Posłanka Joanna Borowiak: Jestem przekonana, że przypadnie nam tworzenie rządu
- Nie było dotychczas takiej sytuacji, żeby jakaś partia trzeci raz wygrała wybory. Prawo i Sprawiedliwość to zrobiło – mówi posłanka PiS z Włocławka Joanna Borowiak.
- Ten wynik bardzo cieszy dlatego, że po raz kolejny Polacy nam zaufali. Zrobiliśmy to po raz trzeci - wygrywamy wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu, a przy rekordowej frekwencji oznacza to, że Polacy chcieli pójść do urn – mówi posłanka Borowiak. - Jeszcze czekamy na ostateczne wyniki. Jestem przekonana, że będą jeszcze lepsze dla Prawa i Sprawiedliwości. Polacy pokazali dzisiaj, że zaufali nam po raz trzeci - że programy, które realizowaliśmy do tej pory są potrzebne. Przede wszystkim jednak chcę zwrócić uwagę, że ta kadencja - druga kadencja Prawa i Sprawiedliwości, która dobiega końca - była szczególnie trudna. Przypadała na nią światowa pandemia, wojna, którą Rosja wytoczyła Ukrainie i wojna hybrydowa, która cały czas się toczy na granicy polsko-białoruskiej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze reagował natychmiast (…)
Zobacz także
Przedwyborcze spotkania w Inowrocławiu. Wśród tematów nieruchomości i podatki
2024-03-12, 20:10Jak rozwój Inowrocławia widzą przedstawiciele Trzeciej Drogi, a jak poseł Bartosz Kownacki, kandydujący na urząd prezydenta tego miasta? O tym w relacji Marcina Glapiaka. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe: wylosowano numery list wyborczych ogólnopolskich komitetów
2024-03-12, 19:06W siedzibie PKW wylosowane zostały numery list wyborczych komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim, czyli tych, które zarejestrowały listy w co najmniej połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw. W losowaniu… Czytaj dalej »
Kandydat na prezydenta: Styl zarządzania w Grudziądzu? Mechanizm wzajemnych powiązań
2024-03-12, 14:44- Oddajmy miasto mieszkańcom, skończymy z powiązaniami - to dzisiejsze zapowiedzi Marka Nowaka, kandydata na prezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
MZK nie opublikuje na swoich autobusach reklam Bydgoskiej Prawicy. Powód?
2024-03-11, 18:01- Czy pieniądze z naszego komitetu są złe? - pytają przedstawiciele Bydgoskiej Prawicy i zarzucają prezydentowi Bydgoszczy prowadzenie nierównej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Konfederacja: Czy budowa trasy staromostowej zagrozi targowisku miejskiemu w Toruniu?
2024-03-11, 16:45Poseł Konfederacji Przemysław Wipler i kandydat stronnictwa na prezydenta Torunia Maciej Cichowicz sprzeciwili się realizacji trasy staromostowej w obecnym kształcie. Cichowicz pytał, czy projekt ma wygasić targowisko miejskie. Prezydent… Czytaj dalej »
Jak sfinansować budowę mostu Zachodniego w Toruniu? Paweł Gulewski ma pomysł
2024-03-11, 13:20- Budowa drogi S15 powinna trafić na listę priorytetów inwestycyjnych Ministerstwa Infrastruktury - uważa Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Na konferencji z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Trzecia Droga w Bydgoszczy poszła swoją drogą [Rozmowa dnia]
2024-03-11, 09:01Czy urzędnicy będą mieli zakaz korzystania z Tik-Toka? Czy będziemy mogli głosować w wyborach przez Internet? Jakie są powody tego, że nie wszędzie w naszym regionie powstały koalicje wyborcze KO-Nowa Lewica-Trzecia Droga? O tym… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2024-03-11, 06:00Czy urzędnicy będą mieli zakaz korzystania z Tik-Toka? Czy będziemy mogli głosować w wyborach przez Internet? Jakie są powody tego, że nie wszędzie w naszym regionie powstały koalicje wyborcze KO-Nowa Lewica-Trzecia Droga? O tym… Czytaj dalej »
Przyjechali, by wesprzeć swojego kandydata. Konwencja KO w Inowrocławiu
2024-03-10, 14:23Wojciecha Piniewskiego - kandydata na prezydenta Inowrocławia - poparli w niedzielę najważniejsi politycy Koalicji Obywatelskiej z regionu. Czytaj dalej »
Wojciech Piniewski zapowiada uruchomienie w Inowrocławiu programu in vitro
2024-03-09, 19:37Środki na finansowanie procedury zapłodnienia in vitro dla początkowo 10 par miałby zapewnić miejski program w Inowrocławiu. Pełniący obowiązki prezydenta miasta Wojciech Piniewski (Koalicja Obywatelska) i kandydat w nadchodzących… Czytaj dalej »