Kosiniak-Kamysz w Toruniu: Samorządy powinny decydować, na co poświęcać środki
– Jesteśmy gotowi do startu w wyborach. Chcemy wygrać w powiatach, gminach i przede wszystkim do sejmików wojewódzkich – powiedział w Toruniu wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak mówił, będzie to lepszy rok dla samorządów.
– Zwiększyliśmy subwencję dla samorządu o trzy miliardy. W budżecie, który trafił właśnie do senatu. Będziemy przyjmować ustawy o finansach samorządów, bo do tego zobowiązały się wszystkie partie. Żeby była niezależność i samostanowienie, wspólnoty samorządowe muszą mieć swoje pieniądze. Nie mogą liczyć tylko i wyłącznie na dotacje z budżetu państwa. Nie mogą być niesamodzielne w swych działaniach – wskazał minister obrony narodowej.
Jak dodał, istotna będzie zmiana ustawy o finansowaniu samorządów. – To wspólnota samorządowa ma decydować, na co środki są potrzebne. To jest sprawa niezwykłej wagi, żebyśmy zmienili ustawę o finansach samorządów. Przede wszystkim subwencja oświatowa, to jest problem, z którym się od lat borykają się samorządy, tak samo jak oddanie kompetencji.
Prezes PSL i szef MON był gościem sobotniego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego.
Zobacz także
Protest ws. wyborów samorządowych w Toruniu
2014-11-23, 17:04Duża liczba nieważnych głosów i niespodziewanie wysoki wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego zastanawiają część prawicowych środowisk, które zorganizowały manifestację przed Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu. Czytaj dalej »
Piotrowska, Zemke i Zwiefka popierają Rafała Bruskiego
2014-11-23, 14:12Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska i europoslowie: Tadeusz Zwiefka z PO i Janusz Zemke z SLD popierają Rafała Bruskiego - kandydata PO na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
PO wygrała wybory do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
2014-11-20, 15:25PO zdobyła 14 mandatów w 33-osobowym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego - ogłosiła w czwartek Wojewódzka Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »
Stawicka i Nowowiejski poparli Dombrowicza
2014-11-20, 14:15Konstanty Dombrowicz przed II turą wyborów prezydenckich w Bydgoszczy zyskał poparcie byłych konkurentów: Małgorzaty Stawickiej oraz Mariusza Nowowiejskiego. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: PO wygrywa wybory do sejmiku województwa. Najbardziej zyskuje PSL
2014-11-19, 23:32Według nieoficjalnych, ale po podliczeniu danych ze wszystkich komisji wyborczych PO uzyskała 14 mandatów w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, PSL 10, PiS 7, a SLD 2 mandaty. Oznacza to, że na Pomorzu i Kujawach najprawdopodobniej… Czytaj dalej »
Czy przed drugą turą wyborów dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta Inowrocławia?
2014-11-19, 19:18Marcin Wroński o problemach miasta chce rozmawiać z Ryszardem Brejzą podczas publicznej debaty z udziałem mieszkańców i dziennikarzy. Czytaj dalej »
Latos: jednak nie złożymy wniosku o ponowne liczenie głosów
2014-11-19, 17:20Prawo i Sprawiedliwość nie złoży jednak wniosku o ponowne przeliczenie głosów w wyborach prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Czas Mieszkańców ma 4 mandaty w Radzie Miasta Torunia
2014-11-19, 16:11Joanna Scheuring-Wielgus, Sylwia Kowalska, Magdalena Olszta-Bloch i Maciej Cichowicz, radny minionej kadencji - będą reprezentować Czas Mieszkańców w toruńskiej radzie miasta. Debiutujące w wyborach samorządowych ugrupowanie zdobyło… Czytaj dalej »
Pytania o sondaż, który powstał na UKW w Bydgoszczy
2014-11-19, 15:34Radni PO z Bydgoszczy mają wątpliwości dotyczące sondażu wyborczego przygotowanego na UKW. Czytaj dalej »
Dombrowicz zaprasza do współpracy swoich konkurentów
2014-11-19, 14:41Kandydat na prezydenta Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz, przed drugą turą wyborów prosi mieszkańców i zaprasza do współpracy konkurentów, którzy odpadli w pierwszej turze. Czytaj dalej »