Biurowiec w ramach „Fabryki”, inwestycje w służbę zdrowia. Anna Gembicka o sukcesach kadencji
Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, we Włocławku podsumowała cztery lata swojej pracy w parlamencie, jednocześnie prosząc o głosy w najbliższych wyborach. Jako sukcesy swojej kadencji wymieniła m.in. budowę we Włocławku nowego dworca i nowoczesnego biurowca w ramach rządowego programu „Fabryka” oraz inwestycje w służbę zdrowia.
– Poseł jest na tyle dobrym posłem, na ile realizuje potrzeby mieszkańców, na ile rozmawia z nimi, na ile spotyka się bezpośrednio. Moje biuro było zawsze dostępne dla mieszkańców regionu, którzy przychodzili tutaj ze swoimi problemami, pomysłami – podkreśliła.
Wskazała też, co udało się zrealizować. – Jestem szczególnie dumna z tego, że kiedy zostałam posłem, wiele tematów po prostu „ruszyło”. Chciałabym wspomnieć chociażby o programie „Fabryka”, czyli nowoczesnym biurowcu, który jest realizowany we Włocławku. Powstaną nowe miejsca pracy dobre miejsca pracy. To są także inwestycje i wsparcie dla służby zdrowia, wsparcie z rezerwy premiera Mateusza Morawieckiego dla szpitala we Włocławku, wsparcie, także ze środków rządowych, na budowę Powiatowego Centrum Zdrowia – wyliczała. – Mam nadzieję, że mieszkańcy po raz kolejny obdarzą mnie zaufaniem, a ja będę dalej działać zgodnie z moim hasłem „Jestem stąd, jestem dla was”.
Jednym z priorytetów na kolejną kadencję będzie dla Anny Gembickiej budowa drugiego stopnia na Wiśle w Siarzewie.
Dzień wcześniej pracę na rzecz regionu wiceminister podsumowała w Grudziądzu.
Więcej w nagraniu poniżej.
Zobacz także
Konfederacja chce odbudować ducha narodu w młodym pokoleniu
2019-09-28, 14:10W Inowrocławiu spotkali się zwolennicy ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. Był czas na przedstawienie kandydatów do parlamentu, którzy, jak podkreślał, Łukasz Jawornik, „siódemka” na wyborczej liście, skupiają… Czytaj dalej »
Marcin Horała: W 2015 r. PO zablokowała projekt uszczelnienia systemu podatkowego
2019-09-28, 07:00O podatkach, i o polityce w komisji śledczej i na portalach społecznościowych mówili w Bydgoszczy posłowie PiS, Marcin Horała, przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT i minister Łukasz Schreiber. Czytaj dalej »
Aleksander Kwaśniewski: - Świeża krew jest w polityce bardzo potrzebna
2019-09-27, 21:10Były prezydent Aleksander Kwaśniewski odwiedził Toruń, by w wyborczym wyścigu wesprzeć lewicowych kandydatów. Prezydent poparł Roberta Kwiatkowskiego, kandydata SLD na posła. Czytaj dalej »
„Pakt dla Kobiet” to wyborcza propozycja pań z bydgoskiej lewicy
2019-09-27, 20:00Kandydatki Lewicy w wyborach do Sejmu, podpisały w Bydgoszczy „Pakt dla Kobiet”. - Pakt zawiera postulaty, które gwarantują kobietom godne i bezpieczne życie - mówiła Izabela Nowak, „czwórka' na liście Lewicy w okręgu bydgo… Czytaj dalej »
Odpady z warszawskiej spalarni były zakopywane w naszym regionie?
2019-09-27, 13:46- Kolejni świadkowie wskazują miejsca składowania odpadów - prawdopodobnie z warszawskiej oczyszczalni Czajka - powiedział Radiu PiK Ireneusz Stachowiak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruni… Czytaj dalej »
O jeden mandat w Sejmie ubiega się 11 kandydatów
2019-09-27, 09:46O jeden mandat posła ubiega się średnio 11 kandydatów. Łącznie o 460 mandatów w Sejmie powalczy 5114 osób. 42 proc. wszystkich kandydatów stanowią kobiety, najwięcej znalazło się ich na listach Lewicy. Średnia wieku kandydatów… Czytaj dalej »
Marek Nowak wie jak pomóc grudziądzkiemu szpitalowi. Kandyduje do Senatu
2019-09-27, 07:35- Kandyduję do Senatu, bo tam potrzebny jest silny człowiek, który pomoże grudziądzkiemu szpitalowi - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Marek Nowak. Były dyrektor lecznicy, teraz kandydat na senatora z własnego komitetu podkreśla… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-27, 06:00O działaniach podjętych w sprawie składowania odpadów z warszawskiej oczyszczalni na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i o programie wyborczym. Gościem Rozmowy Dnia był Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z listy Zjednoczonej Prawicy… Czytaj dalej »
Beata Kempa w Inowrocławiu poparła Ireneusza Stachowiaka
2019-09-26, 19:45Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa w Inowrocławiu rekomendowała w Ireneusza Stachowiaka - kandydata Zjednoczonej Prawicy do Sejmu na liście w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Opóźnienia w budowie S5, a dyrektor oddziału GDDKiA nie chce wyjaśnić sytuacji
2019-09-26, 18:15Dyrektor Oddziału Regionalnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy unika kontaktów z radnymi miasta, by wyjaśnić przyczyny opóźnień w budowie drogi ekspresowej S5, obwodnicy Bydgoszczy - stwierdził Paweł Olszewski… Czytaj dalej »