Edukacja, kultura, sport we Włocławku. Działacze KO podsumowują kadencję
Modernizacja biblioteki, budowa Skarbca Fajansu, wskrzeszenie szkolnego związku sportowego, remonty szkół i doposażanie pracowni – to włocławscy radni i działacze Koalicji Obywatelskiej wymieniają jako swoje sukcesy. Na konferencjach prasowych będą podsumowywać mijającą kadencję.
Pierwsza dotyczyła działań w obszarze edukacji, kultury i sportu. – Inwestycje w infrastrukturę sportową, kulturalną i edukacyjną to nie wszystko, to też wiele projektów i przedsięwzięć, które miały wzmocnić kompetencje, zmienić oblicze społeczne, kulturalne naszego miasta. Myślę, że to się udało. Musimy pamiętać, że ta mijająca kadencja realizowana była w bardzo trudnych warunkach: strajki nauczycieli, potem lockdown w wyniku pandemii, wojna w Ukrainie – nie poddawaliśmy się na żadnym etapie – mówi zastępczyni prezydenta Włocławka Monika Jabłońska.
Życzymy sobie, aby następna kadencja – i mam nadzieję, że pod przywództwem pana prezydenta Marka Wojtkowskiego – przy współpracy z samorząd województwa i rządem, będzie jeszcze bardziej rozwojowa dla mieszkańców Włocławka – dodała wiceprezydent Domicela Kopaczewska.
Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej jest jednym z dwóch jak dotąd zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Włocławka. Drugi to Maciej Maciak.
Zobacz także
Głosy przeliczono powtórnie. Różnice są, ale wynik wyborów prezydenckich bez zmian
2025-07-25, 19:02Karol Nawrocki powinien był otrzymać 1538 głosów mniej, a Rafał Trzaskowski o 1541 głosów więcej, niż informowała Państwowa Komisja Wyborcza. Prokuratura Krajowa stwierdziła, że błędy w komisjach wyborczych nie miały jednak… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy stwierdził ważność wyboru Karola Nawrockiego na prezydenta RP
2025-07-01, 19:06Decyzję sądu przedstawił we wtorek przewodniczący Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Krzysztof Wiak. Czytaj dalej »
Protesty wyborcze. Spór między Sądem Najwyższym a Prokuratorem Generalnym
2025-06-30, 19:54- Sąd Najwyższy uniemożliwił Prokuratorowi Generalnemu zapoznanie się z aktami dotyczącymi protestów wyborczych; stanowi to rażące naruszenie zasad określonych w Kodeksie wyborczym, ustawie o Sądzie Najwyższym oraz Kodeksie postępowania… Czytaj dalej »
W Sądzie Najwyższym posiedzenia jawne ws. protestów przeciw wyborowi prezydenta. Trwają manifestacje
2025-06-27, 12:16W piątek rano w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego rozpoczęła się seria trzech posiedzeń jawnych w sprawie protestów przeciwko wyborowi prezydenta - m.in. tych, w związku z którymi zdecydowano o weryfikacji… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy opublikował protokoły z kart do głosowania w 13 obwodowych komisjach wyborczych
2025-06-26, 21:04Do Sądu Najwyższego wpłynęły protokoły ze wszystkich sądów rejonowych, które przeliczyły głosy oddane w II turze wyborów prezydenckich w 13 obwodowych komisjach wyborczych - przekazano na stronie SN. Opublikowano również skany… Czytaj dalej »
Trwa śledztwo w sprawie nieprawidłowości w liczeniu głosów w Wieńcu i w Grudziądzu
2025-06-25, 21:52Powtórne liczenie głosów wykazało, że komisja w Obwodowej Komisji Wyborczej w podwłocławskim Wieńcu przypisała głosy, oddane na Rafała Trzaskowskiego, Karolowi Nawrockiemu - i odwrotnie - głosy, oddane na Nawrockiego, zapisano… Czytaj dalej »
Są pierwsze śledztwa ws. nieprawidłowości wyborczych m.in. w Brześciu Kujawskim
2025-06-24, 19:44Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Adam Bodnar poinformował we wtorek, że wszczęto pierwszych 6 śledztw Prokuratur Okręgowych w sprawie nieprawidłowości wyborczych: we Włocławku, Jeleniej Górze, Opolu, Bielsku-Białej… Czytaj dalej »
Sąd Rejonowy we Włocławku ponownie przeliczył głosy oddane w II turze wyborów
2025-06-19, 11:28Pod lupą znalazły się głosy oddane w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w gminie Brześć Kujawski. Chodzi o komisję, która działała w szkole podstawowej w podwłocławskim Wieńcu. Czytaj dalej »
Szymon Hołownia: Zakończył się projekt Trzecia Droga. Zarząd PSL: Nie było takiej uchwały
2025-06-17, 23:36Marszałek Hołownia dziękuje PSL-owi za współpracę, oznajmiając koniec wyborczego mariażu Polski 2050 i PSL - u. Tymczasem ludowcy zaprzeczyli, by taka decyzja zapadła. Twierdzą, że była jedynie dyskusja o możliwości samodzielnego… Czytaj dalej »
Będą ponownie liczyć głosy. Protokoły dwóch komisji wyborczych w regionie do weryfikacji
2025-06-12, 19:00Sąd Najwyższy zgodził się, by ponownie przyjrzeć się protokołom w 13 obwodowych komisjach wyborczych - karty wyborcze przeliczone zostaną ponownie m.in. w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, a także w naszym regionie - w Grudziądzu i… Czytaj dalej »