Karta Bydgoszczanina odpowiedzią na wyludnienie miasta? To propozycja „Bydgoskiej Prawicy”
Karta Bydgoszczanina dla tych, którzy płacą podatki w Bydgoszczy. To jeden z głównych punktów programu wyborczego „Bydgoskiej Prawicy”, który zaprezentowali w piątek (16 lutego) Łukasz Schreiber, kandydat na prezydenta Bydgoszczy i Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej Konfederacji.
Jest to odpowiedź na postępujące wyludnienie Bydgoszczy. Jak zaznaczał Sypniewski, Karta Bydgoszczanina to rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy będą odnosić korzyści z tego, że płacą podatki w mieście.
– Chcemy miasta, które jest tańsze dla mieszkańców. Właśnie to proste rozwiązanie umożliwi, że ci mieszkańcy, którzy ciężko pracują i odprowadzają podatki w Bydgoszczy, będą mogli płacić mniej m.in. za komunikację miejską, parkowanie, także za korzystanie z usług miejskich. Co więcej, wierzymy w to, że wprowadzenie tej karty zachęci też do udziału podmioty prywatne, które będą udzielać różnego rodzaju rabaty i zniżki bydgoszczanom – zaznaczał Sypniewski.
Natomiast według Łukasza Schreibera, karta mogłaby wzmocnić siłę i potencjał Bydgoszczy, oraz zachęcić do płacenia podatków w mieście.
– Chcemy, żeby mieszkańcy Bydgoszczy byli dumni za swojego miasta. Chcemy także elementu tożsamościowego w tym wszystkim i chcemy tego, by zachęcić ludzi. Zachęcić, nie zmusić, aby płacili podatki w Bydgoszczy. Aby ludzie, którzy czują się związani z naszym miastem, ludzie być może pracujący w tej chwili w innym miejscu, żeby być może zdecydowali na to, bo wciąż kochają Bydgoszcz – podkreślał Schreiber.
Kandydat „Bydgoskiej Prawicy” na prezydenta przypomniał, że nie jest to nowe rozwiązanie. W poprzednich wyborach samorządowych była to propozycja Marcina Sypniewskiego, lidera bydgoskiej Konfederacji.
W 2021 roku bydgoski ratusz rozpoczął prace nad wprowadzeniem Karty Mieszkańca, która uprawniałaby do wielu ulg. Projekt jednak został zawieszony ze względu na brak pieniędzy i oczekiwanie na unijne dotacje – pisał w październiku 2022 roku portal Metropolia Bydgoska, taką informację przekazała wówczas rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy, Marta Stachowiak.
Zobacz także
Morawiecki w regionie: Zleciliśmy badania, żeby wyłonić najlepszego kandydata na prezydenta
2024-07-01, 19:37- W Prawie i Sprawiedliwości nie będzie bratobójczej wojny o to, kto ma być kandydatem na urząd prezydenta. Wysuniemy tego, kto będzie miał największe szanse na zwycięstwo - zadeklarował były premier Mateusz Morawiecki. Przyjechał… Czytaj dalej »
Wybory we Francji: Sondażowe wyniki – około 34 procent dla Zjednoczenia Narodowego
2024-06-30, 20:57W pierwszej turze wyborów parlamentarnych we Francji 34,2 procent uzyskało skrajnie prawicowe Zjednoczenie Narodowe (RN) - wskazuje sondaż exit poll dla telewizji TF1, którego wyniki podano w niedzielę po zamknięciu lokali wyborczyc… Czytaj dalej »
Tomasz Sikorowski obiecuje walczyć o kaskadyzację Wisły. Poparła go europoseł Bryłka
2024-06-29, 16:29Nowo wybrana europoseł, Anna Bryłka z Konfederacji, w czasie wizyty we Włocławku udzieliła poparcia kandydującemu w wyborach uzupełniających do Senatu Tomaszowi Sikorowskiemu. Czytaj dalej »
Co dalej z budową zapory w Siarzewie? Chmielewski: To również kwestia bezpieczeństwa
2024-06-24, 21:07Temat budowy stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie wraca w kampanii wyborczej do Senatu w okręgu włocławskim. Startujący z komitetu wyborczego Prawi i Skuteczni, czyli z PiS-u, Jarosław Chmielewski na konferencji prasowej przekonywał… Czytaj dalej »
Kaczyński: Będziemy zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum ws. wypowiedzenia paktu migracyjnego
2024-06-22, 21:37W sobotę w Pułtusku odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której lider PiS podsumował ostatnie miesiące, a także nakreślił plany ugrupowania na kolejne miesiące. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające do Senatu. Sikorowski: Oferta koalicyjna od PiS-u nie przyszła
2024-06-21, 18:52W wyborach uzupełniających do Senatu we włocławskiej części naszego regionu planowany był pakt między Konfederacją i PiS-em. Prawo i Sprawiedliwość miało nie wystawiać swojego kandydata i poprzeć przedstawiciela Konfederacji… Czytaj dalej »
Przyznano nagrody za frekwencję przy urnach. Pieniądze dostanie Toruń. Kto jeszcze?
2024-06-19, 19:59Toruń, Nakło nad Notecią, Ciechocinek, gminy Solec Kujawski i Osielsko (obie w powiecie bydgoskim) - otrzymają marszałkowskie nagrody za najwyższą frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czer… Czytaj dalej »
Joanna Scheuring-Wielgus i Piotr Kowal z Lewicy od teraz mają po dwa serca
2024-06-14, 07:00Chociaż do Parlamentu Europejskiego dostała się z Wielkopolski, Joanna Scheuring-Wielgus zapewnia, że nie zapomni o Kujawsko-Pomorskiem. Europosłanka spotkała się w Toruniu z dziennikarzami i przedstawiła Piotra Kowala, nowego posła… Czytaj dalej »
Piotr Kowal w sejmie za Joannę Scheuring-Wielgus, a kto za Kowala? Zmiany po wyborach do PE
2024-06-10, 14:30Wybory do Parlamentu Europejskiego zmieniły skład polskiego Sejmu. Posłanka Nowej Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus przechodzi do Brukseli. Zgodnie w prawem jej mandat poselski obejmuje osoba z kolejnym największym wynikiem wyborczym na… Czytaj dalej »
Iwona Kozłowska, Kosma Złotowski i Sławomir Ozdyk komentują wyniki wyborów do PE
2024-06-10, 11:31W Kujawsko-Pomorskiem Koalicja Obywatelska zwyciężyła uzyskując ponad 44 procent poparcia. Prawo i Sprawiedliwość uplasowało się na drugim miejscu z wynikiem przekraczającym 31 procent. Czytaj dalej »