Prof. Artur Laska będzie kandydować na rektora UKW. Publikuje swój spot wyborczy [wideo]
„Razem dla Uniwersytetu” to hasło kampanii prof. Laski, dziekana Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Poniżej oświadczenie kandydata. To już trzecia osoba z uniwersyteckiego grona, która zapowiada start w wyborach. Rektorem chcieliby także zostać prof. Jarosław Burczyk oraz prof. Bernard Mendlik. Kadencja obecnego szefa uczelni, prof. Jacka Woźnego kończy się w 2024 roku.
„Szanowni Państwo, Droga Społeczności Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego,
Kilka dni temu przywitaliśmy Nowy 2024 Rok. To dobra okazja, aby życzyć sobie pomyślności na wspólnej drodze akademickich wyzwań, niechaj perspektywa tego nowego początku pozwoli Nam z optymizmem i odwagą spoglądać w przyszłość. Życzenia takie wydają się tym bardziej zasadne, że już niedługo zdecydujemy o kierunku, w którym podążać będzie Nasza Wspólnota w najbliższych latach.
Kierując do Państwa te słowa, pragnę więc oficjalnie ogłosić, że w najbliższym czasie będę ubiegał się o status kandydata i jeśli odpowiednie gremia uznają to za stosowne – wezmę udział w wyborach rektorskich. Do tej decyzji przygotowały mnie kierownicze doświadczenia i sukcesy, profesjonalna wiedza o przywództwie i zarządzaniu, a także konstruktywne emocje, motywujące do wyjścia z roli jedynie obserwatora procesów na Naszej Uczelni. Jako Bydgoszczanin, kochający swoje rodzinne miasto i oddany swojej Alma Mater, chciałbym przysłużyć się do jej świetności oraz należytej rangi. Czuję pełną gotowość, aby z energią i entuzjazmem podołać wynikającym z tego wyzwaniom.
Siły dodają mi płynące od Państwa głosy, które od kilku miesięcy wspierają moje nieoficjalne dążenia. Ich nieprzeciętna skala uświadamia mi odpowiedzialność za propozycję, która powinna odświeżyć standardy zarządzania, przy uszanowaniu dorobku i doświadczenia ludzi, którzy codzienną pracą budowali i budują Naszą Uczelnię. Jestem przekonany, że racjonalna wizja Uniwersytetu opiera się dzisiaj na zdolności do transformacji, ale i wrażliwości na potrzeby wszystkich, bez wyjątku, grup tworzących akademicką wspólnotę. Nasz sukces wymaga profesjonalizmu i dialogu – dostrzeżenia i posłuchania siebie nawzajem.
Chciałbym więc zaproponować Państwu model skutecznie zarządzanego Uniwersytetu, a także takiego, który jak każdy „żywy organizm” potrzebuje rozwagi, dbałości i uważności. Dlatego moja wizja rozwoju, choć równoważy doskonałość nauki, kształcenia i współpracy, to pozwala również dostrzec bieżące potrzeby, wynikające z okoliczności i czasów, w jakich przychodzi nam żyć. Spoglądając na czekające Nas wyzwania, z pokorą, ale i odwagą postaram się zasłużyć na Państwa zaufanie i jestem przekonany, że go nie zawiodę.
Do startu oficjalnej kampanii wyborczej pozostało jeszcze trochę czasu. W tej chwili doprecyzowuję założenia programu i zależy mi, aby uwzględniał on perspektywę różnych grup. Serdecznie zapraszam więc do kontaktu i rozmowy. Wkrótce upublicznię też skład proponowanych prorektorów. Jesteśmy w komplecie i mogę zapewnić, że są to osoby o świeżym, ale i opartym na doświadczeniu, szerokim spojrzeniu na Nasz Uniwersytet. Wszyscy mają też poczucie odpowiedzialności za współtworzony zespół i bez wątpienia zasługują na oddzielną prezentację, adekwatną względem ich kompetencji i osiągnięć.
Na koniec przesyłam też Państwu link do mojego spotu wyborczego. Mam nadzieję, że zawarty w nim przekaz będzie zachętą, abyśmy w trakcie najbliższych miesięcy porozmawiali, wyznaczyli wspólny kierunek i poszli – jak brzmi oficjalne hasło mojej kampanii – RAZEM DLA UNIWERSYTETU! Będę zaszczycony, jeśli tak się stanie”.
Zobacz także
Oddolne jednoczenie prawicy w Bydgoszczy
2014-07-10, 17:19Bydgoski ruch społeczny Konfederacja Pro Publico Bono opowiada się za zjednoczeniem prawicy. Czytaj dalej »
Wybory w PiS dopiero po wyborach samorządowych
2014-07-02, 17:02Szefem PiS w okręgu toruńsko-włocławskim został poseł Łukasz Zbonikowski, w okręgu bydgoskim poseł Tomasz Latos. Zbonikowski pokieruje też wojewódzkimi strukturami tej partii. To rozwiązanie tymczasowe do czasu zwołania zjazdów… Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystartuje w wyborach samorządowych
2014-06-26, 12:54Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska ogłosili start swoich przedstawicieli w jesiennych wyborach samorządowych, bo chcą 'odpartyjnić samorząd'. Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza podsumował swoje dwie kadencje
2014-06-23, 20:57Robert Malinowski, prezydent Grudziądza podsumował dwie kadencje swoich rządów w mieście. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Włocławka
2014-06-16, 21:14Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydata na urząd prezydenta Włocławka. Partię w jesiennych wyborach samorządowych reprezentować będzie Jarosław Chmielewski. Czytaj dalej »
Gra miejska i Koncert Wolności w Toruniu
2014-06-04, 15:21Jak żyło się na przełomie lat 80 i 90 tych. Jak wyglądała praca działaczy opozycji - O tym mogli przekonać się uczestnicy gry miejskiej, którą zorganizowano na toruńskiej Starówce z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo… Czytaj dalej »
Bydgoskie obchody 25. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca '89
2014-06-04, 08:47Odsłonięcie 'Dębu Wolności', happening na Wyspie Młyńskiej, przegląd filmów, gra edukacyjna, wystawy, debaty i koncerty - tak bydgoszczanie będą świętować przypadającą 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów p… Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka dziękuje za głosy w eurowyborach
2014-06-03, 13:10'Przegraliśmy ale bylo to cenne doświadczenie' - mówi Kazimiera Szczuka. Liderka listy koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do europarlamentu podziękowała za głosy jakie otrzymała w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Włocławska PO podsumowała eurowybory
2014-06-02, 18:43Włocławska Platforma Obywatelska oficjalnie podsumowała niedawne wybory do Parlamentu Europejskiego. Partia rządząca głosowanie we Włocławku wygrała, jednak przewaga - podobnie jak w przypadku reszty kraju - była niewielka. Czytaj dalej »
W Sejmie zasiądą dzieci i młodzież
2014-05-27, 13:01Otrzymali już mandaty poselskie. 1 czerwca zasiądą w ławach przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Czytaj dalej »