Zarząd Powiatowy PO zdecydował. Wojciech Piniewski kandydatem na prezydenta Inowrocławia
Pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski, jednogłośną decyzją inowrocławskiego Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej, został kandydatem na prezydenta miasta – poinformował szef struktur powiatowych partii, europoseł Krzysztof Brejza.
– To bardzo doświadczony samorządowiec, od wielu lat współodpowiedzialny za zarządzanie miastem, jednoczący wokół swojej osoby różne środowiska. Jednogłośna decyzja PO pokazuje, że wszyscy darzymy Wojciecha Piniewskiego zaufaniem i nie mamy wątpliwości, że nadal będzie prowadził miasto Inowrocław w dobrym kierunku. Tylko jego kandydatura daje pewność, że Inowrocław zyska odpowiednie rządowe wsparcie, którego przez lata rządów PiS byliśmy pozbawieni – napisał w komunikacie Brejza.
Przewodniczący Zarządu Powiatowego PO podkreślił, że piątkowa wizyta w Inowrocławiu wojewody kujawsko-pomorskiego Michał Sztybla i jego spotkanie z Piniewskiem daje gwarancje harmonijnej współpracy z rządem. Zaznaczył, że Polska jest w przededniu wpłynięcia z KPO, a Inowrocław ma do zyskania dzięki temu szereg wyczekiwanych przez lata inwestycji.
Piniewski, cytowany w komunikacie, podziękował za zaufanie i zadeklarował, że nadal będzie stawiał na pierwszym miejscu swoje ukochane miasto.
Przed miesiącem premier Donald Tusk wyznaczył Piniewskiego na pełniącego funkcję pełniącego obowiązki prezydenta miasta Inowrocławia. Zastąpił zajmującego to stanowisko Marka Słabińskiego z PiS.
Konieczność powołania pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia była związana z wyborem 15 października wieloletniego prezydenta miasta Ryszarda Brejzy na senatora.
Piniewski od 2006 roku był zastępcą prezydenta Ryszarda Brejzy. Wcześniej był m.in. naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Inowrocławia.
Zobacz także
Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu: Trzecia Droga chce dostępności programu in vitro
2023-10-04, 13:36Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu skrytykował obecne rządy Zjednoczonej Prawicy. Jak uważa, odebrały one samorządom część pieniędzy. Lider Trzeciej Drogi powiedział też, że formacja… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Jeśli opozycja wygra wybory, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania z Brukseli [wideo]
2023-10-04, 10:57Rząd Zjednoczonej Prawicy z poparciem pana prezydenta Andrzeja Dudy nigdy nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. Jeśli wybory wyga opozycja, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania proponowane przez Brukselę -… Czytaj dalej »
Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
2023-10-04, 09:53Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-10-04, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Lewicy Jan Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim. Rozmawialiśmy o toczącej się kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Panie pośle, w kończącej się kadencji był… Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok kandydatem na prezydenta Inowrocławia. Stawia na budżet obywatelski
2023-10-03, 20:33Po pierwsze: budżet obywatelski - powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Fajok, czyli pierwszy kandydat na prezydenta Inowrocławia, który chce się ubiegać o to stanowisko w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań
2023-10-03, 18:56Bydgoscy kandydaci do Sejmu z listy Lewicy przedstawili w Parku Kazimierza „Zielony Ład” - proponowany przez nich program, który ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dobie kryzysu klimatycznego. Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki z poparciem samorządowców i prawników. Założono komitet poparcia [zdjęcia]
2023-10-03, 17:19W Toruniu zaprezentowano honorowy komitet poparcia Krzysztofa Szczuckiego, lidera Prawa i Sprawiedliwościowy w okręgu toruńsko-włocławskim, liczy on 22 osoby. Wśród nich są m.in. samorządowcy i prawnicy. Czytaj dalej »
Kandydaci z Inowrocławia zaprezentowali „piątkę Konfederacji”
2023-10-03, 16:25Konfederacja przedstawiła swoich kandydatów do Sejmu i Senatu z powiatu inowrocławskiego. W konferencji wziął udział Marcin Sypniewski, „jedynka” listy z okręgu bydgoskiego. Czytaj dalej »
Jarosław Wenderlich: Przygotowują kolejne ataki na św. Jana Pawła II, trzeba Go obronić!
2023-10-03, 12:32Bydgoscy radni PiS apelują do władz miasta, aby stanęły w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Minister Schreiber w Inowrocławiu: Rząd PiS przeznacza coraz więcej na służbę zdrowia
2023-10-03, 11:41Minister Łukasz Schreiber spotkał się we wtorek z dyrektorem inowrocławskiego szpitala i przypomniał o dużej inwestycji, jaką uda się zrealizować w tej lecznicy, dzięki dofinansowaniu z rządowych środków. Czytaj dalej »