Prof. Jarosław Burczyk zapowiada udział w wyborach na stanowisko rektora UKW Bydgoszcz
„Motywowany troską o dalszy rozwój naszego Uniwersytetu i troską o każdą i każdego z Was, wszystkie osoby kształcące się i pracujące na naszej uczelni, podjąłem decyzję o kandydowaniu w nadchodzących wyborach na stanowisko Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego." - czytamy na stronie uczelni. Kadencja obecnego rektora, prof. Jacka Woźnego kończy się w 2024 roku.
Prof. Jarosław Burczyk to biolog i genetyk, profesor nauk biologicznych, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i jego prorektor w kadencjach 2016–2020 i 2020–2024. W 2016 został wybrany na prorektora UKW do spraw nauki w kadencji 2016–2020, w 2020 utrzymał stanowisko na kolejną czteroletnią kadencję.
Specjalizuje się w genetyce populacyjnej. Opublikował ponad 80 prac, wypromował siedmiu doktorów. Był stypendystą rządu francuskiego, Fundacji Fulbrighta i Fundacji Kościuszkowskiej. Otrzymał Nagrodę Naukową Prezydenta Bydgoszczy (2009) oraz Nagrodę Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN (2012). W 2019 roku, za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczony także Złotym (2010) i Srebrnym (2000) Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2005): żr. Wikipedia.
Komunikat ze strony UKW:
„Szanowni Państwo,
Motywowany troską o dalszy rozwój naszego Uniwersytetu i troską o każdą i każdego z Was, wszystkie osoby kształcące się i pracujące na naszej uczelni, podjąłem decyzję o kandydowaniu w nadchodzących wyborach na stanowisko Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Rolę rektora postrzegam z jednej strony jako menadżera zarządzającego zasobami kadrowymi, finansowymi i infrastrukturalnymi uczelni. Z drugiej strony, rektor ma być liderem zmiany i dążenia uczelni do rozwoju i doskonałości. Chcę budować Uniwersytet nowoczesny, korzystający z dotychczasowych osiągnięć i ukształtowanej przez lata tradycji i kultury instytucjonalnej. Stawiam na rozwój kompetencji kluczowych dla Uniwersytetu: doskonałości naukowej i doskonałości dydaktycznej, które pozwolą Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego być uczelnią konkurencyjną w regionie, w kraju i na świecie. Rozwój ten będzie szedł w parze ze współpracą z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego związany jestem od ponad 30 lat. Wnikliwie obserwowałem przemiany naszej uczelni od WSP, poprzez Akademię Bydgoską, aż po Uniwersytet, wnosząc swój osobisty wkład w rozwój potencjału naukowego i dydaktycznego. Pełniąc od ponad 7 lat funkcję prorektora ds. nauki, mogłem szerzej i dogłębniej przyjrzeć się różnym sferom działalności Uczelni.
Chcę dążyć do tego, by każdy postrzegał studia lub pracę na UKW jako szansę osobistego rozwoju i możliwość spełnienia ambicji edukacyjnych oraz zawodowych. Marzę o sytuacji, gdy każdy będzie mówił: ‘to jest moja Uczelnia, mój Uniwersytet’.
Zarządzanie uczelnią wymaga dobrej współpracy wielu osób. W przypadku wyboru na stanowisko rektora, obowiązki prorektorów będę chciał powierzyć następującym osobom:
dr hab. Jakub Lipski, prof. uczelni – Prorektor ds. Nauki,
dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni – Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia,
dr hab. inż. Izabela Rojek, prof. uczelni – Prorektor ds. Finansów i Organizacji,
dr hab. Łukasz Jureńczyk, prof. uczelni – Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy.
Już dziś zapraszam wszystkich do współpracy, spotkań i dyskusji na temat przyszłości Uniwersytetu. Zależy mi na integracji i współpracy wszystkich środowisk naszej Uczelni.
Wkrótce przekażę więcej informacji na temat programu wyborczego i planów działalności."
prof. dr hab. Jarosław Burczyk
Zobacz także
Beata Szydło ostatni objazd wyborczy rozpoczęła w Toruniu
2015-10-23, 08:13'24 godziny dla Polski' - busami z takim hasłem Beata Szydło jedzie przez kraj. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera ostatni w tej kampanii wyborczej objazd po Polsce rozpoczęła o północy w Toruniu. Czytaj dalej »
Uczniowie toruńskiego 4. LO wybraliby PO
2015-10-20, 20:31Gdyby o wyborze parlamentarzystów mieli decydować uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, to najwięcej mandatów zdobyłaby Platforma Obywatelska. W szkolnych prawyborach zagłosowało na nią 22% uczniów. Czytaj dalej »
Poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski krytykuje władze Grudziądza
2015-10-19, 16:19Poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski - kandydat do Sejmu - krytykuje władze Grudziądza. Szef struktur w okręgu toruńsko-włocławskim zapowiedział również, wizytę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Toruniu. Czytaj dalej »
Plakaty i debaty - wyborcza walka nabiera rumieńców
2015-10-15, 17:43Kampania wyborcza odbywa się w każdy możliwy sposób. Nie każda jednak droga promocji kandydatów idzie w zgodzie z przepisami o rozpowszechnianiu wyborczych elementów graficznych. W tej kwestii prawo jest często przez komitety wyborcze… Czytaj dalej »
Jerzy Wenderlich nie chce likwidacji gimnazjów
2015-10-14, 16:53Jerzy Wenderlich, lider listy Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, krytycznie ocenia pomysł własnego ugrupowania, dotyczący likwidacji gimnazjów. Czytaj dalej »
Bydgoszcz polskim Las Vegas - proponuje Cyprian Sajna z partii KORWiN
2015-10-14, 16:52Bydgoszcz centrum hazardu w Europie - proponuje Cyprian Sajna kandydat na senatora z ramienia partii KORWiN. Czytaj dalej »
Spanski wzywa do debaty, Łyczak oraz Person nie chcą promować jej pomysłodawcy
2015-10-12, 13:46Czy dojdzie do debaty kandydatów na senatorów w okręgu włocławskim? Pomysł jest, ale nie wszyscy kandydaci są nim zainteresowani. Czytaj dalej »
Zgłoszenia do głosowania korespondencyjnego do jutra
2015-10-11, 12:32Jeżeli chcemy zagłosować korespondencyjnie w wyborach do parlamentu mamy czas tylko do jutra, by zgłosić to w naszym urzędzie gminy lub miasta. Czytaj dalej »
Mazurkiewicz nie jest "jedyna" do Senatu
2015-10-09, 19:01Zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na materiałach wyborczych oraz ich przepadek - tak postanowił sąd okręgowy w Toruniu wobec Marii Mazurkiewicz, kandydatki PiS do Senatu w okręgu toruńskim. Czytaj dalej »
"Do zobaczenia w wolnej Polsce" - hasło wyborcze Agaty Banasik
2015-10-08, 13:46Agata Banasik, liderka listy KORWiN do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, idzie do wyborów z hasłem 'Do zobaczenia w wolnej Polsce'. Czytaj dalej »