Kontrowersje wokół wyborów Miss UMK
Przeciwnicy organizowania wyborów najpiękniejszej studentki UMK zwrócili się do rektora Uczelni prof. Andrzeja Tretyna. W piśmie apelują o niefirmowanie nazwy konkursu nazwą uczelni oraz brak obecności kogokolwiek z władz rektorskich w czasie gali finałowej wyborów Miss UMK.
Rektor ma odnieść się do sprawy po powrocie z urlopu, jednak jak mówi rzecznik UMK nie dzieje się tu nic, co wymagałoby szczególnej interwencji władz uczelni.
„Uczelnia nie jest miejscem, w którym należałoby oceniać walorów ciała, ale wiedzę, inteligencje i pracowitość. - napisano w piśmie.
- Konkursy piękności nie powinny odbywać się na uniwersytecie - uważa Beata Bielska, doktorantka socjologii, jedna z inicjatorek apelu. Podkreśla, że kobiety kiedyś walczyły o to, by móc zdobywać wyższe wykształcenie, by być doceniane za osiągnięcia intelektualne, a dzisiaj widzimy konkursy oceniające za wygląd.
- Kompletnie nie jesteśmy w stanie się zgodzić z taką wizja uniwersytetu. Uczelnia powinna pielęgnować wartości, dla których została powołana. Dzięki temu wzmacnia swoją pozycję na rynku szkół wyższych - argumentuje Bielska.
Rektor odniesie się do sprawy po powrocie z urlopu.
- Nie dzieje się nic szczególnego. To jedna z wielu dyskusji, która toczy się na uczelni. i dobrze, że się toczy, bo świadczy o zainteresowaniu społeczności tym, co się dzieje na uniwersytecie - powiedziała rzecznik UMK dr Marcin Czyżniewski.
Wybory Miss UMK odbędą się 11 kwietnia.
Zobacz także
Komitety przedstawiły liderów list na Kujawach i Pomorzu. O mandatach zdecyduje frekwencja
2024-05-04, 14:31Komitety Wyborcze ogłosiły już kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W okręgu nr 2 (woj. kujawsko-pomorskie) jedynką listy Koalicji Obywatelskiej jest europoseł Krzysztof Brejza. Liderem listy Prawa i Sprawiedliwości europoseł… Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki w Parlamencie Europejskim chce walczyć choćby o te dwie sprawy
2024-05-03, 19:30Jest przeciwko paktowi migracyjnemu i wchodzeniu Polski do strefy euro - poseł PiS Krzysztof Szczucki były szef Rządowego Centrum Legislacji - rozpoczyna walkę o mandat europosła. Na konferencji w Toruniu mówił o najważniejszych p… Czytaj dalej »
Kuracjusze nie będą musieli dojeżdżać, by zagłosować. W Wieńcu-Zdroju powstał obwód
2024-05-03, 08:11Specjalnie z myślą o kuracjuszach w Wieńcu-Zdroju w uzdrowisku utworzono obwód do głosowania. Skończy się poszukiwanie lokalu wyborczego w którejś z okolicznych wsi. Czytaj dalej »
PiS ogłosił „jedynki” w wyborach do Europarlamentu. Kto na czele listy w regionie?
2024-05-02, 14:52Podczas czwartkowej (2 maja) konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach zaprezentowano liderów list w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W województwie kujawsko-pomorskim „jedynką” jest europoseł Kosma Złotowski Czytaj dalej »
To już ostatni dzień na rejestrację list kandydatów do Parlamentu Europejskiego
2024-05-02, 11:44W czwartek, 2 maja o godz. 16 mija termin na zgłaszanie przez komitety list kandydatów na europosłów. Tych wybierać będziemy w 13 okręgach wyborczych, zazwyczaj odpowiadających jednemu lub dwóm województwom. Czytaj dalej »
Lewica zarejestrowała listę kandydatów do Europarlamentu w regionie. „To jest silna drużyna”
2024-04-30, 18:05- Znalazło się na niej 10 nazwisk, które poparliśmy ponad 20 tysiącami podpisów mieszkańców. To silna drużyna - mówił Piotr Hemmerling, współprzewodniczący ugrupowania. Czytaj dalej »
„Jedynka” na liście Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego w naszym regionie
2024-04-30, 12:19Ryszard Bober - senator Polskiego Stronnictwa Ludowego - został „jedynką' na liście Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego w Kujawsko-Pomorskiem. Czytaj dalej »
Zaczęła się nowa kadencja Rady Miasta Grudziądza. 23 rajców odebrało zaświadczenia
2024-04-29, 16:44Podczas uroczystości nowi radni otrzymali zaświadczenie o wyborze do Rady Miasta Grudziądza. Oznacza to, że rozpoczęła się jej nowa, IX kadencja. Czytaj dalej »
Listę Lewicy do PE w regionie otwiera Kowal. Scheuring-Wielgus startuje w Wielkopolsce
2024-04-27, 12:01Lewica podczas sobotniej (27 kwietnia) konwencji zaprezentowała „jedynki” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich są m.in. toruńska posłanka Lewicy, wiceminister kultury Joanna Scheuring-Wielgus, otwiera jednak… Czytaj dalej »
Minister Budka: Oddaliśmy się do dyspozycji premiera. Do 10 maja pełnimy nasze funkcje
2024-04-26, 14:30Minister aktywów państwowych Borys Budka został zapytany, czy złożył dymisję w związku ze startem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poinformował, że oddał się do dyspozycji premiera Donalda Tuska. Czytaj dalej »