Karta Bydgoszczanina odpowiedzią na wyludnienie miasta? To propozycja „Bydgoskiej Prawicy”
Karta Bydgoszczanina dla tych, którzy płacą podatki w Bydgoszczy. To jeden z głównych punktów programu wyborczego „Bydgoskiej Prawicy”, który zaprezentowali w piątek (16 lutego) Łukasz Schreiber, kandydat na prezydenta Bydgoszczy i Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej Konfederacji.
Jest to odpowiedź na postępujące wyludnienie Bydgoszczy. Jak zaznaczał Sypniewski, Karta Bydgoszczanina to rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy będą odnosić korzyści z tego, że płacą podatki w mieście.
– Chcemy miasta, które jest tańsze dla mieszkańców. Właśnie to proste rozwiązanie umożliwi, że ci mieszkańcy, którzy ciężko pracują i odprowadzają podatki w Bydgoszczy, będą mogli płacić mniej m.in. za komunikację miejską, parkowanie, także za korzystanie z usług miejskich. Co więcej, wierzymy w to, że wprowadzenie tej karty zachęci też do udziału podmioty prywatne, które będą udzielać różnego rodzaju rabaty i zniżki bydgoszczanom – zaznaczał Sypniewski.
Natomiast według Łukasza Schreibera, karta mogłaby wzmocnić siłę i potencjał Bydgoszczy, oraz zachęcić do płacenia podatków w mieście.
– Chcemy, żeby mieszkańcy Bydgoszczy byli dumni za swojego miasta. Chcemy także elementu tożsamościowego w tym wszystkim i chcemy tego, by zachęcić ludzi. Zachęcić, nie zmusić, aby płacili podatki w Bydgoszczy. Aby ludzie, którzy czują się związani z naszym miastem, ludzie być może pracujący w tej chwili w innym miejscu, żeby być może zdecydowali na to, bo wciąż kochają Bydgoszcz – podkreślał Schreiber.
Kandydat „Bydgoskiej Prawicy” na prezydenta przypomniał, że nie jest to nowe rozwiązanie. W poprzednich wyborach samorządowych była to propozycja Marcina Sypniewskiego, lidera bydgoskiej Konfederacji.
W 2021 roku bydgoski ratusz rozpoczął prace nad wprowadzeniem Karty Mieszkańca, która uprawniałaby do wielu ulg. Projekt jednak został zawieszony ze względu na brak pieniędzy i oczekiwanie na unijne dotacje – pisał w październiku 2022 roku portal Metropolia Bydgoska, taką informację przekazała wówczas rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy, Marta Stachowiak.
Zobacz także
Dombrowicz zaprasza do współpracy swoich konkurentów
2014-11-19, 14:41Kandydat na prezydenta Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz, przed drugą turą wyborów prosi mieszkańców i zaprasza do współpracy konkurentów, którzy odpadli w pierwszej turze. Czytaj dalej »
Ręczne liczenie głosów w Świeciu, Chełmnie i Grudziądzu
2014-11-19, 13:36Zamieszanie z awarią systemu Państwowej Komisji Wyborczej wpłynął również na pracę komisji wyborczych w naszym regionie. Czytaj dalej »
W Toruniu znany już podział sił w miejskim samorządzie
2014-11-19, 12:01Prawa i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska mają po 7 radnych w Radzie Miasta Torunia - podała oficjalnie Miejska Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »
PiS złoży wniosek o ponowne przeliczenie głosów w Bydgoszczy
2014-11-19, 10:40Prawo i Sprawiedliwość chce ponownego przeliczenia głosów w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Według już oficjalnych wyników, pierwszą turę wygrał aktualny prezydent Rafał Bruski z PO. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski z PO i Andrzej Pałucki (SLD Lewica Razem) zmierzą się w drugiej turze wyborów
2014-11-18, 20:44Poseł Marek Wojtkowski (PO) i urzędujący prezydent Włocławka Andrzej Pałucki (SLD Lewica Razem) zmierzą się w drugiej turze wyborów - wynika z protokołu Miejskiej Komisji Wyborczej. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy PO i PiS zwyciężyły w wyborach do rady miasta - mają po 12 mandatów
2014-11-18, 17:37W wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy zwyciężyły ex aequo PO oraz PiS, które zdobyły po 12 mandatów - wynika z nieoficjalnych jeszcze danych po zliczeniu przez miejską komisję wyborczą wszystkich protokołów. Czytaj dalej »
Tadeusz Pogoda po raz 7. będzie burmistrzem Świecia nad Wisłą
2014-11-18, 17:18Burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda może ze spokojem przystąpić do realizacji planów dotyczących miasta, bowiem po raz 7 wygrał wybory na stanowisko burmistrza. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki gotów na koalicję z każdym ugrupowaniem
2014-11-18, 17:07Włocławska lewica jest gotowa na koalicję z każdym, kto zgodzi się na realizowanie racjonalnego programu rozwoju miasta. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: 4 mandaty dla PO z okręgu toruńsko-chełmińskiego do sejmiku
2014-11-18, 16:104 na 6 mandatów w wyborach do samorządu wojewódzkiego w okręgu toruńsko-chełmińskim zdobyła Platforma Obywatelska. To na razie wynik nieoficjalny. Czytaj dalej »
Rada Miejska Włocławka w nowej kadencji
2014-11-18, 15:35Zwycięzcą w wyborach do włocławskiej Rady Miejskiej zostało Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie wprowadzi 10 swoich radnych. Czytaj dalej »