Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica przedstawiły bydgoskie listy. Partie mierzą w 17 mandatów
Przed ogłoszeniem wspólnych list kandydatów na radnych Michał Sztybel (przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy) i Mirosław Kozłowicz (współprzewodniczący Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Bydgoszczy), podpisali wspólną deklarację, w której zawarte zostały główne cele do realizacji w nowej kadencji.
Koalicja Obywatelska i Lewica w Bydgoszczy potwierdziły wspólny start w wyborach samorządowych z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.
– Cel, za który czuję osobistą odpowiedzialność to co najmniej 17 mandatów w 28-osobowej Radzie Miasta. Zwróćmy uwagę, że Rada Miasta będzie troszeczkę mniejsza, stąd cel jest bardzo ambitny. Osiągnięcie tej liczby jest możliwe tylko razem, startując w ten sposób wykorzystać w pełni potencjał ordynacji wyborczej. Nie ma co tego ukrywać, ale także i przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby każdy głos na wspólną listę miał znaczenie – mówił Sztybel
Mirosław Kozłowicz zapewnił, że w Nowej Lewicy jest pełna zgoda na wspólny starty w tych wyborach z Koalicją Obywatelską.
– Muszę powiedzieć, że wszystkie decyzje były podjęte wspólnie i co ważniejsze, jednogłośnie, zarówno przez frakcję SLD, jak i przez frakcję Wiosenną. Wojewódzkie struktury również jednogłośnie zaakceptowały nasz wspólny pomysł na kontynuowanie dobrego, dojrzałego zarządzania tym miastem – wyjaśnił Kozłowicz.
Na listach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, oprócz obecnych radnych z obydwu ugrupowań, znaleźli się też bezpartyjni przedstawiciele różnych środowisk.
Pełna lista KO i Lewicy w wyborach do bydgoskiej Rady Miasta:
Okręg 1 – osiedla: Miedzyń, Prądy, Wilczak, Jary, Okole, Czyżkówko, Osowa Góra, Flisy, Opławiec, Smukała, Janowo, Piaski, Jachcice:
1. Monika Matowska
2. Robert Langowski
3. Paulina Jankowska
4. Mikołaj Hetzig
5. Violetta Kowalska
6. Jerzy Nowacki
7. Marek K. Jeleniewski
Okręg 2 – osiedla: Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto, Bartodzieje, Bielawy, Osiedle Leśne, Bydgoszcz Wschód, Skrzetusko:
1. Jakub Mikołajczak
2. Izabela Nowicka
3. Ireneusz Nitkiewicz
4. Katarzyna Tomaszewska
5. Aleksander Ławniczak
6. Rafał Ogrodowicz
7. Renata Marzec
8. Jan Szopiński
Okręg 3 - Fordon:
1. Lech Zagłoba Zygler
2. Szymon Wiłnicki
3. Kazimierz Drozd
4. Maria Gałęska
5. Nicolas Taczanowski
6. Wioletta Nowacka
7. Justyna Polasik
8. Jan Kwiatoń
Okręg 4 – osiedla: Błonie, Górzyskowo, Szwederowo, Wzgórze Wolności:
1. Elżbieta Rusielewicz
2. Zdzisław Tylicki
3. Robert Kufel
4. Janusz Czwojda
5. Hubert Tadych
6. Monika Pociot
7. Krzysztof Skalski
8. Grażyna Rzęska
Okręg 5 – osiedla: Kapuściska, Wyżyny, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Zimne Wody, Czersko Polskie, Glinki-Rupienica:
1. Mateusz Zwolak
2. Anna Mackiewicz
3. Adrian Czyżewski
4. Bernadeta Różańska – Majchrzak
5. Maciej Świątkowski
6. Magdalena Wawrzyniak
7. Aurelia Ratajczak
Zobacz także
Wybory parlamentarne na Węgrzech. Sondaże wróżą sukces rządzącej koalicji
2022-04-03, 09:45W niedzielę (3 kwietnia) na Węgrzech odbędą się wybory parlamentarne, w których zostanie wyłoniony 199-osobowy parlament. Sondaże wskazują na wygraną rządzącej koalicji zawiązanej przez rządzącą konserwatywną Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratyczną… Czytaj dalej »
Platforma Obywatelska chce mieć armię mężów zaufania. Nabór już się zaczął
2022-02-22, 09:01Poseł Tomasz Lenz twierdzi, że Platforma Obywatelska ma zastrzeżenia do całkowitej uczciwości kilku poprzednich głosowań, dlatego partia ta chce powołać całą armię mężów zaufania, którzy mieliby czuwać nad przebiegiem przyszłych… Czytaj dalej »
Obywatelski Toruń i Rada Miasta Torunia laureatami nagrody Super Samorząd
2022-02-16, 11:20Toruńskie stowarzyszenie i radni tego miasta zostali docenieni za zorganizowanie wyborów do rad osiedli (okręgów). Czytaj dalej »
Był zastępcą, teraz wójtem. Rafał Krajewski wygrał wybory w gminie Raciążek
2022-02-15, 19:00Gmina Raciążek w powiecie aleksandrowskim ma nowego wójta. Niedzielne wybory wygrał kandydat PiS Rafał Krajewski. Zdobył 51,5 proc. głosów. Czytaj dalej »
Konto Konfederacji usunięte z Facebooka. Politycy wnioskują o kary finansowe
2022-01-07, 18:19Właściciel serwisu społecznościowego, który ogranicza do niego dostęp dla organizacji politycznej, będzie płacił karę do 50 mln zł, nakładaną przez PKW - zakłada projekt koła Konfederacji, przedstawiony w piątek w Sejmie. Czytaj dalej »
Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy, został szefem miejskich struktur PO
2021-10-23, 21:58W sobotę (23 października) działacze Kujawsko-Pomorskiej Platformy Obywatelskiej wybierali regionalne władze partii. Szefem regionu pozostaje toruński parlamentarzysta Tomasz Lenz. Platformą bydgoską pokieruje Michał Sztybel, zastępca… Czytaj dalej »
Wybory w Platformie Obywatelskiej. Kandydat na szefa jest jeden: Donald Tusk
2021-10-23, 16:23Od sobotniego poranka (23 października) w Platformie Obywatelskiej trwają wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego PO. Wybory są bezpośrednie. Głosowanie odbywa się w 240 biurach partii. Czytaj dalej »
Wybory w toruńskiej Platformie Obywatelskiej. Jest nowy przewodniczący
2021-10-17, 09:12Jacek Gajewski nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Toruniu. Kandydaturę radnego sejmiku województwa, działacza sportowego i przedsiębiorcy poparli podczas sobotnich wyborów wszyscy obecni na zebraniu członkowie toruńskiej… Czytaj dalej »
Kto zostanie wójtem? Przedterminowe wybory w Kijewie Królewskim
2021-10-03, 13:29W gminie Kijewo Królewskie (powiat chełmiński) trwają przedterminowe wybory. Mieszkańcy wybierają wójta. Czytaj dalej »
Wybory do Bundestagu: SPD i CDU/CSU ze zbliżonym poparciem. Kto wygra?
2021-09-26, 22:14Nie można na razie wskazać zwycięzcy niedzielnych wyborów do niemieckiego Bundestagu. Według prognoz socjaldemokraci z SPD i chadecy z CDU/CSU uzyskali podobne poparcie - po ok. 25 proc. głosów. Dla chadeków jest to jednak najsłabszy… Czytaj dalej »