Zarząd Powiatowy PO zdecydował. Wojciech Piniewski kandydatem na prezydenta Inowrocławia
Pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski, jednogłośną decyzją inowrocławskiego Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej, został kandydatem na prezydenta miasta – poinformował szef struktur powiatowych partii, europoseł Krzysztof Brejza.
– To bardzo doświadczony samorządowiec, od wielu lat współodpowiedzialny za zarządzanie miastem, jednoczący wokół swojej osoby różne środowiska. Jednogłośna decyzja PO pokazuje, że wszyscy darzymy Wojciecha Piniewskiego zaufaniem i nie mamy wątpliwości, że nadal będzie prowadził miasto Inowrocław w dobrym kierunku. Tylko jego kandydatura daje pewność, że Inowrocław zyska odpowiednie rządowe wsparcie, którego przez lata rządów PiS byliśmy pozbawieni – napisał w komunikacie Brejza.
Przewodniczący Zarządu Powiatowego PO podkreślił, że piątkowa wizyta w Inowrocławiu wojewody kujawsko-pomorskiego Michał Sztybla i jego spotkanie z Piniewskiem daje gwarancje harmonijnej współpracy z rządem. Zaznaczył, że Polska jest w przededniu wpłynięcia z KPO, a Inowrocław ma do zyskania dzięki temu szereg wyczekiwanych przez lata inwestycji.
Piniewski, cytowany w komunikacie, podziękował za zaufanie i zadeklarował, że nadal będzie stawiał na pierwszym miejscu swoje ukochane miasto.
Przed miesiącem premier Donald Tusk wyznaczył Piniewskiego na pełniącego funkcję pełniącego obowiązki prezydenta miasta Inowrocławia. Zastąpił zajmującego to stanowisko Marka Słabińskiego z PiS.
Konieczność powołania pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia była związana z wyborem 15 października wieloletniego prezydenta miasta Ryszarda Brejzy na senatora.
Piniewski od 2006 roku był zastępcą prezydenta Ryszarda Brejzy. Wcześniej był m.in. naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Inowrocławia.
Zobacz także
Protesty wyborcze. Spór między Sądem Najwyższym a Prokuratorem Generalnym
2025-06-30, 19:54- Sąd Najwyższy uniemożliwił Prokuratorowi Generalnemu zapoznanie się z aktami dotyczącymi protestów wyborczych; stanowi to rażące naruszenie zasad określonych w Kodeksie wyborczym, ustawie o Sądzie Najwyższym oraz Kodeksie postępowania… Czytaj dalej »
W Sądzie Najwyższym posiedzenia jawne ws. protestów przeciw wyborowi prezydenta. Trwają manifestacje
2025-06-27, 12:16W piątek rano w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego rozpoczęła się seria trzech posiedzeń jawnych w sprawie protestów przeciwko wyborowi prezydenta - m.in. tych, w związku z którymi zdecydowano o weryfikacji… Czytaj dalej »
Sąd Najwyższy opublikował protokoły z kart do głosowania w 13 obwodowych komisjach wyborczych
2025-06-26, 21:04Do Sądu Najwyższego wpłynęły protokoły ze wszystkich sądów rejonowych, które przeliczyły głosy oddane w II turze wyborów prezydenckich w 13 obwodowych komisjach wyborczych - przekazano na stronie SN. Opublikowano również skany… Czytaj dalej »
Trwa śledztwo w sprawie nieprawidłowości w liczeniu głosów w Wieńcu i w Grudziądzu
2025-06-25, 21:52Powtórne liczenie głosów wykazało, że komisja w Obwodowej Komisji Wyborczej w podwłocławskim Wieńcu przypisała głosy, oddane na Rafała Trzaskowskiego, Karolowi Nawrockiemu - i odwrotnie - głosy, oddane na Nawrockiego, zapisano… Czytaj dalej »
Są pierwsze śledztwa ws. nieprawidłowości wyborczych m.in. w Brześciu Kujawskim
2025-06-24, 19:44Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Adam Bodnar poinformował we wtorek, że wszczęto pierwszych 6 śledztw Prokuratur Okręgowych w sprawie nieprawidłowości wyborczych: we Włocławku, Jeleniej Górze, Opolu, Bielsku-Białej… Czytaj dalej »
Sąd Rejonowy we Włocławku ponownie przeliczył głosy oddane w II turze wyborów
2025-06-19, 11:28Pod lupą znalazły się głosy oddane w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w gminie Brześć Kujawski. Chodzi o komisję, która działała w szkole podstawowej w podwłocławskim Wieńcu. Czytaj dalej »
Szymon Hołownia: Zakończył się projekt Trzecia Droga. Zarząd PSL: Nie było takiej uchwały
2025-06-17, 23:36Marszałek Hołownia dziękuje PSL-owi za współpracę, oznajmiając koniec wyborczego mariażu Polski 2050 i PSL - u. Tymczasem ludowcy zaprzeczyli, by taka decyzja zapadła. Twierdzą, że była jedynie dyskusja o możliwości samodzielnego… Czytaj dalej »
Będą ponownie liczyć głosy. Protokoły dwóch komisji wyborczych w regionie do weryfikacji
2025-06-12, 19:00Sąd Najwyższy zgodził się, by ponownie przyjrzeć się protokołom w 13 obwodowych komisjach wyborczych - karty wyborcze przeliczone zostaną ponownie m.in. w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, a także w naszym regionie - w Grudziądzu i… Czytaj dalej »
Mówił obraźliwie o prezydencie RP i Kościele katolickim. Jest list otwarty do marszałka województwa
2025-06-10, 16:36Marek Krupecki, radny Koalicji Obywatelskiej w Toruniu, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich nazwał nowo wybranego Prezydenta RP „sutenerem”, a Kościół katolicki porównał do „prostytutki”. Swoich słów się nie… Czytaj dalej »
Protesty dotyczące wyborów prezydenckich. 28 skarg zarejestrowanych w Sądzie Najwyższym
2025-06-10, 11:16Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego rozpocznie dziś rozpatrywanie skarg, złożonych po wyborach prezydenckich. Dotychczas w Sądzie Najwyższym zarejestrowano 28 protestów. Można je jednak składać do 16 czerwca. Czytaj dalej »