Więcej rozmów i pieniędzy w ratuszu. Rafał Bruski chce skupić się na BBO i konsultacjach [zdjęcia]
W tegorocznej kampanii do wyborów samorządowych Rafał Bruski wystartuje pod hasłem „Razem dla Bydgoszczy”. Jak poinformował, plany obejmują m.in. większy nacisk na budżet obywatelski, czy konsultacje społeczne, a także pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej.
– W Bydgoszczy działa kilkanaście ciał doradczych i konsultacyjnych, różnego rodzaju. Konsultacje społeczne funkcjonują i na pewno nie zejdziemy z tej ścieżki. W tych najbliższych latach chciałbym zdecydowanie wzmocnić Bydgoski Budżet Obywatelski. Mamy dzisiaj pewność, że do Bydgoszczy trafi miliard złotych na inwestycje ze środków unijnych – zapowiadał prezydent Bydgoszczy.
Dodał również, że w przygotowaniu są kolejne projekty. – Mamy rozwiązania i wynik konsultacji społecznych, odnośnie ronda Jagiellonów. Głosy, które do nas dotarły, dotyczą, chociażby osób niepełnosprawnych. To jest przesądzone. Mamy na to pełne finansowanie. Jednak licząc na nowe środki unijne, w ciągu kilku miesięcy skonkretyzują się kolejne plany.
Ten kierunek kampanii poparł także przewodniczący rady osiedla Nowy Fordon, Jan Kwiatoń, który podkreślił, że bydgoscy społecznicy są chętni do pracy, by urzeczywistniać lokalne marzenia.
– Bydgoszcz jest jednym z niewielu miast w Polsce, które mimo tego, że budżety miasta drastycznie spadły w ostatnich latach, utrzymała wysokość kwoty budżetu na tym samym poziomie. W Bydgoszczy udało się zrealizować wiele rzeczy, z których się cieszymy. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się zrealizować park w centrum Fordonu, ratując ten ogromny obszar Fordonu przed zabudową mieszkaniową, czy wybudować park akademicki, który od kilku lat jest w planach miasta – dodał Kwiatoń.
Rafał Bruski podsumował także realizację własnych postulatów sprzed kilku lat. Udało się w tym czasie zrealizować m.in. rewitalizację Starego Fordonu, przywrócić mieszkańcom Młyny Rothera, czy wybudować nową Astorię.
Zobacz także
Lider Konfederacji: Nie pozwólmy, by Polska była śmietnikiem Europy
2019-10-07, 15:38Całkowity zakaz importu śmieci do Polski - proponuje lider bydgoskiej listy wyborczej Konfederacji. Marcin Sypniewski przekonywał, że nasz kraj stał się śmietnikiem Europy. Czytaj dalej »
Andrzej Kobiak uważa, że Senat powinien objąć opiekę nad samorządami
2019-10-07, 14:12- Większa opieka Senatu nad samorządami - to mógłby być pierwszy krok w kierunku zreformowania Izby Wyższej naszego Parlamentu - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Bydgoszczy Andrzej Kobiak, senator Platformy Obywatelskiej… Czytaj dalej »
Minister Schreiber: Rząd PiS wspiera sport o wiele bardziej, niż poprzednicy
2019-10-07, 13:35Ponad 75 mln zł - to suma rządowego dofinansowania do inwestycji sportowych w Bydgoszczy i okolicach w ostatnich czterech latach - przypomniał na spotkaniu z samorządowcami i działaczami sportowymi minister z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów… Czytaj dalej »
Były prezydent wspiera kandydata z Grudziądza. I krytykuje Lecha Wałęsę
2019-10-07, 11:58Bronisław Komorowski odwiedził w poniedziałek Grudziądz. Były prezydent udzielił swojego poparcia posłowi Koalicji Obywatelskiej -Tomaszowi Szymańskiemu. Czytaj dalej »
Wojewoda Bogdanowicz: W ciągu kilku lat problem dróg samorządowych zniknie
2019-10-07, 11:09Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który był dziś gościem 'Rozmowy dnia' Polskiego Radia PiK powiedział, że budowa dróg samorządowych jest zadaniem, bez którego gminy nie będą się prawidłowo rozwijały. Czytaj dalej »
Krzysztof Brejza oskarża rodzinę działacza PiS. Ireneusz Stachowiak: To blef, proszę o nazwisko
2019-10-07, 07:32Kandydujący do Sejmu z listy PiS Ireneusz Stachowiak (Solidarna Polska) w niedzielę w Inowrocławiu zarzucił posłowi PO-KO i kandydatowi na senatora Krzysztofowi Brejzie, że blefuje jakoby jego banery zniszczył członek rodziny prominentnego… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-07, 06:00Gościem 'Rozmowy dnia' był wojewoda kujawsko-pomorski i kandydat na senatora Mikołaj Bogdanowicz, którego pytaliśmy między innymi o podsumowanie kadencji na stanowisku wojewody i kluczowe problemy subregionu południowego województwa… Czytaj dalej »
Minister Ziobro w Toruniu: jeżeli zarobki nie wzrosną, specjaliści będą wyjeżdżać
2019-10-06, 19:31Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poparł w Toruniu Mariusza Kałużnego - kandydata do Sejmu, ósmego na liście PiS w okręgu toruńsko- włocławskim. Dodał, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma na najbliższe cztery lata plan znaczącego… Czytaj dalej »
"Spontaniczna rozmowa" Krzysztofa Czabańskiego i Jarosława Kaczyńskiego popularna w sieci
2019-10-06, 16:47Już ponad 750 tysięcy osób obejrzało w Internecie spot wyborczy przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego, w którym „przy herbatce” rozmawia on z Jarosławem Kaczyńskim. Czytaj dalej »
Szkoła nowoczesna, współpracująca z rynkiem pracy i...bez zadań domowych
2019-10-05, 15:25Edukacja była tematem konferencji zorganizowanej przez Ireneusza Nitkiewicza. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka. Czytaj dalej »