Rafał Bruski powalczy o reelekcję. Prezydent Bydgoszczy z poparciem PO i Lewicy
Rafał Bruski wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i bydgoskiej Lewicy na prezydenta Bydgoszczy. „Razem dla Bydgoszczy” – to hasło kampanii wyborcze środowisk, które popierają obecnego włodarza miasta w staraniach o czwartą kadencję.
– Mam ogromny zaszczyt, jako przewodniczący bydgoskiej Platformy Obywatelskiej, poinformować o wspólnym starcie Lewicy oraz wszystkich środowisk zrzeszonych w ramach Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta z jednym kandydatem na prezydenta, panem prezydentem Rafałem Bruskim. Co ważne, na wspólnych listach znajdą się także przedstawiciele partii Wiosna, która tworzy Lewicę, czy też przedstawiciele partii Razem – poinformował Michał Sztybel.
Anna Mackiewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miasta z Nowej Lewicy, chwaliła dobrą współpracę bydgoskiej Koalicji Obywatelskiej i Lewicy w minionych kadencjach, gdy miastem rządził Rafał Bruski.
– Najważniejsze dla nas było to, że żaden z naszych pomysłów, żadne z naszych rozwiązań nigdy nie lądowało w koszu. Nigdy nie lądowało na dnie szuflady. Odrzuciliśmy w tym przypadku rywalizację między sobą, ponieważ akurat na poziomie samorządów to jest bardzo nieefektywne rozwiązanie – wyjaśniła Mackiewicz.
Rafał Bruski wyraził przekonanie, że dzięki Koalicji 15 października, współpraca rządu i samorządów będzie lepsza niż dotąd – „także przy ubieganiu się o środki”.
– Nie tak, jak było wcześniej, że ktoś przyjeżdżał i rozdawał kartoniki. Od razu dopowiem, do mnie żaden niestety nie trafił. Tak naprawdę tego oczekują wszyscy samorządowcy w Polsce. To były bardzo trudne czasy. Jako mieszkańcy straciliśmy kilkaset milionów złotych. Za tę kwotę można by rozwiązać wiele problemów, które są wśród nas – wskazał prezydent Bydgoszczy.
Konferencja prasowa Rafała Bruskiego i popierających go środowisk odbyła się na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy.
Zobacz także
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-16, 14:11Budowa osiedlowych centrów spędzania wolnego czasu oraz linii tramwajowej w kierunku osiedla „Jar”, wspieranie przedsiębiorców i uboższych torunian poprzez budowę kolejnych mieszkań socjalnych - to część zapowiedzi programu wyborczego… Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o pomysłach dla Fordonu
2014-10-16, 13:39- Czas, by Fordon przestał być wielką sypialnią, a zaczął tętnić życiem - podkreśla Konstanty Dombrowicz. Niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z dziennikarzami w fordońskiej galerii handlowej i mówił o pomysłach… Czytaj dalej »
Informacje dla pełnomocników komitetów wyborczych
2014-10-16, 10:54Polskie Radio PiK przyjmuje od uprawnionych komitetów wyborczych wnioski o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w ramach kampanii przed zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r. wyborami s… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PO we Włocławku
2014-10-15, 19:02We Włocławku Platforma Obywatelska oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą do samorządu. Czytaj dalej »
Marek Gralik, kandydat na prezydenta Bydgoszczy o edukacji
2014-10-15, 15:45Marek Gralik, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy zdradził swoje pomysły na edukację w mieście. Czytaj dalej »
"Metropolia Bydgoska" o redukcji korków w mieście
2014-10-15, 14:25Jak zmniejszyć korki w Bydgoszczy? Jak w godzinach szczytu skrócić przejazd z Fordonu na Osową Górę z półtorej godziny do 30 minut? Stowarzyszenie 'Metropolia Bydgoska' proponuje włączenie pociągów do systemu komunikacji miejs… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski ponownie pyta o włocławskie przetargi
2014-10-14, 16:40Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej, Marek Wojtkowski, ponownie pyta, jak to się dzieje, że przetargi na największe inwestycje drogowe w mieście wygrywają firmy, z którymi związani są partyjni koledzy… Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz proponuje zmiany w bydgoskiej oświacie
2014-10-14, 13:08Sporo zmian w oświacie zaproponowała Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD. Czytaj dalej »
Kandydaci na prezydenta Włocławka o oświacie
2014-10-13, 16:38Problemy włocławskiej oświaty zdominowały dzisiejsze konferencje kandydatów na urząd prezydenta tego miasta. Czytaj dalej »
PiS w Bydgoszczy oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą
2014-10-12, 17:14Prawo i Sprawiedliwość w Bydgoszczy niedzielną konwencją wyborczą rozpoczęło oficjalną kampanię do samorządu. Parlamentarzyści i działacze PiS nie szczędzili krytycznych słów pod adresem rządzącej Bydgoszczą PO. Czytaj dalej »