Bydgoski sztab Nowej Lewicy: Cieszymy się, że odsunęliśmy PiS od władzy
W bydgoskim sztabie Nowej Lewicy ogromna radość. - Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Kujaw i Pomorza za to, że zaufali nam i 8,6 proc. powiedziało: „tak, możecie dalej rządzić Polską” – komentuje poseł Jan Szopiński.
- Emocje, które odczuwamy dzisiaj targają zdecydowaną większością Polaków. Odsunęliśmy PiS od władzy, rząd PiS-u od poniedziałku się skończyły – mówi poseł Jan Szopiński. - Wszystko to, co jest po stronie opozycji, co opozycja deklarowała, czyli otwartość, uśmiech, czyli prawa europejskie, pozostanie w Unii Europejskiej i wszystkie elementy związane z równym traktowaniem mieszkańców naszego kraju będą aktualne. My na Kujawach i Pomorzu prowadziliśmy kampanię – tak, jak i w całej Polsce - z pozostałymi ugrupowaniami, bynajmniej nie atakując się wzajemnie. Myślę, że tak będziemy tworzyli w Polsce rząd mając szansę i okazję pokazania, że wszystko to, co mówiliśmy w kampanii wyborczej, chcemy razem realizować. (...)
- To dobry dzień dla Polski, dobry dzień dla polskiej demokracji i dobry dzień dla milionów Polaków, którzy wybrali dzisiaj opozycję do władzy - komentuje poseł Krzysztof Gawkowski. - Wybrali Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę, żeby stworzyły wspólny rząd - żeby ten rząd dawał poczucie bezpieczeństwa i żeby dał świeżego powietrza, którego za rządu PiS-u brakowało. (...)
Zobacz także
Pozew w trybie wyborczym w Chełmnie
2014-11-28, 09:17Mariusz Kędzierski - burmistrz Chełmna - pozwał Małgorzatę Giżyńską, bo uważa, że jego kontrkandydatka w wyborach mówi nieprawdę na jego temat. Czytaj dalej »
KNP w Bydgoszczy nie popiera żadnego z kandydatów na prezydenta
2014-11-27, 21:02Kongres Nowej Prawicy nie poprze żadnego z dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski przegrał proces wyborczy w pierwszej instancji
2014-11-27, 20:43Kandydat na urząd prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, przegrał w pierwszej instancji proces wyborczy z walczącym o reelekcję prezydentem Włocławka, Andrzejem Pałuckim z SLD. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "Wspólnota Samorządowa" rządzić będzie ziemskim powiatem włocławskim
2014-11-27, 19:48W trakcie pierwszej sesji nowo wybrana rada powiatu rozdzieliła najważniejsze stanowiska. Czytaj dalej »
Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza ma poparcie marszałka województwa przed II turą wyborów na prezydenta
2014-11-27, 13:10Ubiegający się o reelekcję prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma przed drugą turą wyborów poparcie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki wytacza proces wyborczy Markowi Wojtkowskiemu
2014-11-27, 12:56Kandydaci na fotel prezydenta Włocławka spotkają się w sądzie. Urzędujący prezydent, Andrzej Pałucki z SLD, wytoczył swojemu konkurentowi proces w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Koalicja pokonanych wspiera kandydata PO na prezydenta Włoclawka
2014-11-24, 16:25Kandydaci na urząd prezydenta Włocławka, którzy odpadli w pierwszej turze, zawiązali koalicję i poparli Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zapadła decyzja sądu w procesie wyborczym Dombrowicz kontra Bruski
2014-11-24, 16:15Bydgoski sąd w trybie wyborczym zajął się sprawą, którą kandydatowi na prezydenta Bydgoszczy, Rafałowi Bruskiemu, wytoczył Komitet Wyborczy Konstantego Dombrowicza. Czytaj dalej »