Kontrowersje wokół wyborów Miss UMK
Przeciwnicy organizowania wyborów najpiękniejszej studentki UMK zwrócili się do rektora Uczelni prof. Andrzeja Tretyna. W piśmie apelują o niefirmowanie nazwy konkursu nazwą uczelni oraz brak obecności kogokolwiek z władz rektorskich w czasie gali finałowej wyborów Miss UMK.
Rektor ma odnieść się do sprawy po powrocie z urlopu, jednak jak mówi rzecznik UMK nie dzieje się tu nic, co wymagałoby szczególnej interwencji władz uczelni.
„Uczelnia nie jest miejscem, w którym należałoby oceniać walorów ciała, ale wiedzę, inteligencje i pracowitość. - napisano w piśmie.
- Konkursy piękności nie powinny odbywać się na uniwersytecie - uważa Beata Bielska, doktorantka socjologii, jedna z inicjatorek apelu. Podkreśla, że kobiety kiedyś walczyły o to, by móc zdobywać wyższe wykształcenie, by być doceniane za osiągnięcia intelektualne, a dzisiaj widzimy konkursy oceniające za wygląd.
- Kompletnie nie jesteśmy w stanie się zgodzić z taką wizja uniwersytetu. Uczelnia powinna pielęgnować wartości, dla których została powołana. Dzięki temu wzmacnia swoją pozycję na rynku szkół wyższych - argumentuje Bielska.
Rektor odniesie się do sprawy po powrocie z urlopu.
- Nie dzieje się nic szczególnego. To jedna z wielu dyskusji, która toczy się na uczelni. i dobrze, że się toczy, bo świadczy o zainteresowaniu społeczności tym, co się dzieje na uniwersytecie - powiedziała rzecznik UMK dr Marcin Czyżniewski.
Wybory Miss UMK odbędą się 11 kwietnia.
Zobacz także
Kandydaci PiS do Senatu z okręgu toruńsko-włocławskiego łączą siły
2019-09-11, 18:48- Chcemy wspierać turystykę regionu, ochotnicze straże pożarne i modernizację wiejskich świetlic - mówił kandydat PiS z okręgu nr 11, wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski. Czytaj dalej »
Wsparcie dla niepełnosprawnych i seniorów. Pomysły senatora i byłej posłanki
2019-09-11, 17:35Senator Andrzej Kobiak chce aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych. Była posłanka Iwona Kozłowska - lepszej opieki państwa nad seniorami. Politycy zorganizowali dzisiaj wspólną konferencję prasową. Czytaj dalej »
Konfederacja przedstawia kandydatów do Sejmu z powiatu nakielskiego
2019-09-11, 15:57Z listy Konfederacji z powiatu nakielskiego startuje czterech kandydatów: Luiza Kubacka, Mateusz Stachowiak, Dominik Kalinowski i Małgorzata Łusiak. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: - Nie ma stanowczej reakcji, ani sprostowania ze strony posła
2019-09-11, 11:03Gość porannej Rozmowy Dnia PR PiK podkreślał, że jeśli ujawnione zeznania się potwierdzą, to może znaczyć, że w Inowrocławiu odkryta została nie tylko afera hejterska, ale i finansowanie działalności politycznej z pieniędzy… Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak pyta posła Brejzę o pieniądze na kampanię wyborczą
2019-09-10, 19:35Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, domaga się od posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy publicznej odpowiedzi czy jego kampania była finansowana z pieniędzy pochodzącymi… Czytaj dalej »
PKW: w wyborach do Sejmu w całym kraju karta jednostronicowa
2019-09-10, 08:41Uchwałę w tej sprawie podjęła w poniedziałek PKW - poinformowała PAP szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Czytaj dalej »
Wiceminister Michałek: Gdy PiS wygra wybory, wszyscy będą zarabiać więcej
2019-09-09, 14:16'Hattrick Kaczyńskiego' był głównym tematem konferencji prasowej, zorganizowanej przez Iwonę Michałek w Grudziądzu. Wiceminister edukacji obiecała, że po wygranych wyborach prawie wszyscy będziemy zarabiać więcej. Czytaj dalej »
#HatTrickKaczyńskiego: wyższe płace, emerytury, równe dopłaty dla rolników
2019-09-07, 15:27Wyższe płace, podwójna trzynasta emerytura, równe dopłaty dla rolników - to #HatTrickKaczyńskiego, który został w sobotę zaprezentowany w Lublinie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »
Zbigniew Rasielewski przy "Cysternie wstydu PO-PSL": Postawię na uczciwość
2019-09-07, 13:05'Cysterna wstydu PO-PSL' - dotarła na Plac 18 stycznia w ToruniU. To ogólnopolska kampania Prawa i Sprawiedliwości, która 'ma zwrócić uwagę na nieszczelny system finansów publicznych, za czasów poprzedniej ekipy'. Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański o obwodnicach małych miast. Także w Brześciu Kujawskim
2019-09-06, 20:32Krzysztof Czabański powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość dostrzega potrzeby mniejszych ośrodków miejskich. Dwójka na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko-włocławskim odniósł się do jednego z haseł wyborczych… Czytaj dalej »