Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica przedstawiły bydgoskie listy. Partie mierzą w 17 mandatów
Przed ogłoszeniem wspólnych list kandydatów na radnych Michał Sztybel (przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy) i Mirosław Kozłowicz (współprzewodniczący Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Bydgoszczy), podpisali wspólną deklarację, w której zawarte zostały główne cele do realizacji w nowej kadencji.
Koalicja Obywatelska i Lewica w Bydgoszczy potwierdziły wspólny start w wyborach samorządowych z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.
– Cel, za który czuję osobistą odpowiedzialność to co najmniej 17 mandatów w 28-osobowej Radzie Miasta. Zwróćmy uwagę, że Rada Miasta będzie troszeczkę mniejsza, stąd cel jest bardzo ambitny. Osiągnięcie tej liczby jest możliwe tylko razem, startując w ten sposób wykorzystać w pełni potencjał ordynacji wyborczej. Nie ma co tego ukrywać, ale także i przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby każdy głos na wspólną listę miał znaczenie – mówił Sztybel
Mirosław Kozłowicz zapewnił, że w Nowej Lewicy jest pełna zgoda na wspólny starty w tych wyborach z Koalicją Obywatelską.
– Muszę powiedzieć, że wszystkie decyzje były podjęte wspólnie i co ważniejsze, jednogłośnie, zarówno przez frakcję SLD, jak i przez frakcję Wiosenną. Wojewódzkie struktury również jednogłośnie zaakceptowały nasz wspólny pomysł na kontynuowanie dobrego, dojrzałego zarządzania tym miastem – wyjaśnił Kozłowicz.
Na listach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, oprócz obecnych radnych z obydwu ugrupowań, znaleźli się też bezpartyjni przedstawiciele różnych środowisk.
Pełna lista KO i Lewicy w wyborach do bydgoskiej Rady Miasta:
Okręg 1 – osiedla: Miedzyń, Prądy, Wilczak, Jary, Okole, Czyżkówko, Osowa Góra, Flisy, Opławiec, Smukała, Janowo, Piaski, Jachcice:
1. Monika Matowska
2. Robert Langowski
3. Paulina Jankowska
4. Mikołaj Hetzig
5. Violetta Kowalska
6. Jerzy Nowacki
7. Marek K. Jeleniewski
Okręg 2 – osiedla: Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto, Bartodzieje, Bielawy, Osiedle Leśne, Bydgoszcz Wschód, Skrzetusko:
1. Jakub Mikołajczak
2. Izabela Nowicka
3. Ireneusz Nitkiewicz
4. Katarzyna Tomaszewska
5. Aleksander Ławniczak
6. Rafał Ogrodowicz
7. Renata Marzec
8. Jan Szopiński
Okręg 3 - Fordon:
1. Lech Zagłoba Zygler
2. Szymon Wiłnicki
3. Kazimierz Drozd
4. Maria Gałęska
5. Nicolas Taczanowski
6. Wioletta Nowacka
7. Justyna Polasik
8. Jan Kwiatoń
Okręg 4 – osiedla: Błonie, Górzyskowo, Szwederowo, Wzgórze Wolności:
1. Elżbieta Rusielewicz
2. Zdzisław Tylicki
3. Robert Kufel
4. Janusz Czwojda
5. Hubert Tadych
6. Monika Pociot
7. Krzysztof Skalski
8. Grażyna Rzęska
Okręg 5 – osiedla: Kapuściska, Wyżyny, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Zimne Wody, Czersko Polskie, Glinki-Rupienica:
1. Mateusz Zwolak
2. Anna Mackiewicz
3. Adrian Czyżewski
4. Bernadeta Różańska – Majchrzak
5. Maciej Świątkowski
6. Magdalena Wawrzyniak
7. Aurelia Ratajczak
Zobacz także
Rozmowa Dnia
2023-09-21, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był Łukasz Pająk, lider bydgoskiej listy Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach do Sejmu. Rozmawialiśmy o programie tej formacji. Michał Jędryka: Udało się Państwu zarejestrować w całej Polsce listy wyborcze… Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Politycy opozycji są niewiarygodni w kwestii relokacji migrantów
2023-09-20, 23:17Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z ramienia PiS, zapewniał w Inowrocławiu, że Prawo i Sprawiedliwość nie dopuści do tego, aby do Polski sprowadzano nielegalnych imigrantów. Czytaj dalej »
Politycy PiS: Nie zgadzamy się na narzucanie Polsce przyjmowania nielegalnych migrantów
2023-09-20, 19:43- Polski rząd jest przeciwny obowiązkowi przyjmowania nielegalnych imigrantów tak, jak chce tego i narzuca Polsce Unia Europejska - powiedzieli w Grudziądzu na specjalnej konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Akademiki za złotówkę, zmiany podatkowe. To postulaty kandydatów Trzeciej Drogi
2023-09-20, 18:50Kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia PSL w wyborach parlamentarnych przedstawili w Inowrocławiu swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w Świeciu: Z samorządów robi się fasadę
2023-09-20, 15:57Ograniczanie przez rząd roli samorządów było głównym tematem konferencji prasowej Iwony Karolewskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu numer 4 i Senatora RP Andrzeja Kobiaka. Czytaj dalej »
Anna Sobecka popiera kandydaturę Mariusza Kałużnego w wyborach do Sejmu
2023-09-20, 14:45Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka sama liczyła na start w wyborach, jednak decyzja kierownictwa Zjednoczonej Prawicy była inna. - Obserwując posła Kałużnego, zdecydowałam, że zasługuje na moje poparcie - oświ… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: PO chce z emigracji uczynić temat kampanii, a to gra przeciwko nim
2023-09-20, 13:57- W sprawie paktu migracyjnego europosłowie PO nie mieli odwagi, by zabezpieczyć interes Polski - powiedział w Bydgoszczy szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot, „jedynka' na liście PiS w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
Przedstawiciele Konfederacji: Praca musi się opłacać, nie można karać ciężko pracujących
2023-09-20, 13:30O pracy mówili w środę bydgoscy przedstawiciele Konfederacji - kandydujący do Sejmu Marcin Sypniewski, Izabela Kafka i Michał Kotulski. Czytaj dalej »
Łukasz Schreiber rozmawia z mieszkańcami Bydgoszczy. „Stawiam na bezpośredni kontakt”
2023-09-20, 12:30Na ulicach Bydgoszczy można było spotkać w środę rano ministra w KPRM Łukasza Schreibera. Zapowiedział, że w sobotę (23 września) nad Brdą odbędzie się jego konwencja wyborcza. Czytaj dalej »
Tomasz Sakiewicz: Za czasów Tuska dziennikarzy chcieli zamykać w więzieniu [Rozmowa dnia]
2023-09-20, 09:47- Donald Tusk ma usta pełne frazesów o wolności i demokracji, ale wolności tak naprawdę nienawidzi - mówił redaktor Tomasz Sakiewicz, dziennikarz i publicysta, gość dzisiejszej „Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »