Ewa Koman i Arkadiusz Fajok rozpoczęli w Inowrocławiu kampanię prezydencką
– Trzeba wznowić działalność osiedlowych klubów – powiedział na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok. Kampanię wyborczą rozpoczęło także Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia i kandydatka na prezydenta Ewa Koman.
– Kluby osiedlowe to miejsca spotkań, w których odbywały się super imprezy integracyjne i towarzyskie, ale też kulturalne – przypomina Fajok. – W tej chwili w mieście tak naprawdę nie ma takich miejsc, poza może kilkoma. Cały czas mówimy, że w mieście się nic nie dzieje. Mamy pomysł, żeby to w jak najkrótszym czasie zmienić. Kluby już działające powinny w zasadzie być zmodyfikowane, zwłaszcza dla młodzieży. Chcielibyśmy, żeby powstały między innymi w klubach osiedlowych centra rozrywki multimedialnej. Wiemy, że mocno rozwija się w tej chwili e-sport, który w całej Polsce funkcjonuje znakomicie i chcielibyśmy, żeby do Inowrocławia również e - sport trafił.
Arkadiusz Fajok uważa, też, że inowrocławski urząd miasta powinien dwukrotnie zwiększyć dofinansowanie organizacji pozarządowych.
– Porozumienie Samorządowe rozpoczęło oficjalnie kampanię wyborczą – zapowiada Tomasz Marcinkowski. – Mamy przygotowany kompleksowy program dla Inowrocławia, który w najbliższych dniach spróbujemy państwu przekazać. Mamy gotowe listy kandydatów, które również za kilka dni będziemy rejestrować w gminnej komisji wyborczej.
– W najbliższych dniach, tygodniach będziemy się z państwem spotykać, rozmawiać i zachęcać do zapoznania się z naszym programem dla Inowrocławia, dla naszych mieszkańców – mówi Ewa Koman, kandydatka na prezydenta Inowrocławia Porozumienia Samorządowego.
Więcej w relacji Marcina Glapiaka.
Zobacz także
Stowarzyszenie My Bydgoszczanie popiera Tomasza Latosa w walce o fotel prezydenta miasta
2018-09-05, 19:16Stowarzyszenie My Bydgoszczanie popiera Tomasza Latosa w walce o fotel prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Rafał Bruski chce po raz trzeci być prezydentem Bydgoszczy
2018-09-05, 17:54Rafał Bruski zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Prezydent Bydgoszczy przed dziennikarzami rozliczał się z wyborczych obietnic sprzed czterech lat. Przypomniał ulotkę ze swojej poprzedniej kampanii i hasło: 'Inni obiecują. Ja… Czytaj dalej »
Platforma Obywatelska we Włocławku ma dwóch kandydatów na prezydenta?
2018-09-05, 16:09Dwaj członkowie Platformy Obywatelskiej we Włocławku zamierzają ubiegać się o fotel prezydenta tego miasta. Chęć kandydowania ogłosił Jacek Kuźniewicz, obecnie zawieszony w prawach członka PO. Oficjalne poparcie partii ma natomiast… Czytaj dalej »
O jawność wydatków publicznych apeluje Sławomir Mentzen - kandydat na prezydenta Torunia
2018-09-05, 14:34Toruń miasto jawności - to kolejne hasło w programie wyborczym Sławomira Mentzena z partii Wolność. Zdaniem kandydata na prezydenta Torunia, jawność wydatków publicznych to najlepsza metoda na zmniejszenie poziomu korupcji, nepotyzmu… Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski przypomniał rządowy program wspierania samorządów
2018-09-05, 13:09- Rząd przekaże gminom pieniądze bez względu na to, czy będzie tam po wyborach rządził burmistrz z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, czy jakikolwiek inny. Natomiast ja gwarantuję, że najlepiej te środki wykorzystam - oświadczył… Czytaj dalej »
Michał Zaleski będzie się po raz piąty ubiegał się o prezydenturę w Toruniu
2018-09-05, 12:41Rządzący Toruniem od 2002 r. Michał Zaleski ogłosił w środę, że po raz piąty będzie ubiegał się o funkcję prezydenta miasta. 'Oferuję torunianom swoje doświadczenie, wysiłek i determinację' - powiedział Zaleski. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski w swojej wizji Bydgoszczy wypowiada wojnę "graficiarzom" i chuliganom
2018-09-05, 12:19Zdaniem Marcin Sypniewskiego, kandydata na prezydenta Bydgoszczy, który był gościem dzisiejszej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK, da się wygrać z 'graficiarzami' szpecącymi miasto. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin poparł kandydaturę Ireneusza Stachowiaka na prezydenta Inowrocławia
2018-09-04, 16:35Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Inowrocław. Podczas konferencji prasowej udzielił poparcia kandydatowi na prezydenta miasta Ireneuszowi Stachowiakowi, spotkał się także z lokalnymi politykami, przedsiębiorcami i seniorami. Czytaj dalej »
Tomasz Lenz: najważniejsze inwestycje w Toruniu za rządów PO
2018-09-04, 14:10Malejąca liczba mieszkańców Torunia, brak dobrej atmosfery do rozwoju biznesu oraz przestarzały tabor MZK i wysokie ceny biletów - to niektóre problemy, na jakie zwrócił uwagę podczas konferencji poseł Tomasz Lenz. Kandydat Koalicji… Czytaj dalej »
Maciej Maciak kandydatem na prezydenta Włocławka
2018-09-04, 13:02Maciej Maciak - dziennikarz i właściciel Włocławskiej Telewizji Informacyjnej CW24TV wystartuje w wyborach na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »