Więcej rozmów i pieniędzy w ratuszu. Rafał Bruski chce skupić się na BBO i konsultacjach [zdjęcia]
W tegorocznej kampanii do wyborów samorządowych Rafał Bruski wystartuje pod hasłem „Razem dla Bydgoszczy”. Jak poinformował, plany obejmują m.in. większy nacisk na budżet obywatelski, czy konsultacje społeczne, a także pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej.
– W Bydgoszczy działa kilkanaście ciał doradczych i konsultacyjnych, różnego rodzaju. Konsultacje społeczne funkcjonują i na pewno nie zejdziemy z tej ścieżki. W tych najbliższych latach chciałbym zdecydowanie wzmocnić Bydgoski Budżet Obywatelski. Mamy dzisiaj pewność, że do Bydgoszczy trafi miliard złotych na inwestycje ze środków unijnych – zapowiadał prezydent Bydgoszczy.
Dodał również, że w przygotowaniu są kolejne projekty. – Mamy rozwiązania i wynik konsultacji społecznych, odnośnie ronda Jagiellonów. Głosy, które do nas dotarły, dotyczą, chociażby osób niepełnosprawnych. To jest przesądzone. Mamy na to pełne finansowanie. Jednak licząc na nowe środki unijne, w ciągu kilku miesięcy skonkretyzują się kolejne plany.
Ten kierunek kampanii poparł także przewodniczący rady osiedla Nowy Fordon, Jan Kwiatoń, który podkreślił, że bydgoscy społecznicy są chętni do pracy, by urzeczywistniać lokalne marzenia.
– Bydgoszcz jest jednym z niewielu miast w Polsce, które mimo tego, że budżety miasta drastycznie spadły w ostatnich latach, utrzymała wysokość kwoty budżetu na tym samym poziomie. W Bydgoszczy udało się zrealizować wiele rzeczy, z których się cieszymy. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się zrealizować park w centrum Fordonu, ratując ten ogromny obszar Fordonu przed zabudową mieszkaniową, czy wybudować park akademicki, który od kilku lat jest w planach miasta – dodał Kwiatoń.
Rafał Bruski podsumował także realizację własnych postulatów sprzed kilku lat. Udało się w tym czasie zrealizować m.in. rewitalizację Starego Fordonu, przywrócić mieszkańcom Młyny Rothera, czy wybudować nową Astorię.
Zobacz także
Lewica w Bydgoszczy: Więcej pieniędzy dla nauczycieli - od tego zaczniemy
2019-09-05, 20:41Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli, stałe umowy o pracę i 300 tablic multimedialnych dla szkół w każdym powiecie - to wyborcze obietnice Lewicy. Czytaj dalej »
Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera
2019-09-03, 18:26Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera - ogłosił lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Decyzja ta pociągnęła za sobą też zmiany na listach KO do Sejmu - Kidawa-Błońska… Czytaj dalej »
Iwona Michałek: Potrzebne pieniądze na wkład własny dla OSP. Apel do marszałka
2019-09-03, 15:12Wniosek do marszałka o utworzenie Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych złożyła posłanka Zjednoczonej Prawicy Iwona Michałek. Czytaj dalej »
Poseł Olszewski: Co z budową S10 między Bydgoszczą i Toruniem? Apel do premiera
2019-09-03, 14:15O przywrócenie do Programu Budowy Dróg planów odcinka drogi ekspresowej S 10 między Bydgoszczą a Toruniem apeluje do premiera bydgoski poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński o problemach polskiej oświaty i zmianie szefa bydgoskiej TVP
2019-09-02, 19:39- Reforma oświaty przyniosła negatywne skutki dla społeczeństwa - uważa poseł PO Michał Stasiński, ubiegający się o reelekcję z list Koalicji Obywatelskiej. Polityk twierdzi też, że ”zmiany w lokalnej telewizji są polityczną… Czytaj dalej »
Patryk Jaki wspiera w Toruniu kandydatów Zjednoczonej Prawicy
2019-08-30, 20:08Europoseł Patryk Jaki poparł kandydatów do Sejmu i Senatu - Mariusza Kałużnego oraz zastępcę prezydenta Zbigniewa Rasielewskiego. W Toruniu zachęcał też do głosowania na Zjednoczoną Prawicę. Czytaj dalej »
Konfederacja się „spisała”. Ma ponad 11 tysięcy podpisów pod listami wyborczymi
2019-08-30, 11:23Rekordową liczbę - największą dotąd - podpisów poparcia zebrała pod spisem kandydatów do Parlamentu, Konfederacja. Przedstawiciele tego ugrupowania z Bydgoszczy zanieśli w piątek rano (30.08.) do biura wyborczego gotową do rejestracji… Czytaj dalej »
Parlamentarne plany liderów Koalicji Obywatelskiej z okręgu bydgoskiego
2019-08-29, 16:14Senator Andrzej Kobiak chce stworzyć nową ustawę o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami, a były europoseł PO Tadeusz Zwiefka powalczy o niezależność mediów. Czytaj dalej »
Marcin Kowalski odpowiada Ireneuszowi Stachowiakowi w sprawie hejtu
2019-08-28, 18:00We wtorek, kandydat PiS w wyborach parlamentarnych, Ireneusz Stachowiak, pytał, czy były dziennikarz Gazety Wyborczej, Marcin Kowalski, ma coś wspólnego z tzw. hejtowaniem w Internecie. Marcin Kowalski odpowiada. Czytaj dalej »
Podsumowania posłanki Scheuring-Wielgus. Z czego jest najbardziej dumna?
2019-08-28, 14:16238 wystąpień, 145 interpelacji i zapytań, udział w 87 proc. głosowań, praca w trzech komisjach - tak w liczbach wyglądała poselska praca Joanny Scheuring-Wielgus. Posłanka podsumowała podczas konferencji w Toruniu swoją działalność… Czytaj dalej »