Kontrowersje wokół wyborów Miss UMK
Przeciwnicy organizowania wyborów najpiękniejszej studentki UMK zwrócili się do rektora Uczelni prof. Andrzeja Tretyna. W piśmie apelują o niefirmowanie nazwy konkursu nazwą uczelni oraz brak obecności kogokolwiek z władz rektorskich w czasie gali finałowej wyborów Miss UMK.
Rektor ma odnieść się do sprawy po powrocie z urlopu, jednak jak mówi rzecznik UMK nie dzieje się tu nic, co wymagałoby szczególnej interwencji władz uczelni.
„Uczelnia nie jest miejscem, w którym należałoby oceniać walorów ciała, ale wiedzę, inteligencje i pracowitość. - napisano w piśmie.
- Konkursy piękności nie powinny odbywać się na uniwersytecie - uważa Beata Bielska, doktorantka socjologii, jedna z inicjatorek apelu. Podkreśla, że kobiety kiedyś walczyły o to, by móc zdobywać wyższe wykształcenie, by być doceniane za osiągnięcia intelektualne, a dzisiaj widzimy konkursy oceniające za wygląd.
- Kompletnie nie jesteśmy w stanie się zgodzić z taką wizja uniwersytetu. Uczelnia powinna pielęgnować wartości, dla których została powołana. Dzięki temu wzmacnia swoją pozycję na rynku szkół wyższych - argumentuje Bielska.
Rektor odniesie się do sprawy po powrocie z urlopu.
- Nie dzieje się nic szczególnego. To jedna z wielu dyskusji, która toczy się na uczelni. i dobrze, że się toczy, bo świadczy o zainteresowaniu społeczności tym, co się dzieje na uniwersytecie - powiedziała rzecznik UMK dr Marcin Czyżniewski.
Wybory Miss UMK odbędą się 11 kwietnia.
Zobacz także
Krzysztof Kukucki - kandydat na prezydenta Włocławka stawia na oświatę
2018-09-03, 18:15Zajęcia z programowania komputerów już w przedszkolu, obowiązkowe lekcje pomocy przedlekarskiej i rozwój szkolnictwa technicznego - to elementy programu edukacyjnego, przedstawionego przez Krzysztofa Kukuckiego, kandydata SLD na prezydenta… Czytaj dalej »
Tomasz Lenz - kandydat na prezydenta Torunia o edukacji
2018-09-03, 17:41- Oświata będzie dla mnie priorytetem - mówił podczas konferencji poseł Tomasz Lenz. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił propozycje zmian dotyczące edukacji, wśród nich m.in. zmniejszenie liczebności… Czytaj dalej »
Wyborcze propozycje Kukiz'15 dla Bydgoszczy
2018-09-03, 16:28Radykalne zmiany w komunikacji miejskiej, budowę największego w Polsce parku wodnego oraz wdrożenie wielu innych pomysłów w mieście zapowiedział poseł Paweł Skutecki - szef lokalnych struktur Kukiz'15 w Bydgoszczy. Towarzyszyli mu… Czytaj dalej »
Partia Razem chce edukacji seksualnej dla dzieci w publicznych szkołach
2018-09-03, 16:13Opartą, ich zdaniem, na zasadach naukowych edukację seksualną chcą wprowadzić do szkół członkowie Partii Razem. Postulaty te przedstawili na konferencji prasowej na pl. Wolności w Bydgoszczy kandydaci tej partii do sejmiku wojew… Czytaj dalej »
Inicjatywa Polska chce ułatwić życie bydgoszczanom
2018-09-03, 12:13- Mamy 20 propozycji na poprawę życia mieszkańców Bydgoszczy - mówią członkowie stowarzyszenia Inicjatywa Polska. To element kampanii członków stowarzyszenia, którzy startują w wyborach samorządowych do rady miasta i sejmiku województwa… Czytaj dalej »
PiS ujawnia kolejnych kandydatów w wyborach samorządowych
2018-08-01, 16:35Bogdan Tarach - sołtys Kozłowa wystartuje w wyborach burmistrza Świecia nad Wisłą, a Jacek Chmarzyński - prywatny przedsiębiorca z Osia, będzie kandydatem do sejmiku województwa z terenu powiatu świeckiego. O nominacjach poinformował… Czytaj dalej »
Zenon Różycki chce powalczyć o urząd prezydenta Grudziądza
2018-06-12, 17:19Zenon Różycki - prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu chce wystartować w wyborach prezydenta miasta. Czytaj dalej »
Toruń przygotowuje się do wyborów samorządowych
2018-03-15, 18:09O podziale miasta na okręgi wyborcze zdecydują toruńscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta. Czytaj dalej »
Nowoczesna i SLD w Grudziądzu wystartują razem w wyborach samorządowych
2018-03-05, 16:43Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej pójdą razem do wyborów samorządowych w Grudziądzu. Porozumienie podpisano podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Program Partii Razem na wybory samorządowe
2018-03-03, 14:21- Naszym priorytetem jest samorząd przyjazny mieszkańcom - podkreślają działacze Partii Razem, którzy przyjechali do Torunia na forum samorządowe, podczas którego m.in. zaprezentowali program swojej partii. Czytaj dalej »