Rafał Bruski powalczy o reelekcję. Prezydent Bydgoszczy z poparciem PO i Lewicy
Rafał Bruski wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i bydgoskiej Lewicy na prezydenta Bydgoszczy. „Razem dla Bydgoszczy” – to hasło kampanii wyborcze środowisk, które popierają obecnego włodarza miasta w staraniach o czwartą kadencję.
– Mam ogromny zaszczyt, jako przewodniczący bydgoskiej Platformy Obywatelskiej, poinformować o wspólnym starcie Lewicy oraz wszystkich środowisk zrzeszonych w ramach Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta z jednym kandydatem na prezydenta, panem prezydentem Rafałem Bruskim. Co ważne, na wspólnych listach znajdą się także przedstawiciele partii Wiosna, która tworzy Lewicę, czy też przedstawiciele partii Razem – poinformował Michał Sztybel.
Anna Mackiewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miasta z Nowej Lewicy, chwaliła dobrą współpracę bydgoskiej Koalicji Obywatelskiej i Lewicy w minionych kadencjach, gdy miastem rządził Rafał Bruski.
– Najważniejsze dla nas było to, że żaden z naszych pomysłów, żadne z naszych rozwiązań nigdy nie lądowało w koszu. Nigdy nie lądowało na dnie szuflady. Odrzuciliśmy w tym przypadku rywalizację między sobą, ponieważ akurat na poziomie samorządów to jest bardzo nieefektywne rozwiązanie – wyjaśniła Mackiewicz.
Rafał Bruski wyraził przekonanie, że dzięki Koalicji 15 października, współpraca rządu i samorządów będzie lepsza niż dotąd – „także przy ubieganiu się o środki”.
– Nie tak, jak było wcześniej, że ktoś przyjeżdżał i rozdawał kartoniki. Od razu dopowiem, do mnie żaden niestety nie trafił. Tak naprawdę tego oczekują wszyscy samorządowcy w Polsce. To były bardzo trudne czasy. Jako mieszkańcy straciliśmy kilkaset milionów złotych. Za tę kwotę można by rozwiązać wiele problemów, które są wśród nas – wskazał prezydent Bydgoszczy.
Konferencja prasowa Rafała Bruskiego i popierających go środowisk odbyła się na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy.
Zobacz także
Joanna Scheuring-Wielgus na listach Lewicy w Toruniu?
2019-08-14, 10:05Bardzo mi zależy, żeby Lewica znalazła się w Sejmie - powiedziała Polskiemu Radiu PiK poseł Joanna Scheuring-Wielgus. Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej - „dwójką” - na liście w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
Kwiatkowski w Toruniu, Gawkowski w Bydgoszczy liderami list Lewicy
2019-08-13, 10:10W nocy z poniedziałku na wtorek zakończono akceptowanie czołówek list wyborczych Lewicy do Sejmu przez tworzące je: SLD, Wiosnę i Razem. Włodzimierz Czarzasty ma być „jedynką” w Sosnowcu; na listach znajdą się też, m.in. Robert… Czytaj dalej »
Paweł Skutecki bierze rozbrat z Kukiz'15. Przez mariaż z PSL
2019-08-09, 10:57Bydgoski poseł Paweł Skutecki odchodzi z klubu Kukiz'15. Zapowiedział, że jeszcze dziś złoży rezygnację. Jak mówi nie po drodze mu z Polskim Stronnictwem Ludowym, z którym Kukiz'15 wystartuje wspólnie w jesiennych wyborach parl… Czytaj dalej »
Koniec z SLD, teraz Inicjatywa Polska. „Nie chodzi o lepsze miejsce na liście"
2019-08-05, 18:05Ireneusz Nitkiewicz wystartuje w wyborach parlamentarnych z ramienia Inicjatywy Polska - ogłosił w poniedziałek. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: SLD chce zmienić nazwę na Lewica. Kompromis w ramach koalicji
2019-08-04, 12:27Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą zmienić nazwę partii na Lewica - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Powodem jest obawa przed startem w najbliższych wyborach w formule koalicji, a jednocześnie niechęć partnerów SLD - Lewicy… Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska zaprezentowała „jedynki” list wyborczych do Sejmu; w regionie Brejza i Lenz
2019-07-30, 23:34Dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, b. szef MSZ Bartłomiej Sienkiewicz, b. wiceszef MSZ Paweł Kowal, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, pediatra dr Riad Haidar - to niektóre niespodzianki zaprezentowanych we wtorek „jedynek” list wyborczych… Czytaj dalej »
Wybory do samorządu rolniczego wg nowych zasad
2019-07-28, 19:31W 43 gminach na 144 w naszym województwie odbyły wybory do Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, obligatoryjnego samorządu zawodowego rolników. Czytaj dalej »
Poseł Olszewski o braku biura programu „Czyste powietrze” w Bydgoszczy: To zemsta za wynik wyborów
2019-07-26, 13:55Bydgoszcz jest pomijana przy tworzeniu terenowych biur udzielających informacji na temat rządowego programu „Czyste Powietrze” - twierdzi Paweł Olszewski. Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej to odwet rządu za podwójną porażkę… Czytaj dalej »
Zieloni walczą o zieleń w Bydgoszczy. Czy konieczne są tak duże wycinki drzew? [wideo]
2019-07-26, 11:48Członkowie partii Zieloni napisali do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, w którym pytają o politykę dotyczącą zieleni w mieście. Działacze nie zgadzają się na masowe wycinki drzew, jak na przykład na Kapuściskach. Dlatego… Czytaj dalej »
Lewica idzie razem: Wiosna, SLD i Partia Razem na jednej liście
2019-07-23, 18:45Regionalni przedstawiciele Wiosny, SLD i Partii Razem spotkali się na pl. Wolności w Bydgoszczy. Te trzy ugrupowania zamierzają wspólnie wystartować w wyborach parlamentarnych. Członkowie bloku lewicowego zaprezentowali się podczas… Czytaj dalej »