Sypniewski o taśmach Mariana Banasia: Szef NIK nie będzie decydował, z kim wchodzimy w koalicję
Liczymy na dwucyfrowy wynik - mówi lider listy wyborczej Konfederacji w okręgu bydgoskim Marcin Sypniewski. Wraz z innym kandydatami podsumował kampanię i program - „piątkę Konfederacji”. Skomentował też ujawnione przez TVP Info nagranie rozmowy między prezesem NIK Marianem Banasiem a Markiem Chmajem.
– Dzisiaj jest już praktycznie pewne, że wejdziemy do Sejmu razem z bramą, czyli uzyskamy bardzo dobry wynik. Ta kampania pokazała, że przez ostatnie cztery lata Konfederacja nie zmieniła się. Cały czas prezentujemy te same postulaty, nigdy nie zmieniliśmy zdania w żadnej kwestii. Walczymy o to, żeby podatki były niskie i proste, żeby wprowadzić dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, żeby mieszkania i domy były tańsze nawet o 30%, żeby wprowadzić konstytucyjną gwarancję ochrony gotówki i też zlikwidować świadczenia socjalne dla cudzoziemców. – wymieniał Sypniewski. – Konfederacja jest siłą, która jest zdolna wywrócić ten stolik i dlatego właśnie nas atakują, bo boją się, że znajdzie się w Sejmie w dużej reprezentacji siła, która będzie zdolna walczyć o swoje postulaty programowe, a nie tylko o stołki – dodał.
Marcin Sypniewski skomentował też ujawnione przez TVP Info nagranie rozmowy między prezesem NIK Marianem Banasiem a Markiem Chmajem, prawnikiem związanym z Koalicją Obywatelską dotyczące wpływania na działania Konfederacji.
W nagraniu szef Najwyższej Izby Kontroli mówi o umieszczeniu w Konfederacji swojego syna Jakuba Banasia, który miał zapobiec wejściu tego ugrupowania w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.
– Bardzo ciężko jest komentować słowa osoby prywatnej w rozmowie z kimś innym na temat naszej przyszłości. Pan Marian Banaś nie jest członkiem Konfederacji, ani żadnej partii tworzącej Konfederację i to nie on będzie decydował, z kim wchodzimy w koalicję. Mówimy jasno, że idziemy do tych wyborów po to, żeby wywrócić stolik, a nie żeby przy tym stoliku usiąść z PiS-em i Platformą. Nie mówimy o żadnych koalicjach. Dla nas ważne jest program, ważni są ludzie, którzy stoją za Konfederacją – powiedział kandydat na posła z ramienia Konfederacji.
– Natomiast ja zwracam uwagę, że przez całą kampanię większość mediów i partie opozycji totalnej wmawiają nam, że chcemy iść w koalicję z PiS-em. Teraz TVP ujawniając taśmę, wmawia wszystkim, że chcemy iść w koalicję z Platformą Obywatelską. To się wzajemnie wyklucza i tak jak mówiłem wcześniej, jesteśmy cały czas przedmiotem ataków z jednej i z drugiej strony. Nie można na podstawie rozmów osoby, która nie jest członkiem partii podejrzewać, że wchodzimy z kimś w koalicję – dodał Marcin Sypniewski.
Do głosowania na Konfederację na konferencji w Bydgoszczy zachęcali także Paweł Sieg i Adrian Trzepacz Nowak.
Zobacz także
Debiutanci w Sejmie z okręgów z województwa kujawsko-pomorskiego
2015-10-27, 12:54Nie miał politycznych planów, wiosną na stacji Bydgoszcz-Leśna wsiadł do pociągu, by jesienią dojechać do... Sejmu. Michał Stasiński z Bydgoszczy to jeden z 11 kujawsko-pomorskich debiutujących w parlamencie posłów. Czytaj dalej »
Michał Stasiński z Nowoczesnej o działaniach w regionie i pracy w Sejmie
2015-10-27, 09:50Wszyscy parlamentarzyści regionu powinni działać wspólnie - to da lepszą pozycję kujawsko-pomorskiego w kraju - uważa Michał Stasiński z Nowoczesnej. Będzie on posłem-debiutantem. Mandat zdobył w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
PiS wygrało wybory do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim
2015-10-26, 15:09PiS wygrało wybory w okręgu toruńsko-włocławskim (nr 5), zdobywając poparcie jednej trzeciej wyborców. Drugie miejsce zajęła PO, która uzyskała wynik gorszy o prawie 8 punktów procentowych. Czytaj dalej »
PiS w okręgu bydgoskim zdobył 5-6 mandatów, 4 mandaty dla PO?
2015-10-26, 12:54Jest już oficjalny protokół z wynikami wyborów w okręgu nr 4, bydgoskim. Z protokołu wynika, że senatorami zostali Andrzej Kobiak i Jan Rulewski z PO. Wiadomo również, kto i ile głosów otrzymał w wyborach do sejmu. Nie ma jeszcze… Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski zdobywa mandat i wróci do PiS?
2015-10-26, 12:26Łukasz Zbonikowski, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, najprawdopodobniej ponownie zdobył mandat. Według nieoficjalnych danych uzyskał prawie 9 tys. głosów, co daje mu miejsce w Sejmie z okręgu toruńsko-włocławskiego. Czytaj dalej »
Mandaty senatorów dla P.Termińskiego, A.Mioduszewskiego i J. Łyczaka
2015-10-26, 11:40Przemysław Termiński, bezpartyjny zgłoszony przez PO, został senatorem w okręgu nr 11, obejmującym Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński - podała Okręgowa Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: 6 mandatów dla PiS, 4 mandaty dla PO w okręgu toruńsko-włocławskim
2015-10-26, 10:256 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 4 mandaty dla Platformy Obywatelskiej. Tak wynika z nieoficjalnych wyników głosowania w okręgu toruńsko-włocławskim, do których dotarło Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »
Posłowie PiS poróżnieni ws. urzędu wojewody
2015-10-26, 08:53Pierwszy powyborczy zgrzyt w kujawsko - pomorskim Prawie i Sprawiedliwości. Chodzi o urząd wojewody. Czytaj dalej »
Ministerialne przymiarki: J.K. Ardanowski i T. Latos w rządzie?
2015-10-26, 00:49Toruński poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Krzysztof Ardanowski jest jednym z kandydatów na ministra rolnictwa. Z kolei jednym z kandydatów na ministra zdrowia jest bydgoski poseł Tomasz Latos. Czytaj dalej »
Ewa Kierzkowska: Zmieni się rola PSL w Sejmie
2015-10-25, 23:58- Wyborcy są ciekawi nowo powstałych politycznych ugrupowań - tak Ewa Kierzkowska z PSL skomentowała sondażowy wynik formacji Pawła Kukiza i Nowoczesnej Ryszarda Petru. Czytaj dalej »