Minister Paweł Szrot podsumowuje kampanię wyborczą: Była krótka, momentami ostra
– Finiszowałem zaczynając od Mogilna, potem byłem w Strzelnie i w Kruszwicy i jeszcze odwiedziłem bazarek w Bydgoszczy na osiedlu Fordon. Rozmowy z mieszkańcami, rozdawanie ulotek, przyjmowanie wniosków od zwykłych obywateli. Ludzie chcą rozmawiać o polityce lokalnej, ale też o wielkiej polityce – powiedział kandydat na konferencji prasowej w Bydgoszczy.
Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP jest liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim (nr 4).
Przyznał, że dla niektórych osób jego pojawienie się w okręgu bydgoskim było zaskoczeniem. – Wiem, jak mnie niektórzy określają... Ja się tego nie wstydzę, bo wojska powietrzno-desantowe to jedne z najodważniejszych jednostek, ale żeby osiągnęły sukces, to ich akcję muszą mieć po pierwsze rozpoznanie terenu, a po drugie - wsparcie na ziemi. Myślę, że miałem jedno i drugie. Jeśli chodzi o wsparcie w okręgu, to współpracowałem z bardzo wieloma zespołami, ale ten bydgoski i regionalny jest bardzo wyjątkowy. Chcę im wszystkim podziękować. Bez nich nie zrobiłbym nawet jednej dziesiątej tego co zrobiłem - mówił Szrot.
Podkreślił też, że to były dla niego dwa niezwykłe miesiące, w czasie których praktycznie zamieszał w Bydgoszczy. Zaznaczył, że na ten czas kampanii wziął urlop i nie wykorzystywał żadnych środków służbowych, środków prezydenckiej kancelarii na to, żeby prowadzić kampanię.
– Cała reszta w rękach wyborców i Pana Boga. Liczę na to, że będzie dobrze – dodał lider bydgoskiej listy PiS.
Szrot nie należy do żadnej partii politycznej, ale jak powiedział na początku kampanii, od 22 lat jest gorącym sympatykiem PiS.
Zobacz także
Kandydat na prezydenta RP z Włocławka ma kłopoty z zarejestrowaniem
2025-04-04, 12:28Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę, w której wzywa pełnomocnika wyborczego do usunięcia braków formalnych w zgłoszeniu Macieja Maciaka. Czytaj dalej »
Minister Krzysztof Gawkowski: Skusisz się na cyberatak? To jest szpiegostwo, będziesz siedział
2025-04-03, 20:38- Rosyjskie i białoruskie służby specjalne są odpowiedzialne za środowy cyberatak na system informatyczny i członków Platformy Obywatelskiej - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem PiK wicepremier Krzysztof Gawkowski, minister cy… Czytaj dalej »
Seniorki: Gdzie kobieta u władzy, tam jest porządek. „Kobiety z Trzaskiem” w regionie
2025-03-28, 15:57Posłanki Platformy Obywatelskiej spotkały się dzisiaj z seniorkami ze Świecia, w ramach akcji „Kobiety na wybory' i „Kobiety z Trzaskiem'. Czytaj dalej »
Jędrzej Kucharski nowym burmistrzem Piotrkowa Kujawskiego! Po niedzielnych wyborach
2025-03-24, 06:00Piotrków Kujawski ma nowego burmistrza. W niedzielnej drugiej turze wyborów zwyciężył Jędrzej Kucharski z Komitetu Wyborczego Wyborców „Teraz my!'. Czytaj dalej »
Mieszkańcy miasta i gminy Piotrków Kujawski głosują. Druga tura wyborów burmistrza
2025-03-23, 10:50Rozpoczęła się druga tura głosowania w Piotrkowie Kujawskim. Dwa tygodnie temu - w turze pierwszej, żaden z ośmiorga kandydatów nie osiągnął przynajmniej polowy ważnie oddanych głosów. Czytaj dalej »
Sprawozdanie finansowe Konfederacji odrzucone przez PKW. Komentarz partii: Niesprawiedliwe
2025-03-17, 22:38PKW jednogłośnie odrzuciła w poniedziałek sprawozdanie finansowe komitetu wyborczego Konfederacji za wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. Szef klubu Konfederacji Grzegorz Płaczek określił decyzję jako niesprawiedliwą i zapowiedział… Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy aż do jesieni wybierają osiedlowych radnych. Kiedy i gdzie? [harmonogram]
2025-03-17, 07:57Już czternaście wyborczych wieczorów za nami. Ostatnio głosowało Łęgnowo. Następne w kolejce są: Osowa Góra, Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto i Stary Fordon. Czytaj dalej »
Kujawsko-pomorscy samorządowcy KO z poparciem dla Rafała Trzaskowskiego
2025-03-13, 13:52Samorządowcy KO z naszego regionu wyrazili poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w walce o fotel prezydenta Polski. W ramach kampanii „Samorządy Naprzód” odbyły się spotkania w Żninie i w Solcu Kujawskim. Czytaj dalej »
Wybory 2025. Karol Nawrocki opowiadał o podatkach w Chełmnie
2025-03-12, 18:48Kandydat na prezydenta RP popierany przez PiS odwiedził w poniedziałek nasz kujawsko-pomorskie. W Chełmnie spotkał się na rynku z mieszkańcami. Czytaj dalej »
Włocławska „Solidarność" namawia do głosowania na Karola Nawrockiego
2025-03-11, 20:23Lider włocławskiej ,,Solidarności', wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Włocławsko-Toruńskiego, Janusz Dębczyński, zaapelował do członków związku o głosowanie na Karola Nawrockiego w zbliżających się wyborach prezydenckic… Czytaj dalej »