iwona Michałek: Idźmy na wybory albo głosujmy korespondencyjnie. Na Andrzeja Dudę
2020-06-15, 13:05Kujawsko-pomorscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina przekonują do ponownego poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Czytaj dalej »
Jedenastu kandydatów. Tylko jeden zostanie prezydentem RP
2020-06-13, 10:20Państwowa Komisja Wyborcza podała informacje o kandydatach chcących ubiegać się o fotel prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O najważniejszy urząd w kraju walczy 11 osób. Czytaj dalej »
To już ostatnie chwile na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego!
2020-06-13, 07:08Wyborcy mają jeszcze tylko kilka dni, by w nadchodzących wyborach prezydenckich zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego. Aby móc skorzystać z tego wariantu oddania głosu, trzeba dopełnić na czas niezbędnych formalności. Czytaj dalej »
Prezydent Andrzej Duda: Będę stał na straży, by S10 została zbudowana [wywiad]
2020-06-10, 10:45Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Polskiemu Radiu PiK. - Postanowiłem objąć budowę S10 moim specjalnym prezydenckim patronatem, bo jest bardzo potrzebna w tym regionie i chciałbym, żeby była zrealizowana jak najszybciej - mówił… Czytaj dalej »
Wizyta prezydenta w Kujawsko-Pomorskiem - komentarze
2020-06-10, 06:15Droga S10 będzie finansowana z budżetu państwa - taką deklarację złożył w Solcu Kujawskim prezydent RP Andrzej Duda. Z mieszkańcami spotkał się na pl. Jana Pawła II. Czytaj dalej »
Ponad 86 tys. podpisów poparcia w regionie dla Rafała Trzaskowskiego
2020-06-09, 17:35Platforma Obywatelska dziękuje mieszkańcom regionu za poparcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta RP. Na Kujawach i Pomorzu listy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej podpisało 86 tys. 401 osób. Czytaj dalej »
Robert Kwiatkowski: - Platforma nie ma wrażliwości na lewicowych wyborców
2020-06-08, 11:30- To będzie gwałtowny i intensywny finisz kampanii wyborczej, bo ekipie rządzącej pali się grunt pod nogami - mówił w Rozmowie Dnia poseł Robert Kwiatkowski. Podsumował też działania Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Sejm: rząd premiera Mateusza Morawieckiego z wotum zaufania
2020-06-04, 17:58Sejm zagłosował i jest wotum zaufania do rządu premiera Morawieckiego. Za wnioskiem zgłoszonym przez szefa rządu było 235 posłów. Przeciw 219. Dwóch wstrzymało się od głosu. Czytaj dalej »