Lewica poprze kandydata KO na prezydenta Bydgoszczy? „Prawdopodobnie tak będzie”
– Trwa dyskusja nad kształtem list. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu odkryjemy wszystkie karty – tak o udziale Nowej Lewicy w nadchodzących wyborach samorządowych mówi Polskiemu Radiu PiK Piotr Hemmerling, współprzewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej ugrupowania.
– Mamy już kandydatów na prezydentów miast, wójtów i burmistrzów w regionie, za wcześnie jednak, by mówić o personaliach. Nie wszędzie będzie tak, że będziemy desygnowali osobnych kandydatów. Są również przygotowane koncepcje popierania kandydatów z Koalicji Obywatelskiej, bo takie rozmowy również się toczą i taka sytuacja prawdopodobnie w Bydgoszczy będzie miała miejsce – że poprzemy kandydata Koalicji Obywatelskiej – zapowiada.
Piotr Hemmerling nie ukrywa, że decyzja Koalicji Obywatelskiej o samodzielnym starcie w nadchodzących wyborach samorządowych – jeśli chodzi o kandydatów do samorządów wojewódzkich – nieco zaskoczyła Nową Lewicę.
– To rozejście się w koncepcji wspólnego startu w wyborach do samorządów wojewódzkich nabrało troszeczkę nowej jakości i zmusiło nas do poszukiwania innej drogi, ale na pewno nie będzie to droga diametralnie inna od tej, którą określaliśmy wcześniej – droga współpracy – mówi.
W sobotę w Warszawie odbędzie się Rada Krajowa tej partii, na której zapadną decyzje kierunkowe – powiedział nam szef struktur wojewódzkich Nowej Lewicy.
Zobacz także
Ozdyk w Toruniu: Na gruzach Parlamentu Europejskiego można zbudować Europę ojczyzn
2024-05-27, 21:06- Najważniejsze będzie dla mnie zlikwidowanie Parlamentu Europejskiego - powiedział w poniedziałek w Toruniu dr Sławomir Ozdyk. Jedynka Konfederacji w województwie kujawsko-pomorskim w eurowyborach skrytykował również Zielony Ład… Czytaj dalej »
Iwona Kozłowska o 20 latach Polski w UE. W Szubinie zachęcała do udziału w wyborach
2024-05-27, 20:16Do głosowania 9 czerwca zachęcała w Szubinie kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego Iwona Kozłowska. Przypomniała, że w ciągu 20 lat obecności Polski w Unii Europejskiej do naszego kraju wpłynęło ponad 260… Czytaj dalej »
Minister Gawkowski w regionie. Proponuje Europejską Kartę Seniora i apeluje ws. cyberbezpieczeństwa
2024-05-26, 14:43O bezpieczeństwie cybernetycznym mówił w niedzielę w Bydgoszczy wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Był także w Inowrocławiu, który, jak mówi, jest stolicą wypoczynku polskich seniorów - właśnie tam przedstawił… Czytaj dalej »
Mateusz Morawiecki przed komisją ds. wyborów kopertowych. To kluczowy świadek komisji
2024-05-22, 13:33Decyzję o przeprowadzeniu wyborów korespondencyjnych w 2020 r. podjęło kierownictwo polityczne PiS - zeznał w środę przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych b. premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że według… Czytaj dalej »
Horała wsparł kampanię Joanny Borowiak. Skrytykował działania rządu w sprawie CPK
2024-05-21, 17:48Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje kampanię wyborczą do Europarlamentu. Kandydatka z Włocławka, posłanka Joanna Borowiak, zbierała na miejskim targowisku podpisy pod projektem ustawy, która miałaby zastopować podwyżki cen prąd… Czytaj dalej »
Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyborów kopertowych
2024-05-21, 14:48Zastosowanie przepisów „antycovidowych” do przygotowania wyborów korespondencyjnych w stanie epidemii było zgodne z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Według TK takie rozumienie tych przepisów jest zbieżne… Czytaj dalej »
Robert Biedroń w Bydgoszczy: Społeczeństwo powinno otrzymać odpowiedź w sprawie pożarów
2024-05-15, 19:39Lewica domaga się lepszej kontroli sytuacji zagrażających bezpieczeństwu Państwa, w związku z serią dziwnych pożarów, które miały ostatnio miejsce w naszym kraju. Czytaj dalej »
Tomasz Mentzen: Potrzeba zmian w UE, tylko Konfederacja zadba o interes Polski
2024-05-13, 16:35Tomasz Mentzen, który startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca listy Konfederacji w okręgu kujawsko-pomorskim uważa, że UE zmierza „w kierunku szalonego ekologizmu' i trzeba zawrócić z tej drogi. Jego zdaniem… Czytaj dalej »
PKW wylosowało numery list komitetów w wyborach do PE. W regionie startuje osiem partii [lista]
2024-05-10, 19:40Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W czerwcowych wyborach startuje siedem komitetów ogólnopolskich. Czytaj dalej »
Nie dla stworzenia „wielkiego państwa ze stolicą w Brukseli”. Złotowski przedstawia postulaty
2024-05-09, 18:17Zablokowanie Zielonego Ładu - to główny postulat, z którym do Parlamentu Europejskiego chce iść Kosma Złotowski. Lider kujawsko-pomorskiej listy Prawa i Sprawiedliwości ogłosił w Bydgoszczy rozpoczęcie kampanii wyborczej. Czytaj dalej »