Zasiłek pogrzebowy, renta wdowia i rewaloryzacje do emerytur. Program Lewicy dla seniorów
Kandydaci Lewicy zorganizowali konferencję prasową przy targowisku na Placu Piastowskim w Bydgoszczy. Przedstawili między innymi propozycje dla seniorów.
– Zasiłek pogrzebowy powinien wynosić 8 tysięcy złotych. Po drugie, mówimy mocno i wyraźnie, renta wdowia. Po trzecie dwukrotne w ciągu roku waloryzacje rent i emerytur. Nie może być tak, że seniory są dzieleni na tych, którzy mają 75 lat i więcej oraz 65 lat i więcej. Wszystkie leki na receptę w Polsce powinny być za 5 złotych. Taki projekt ustawy przygotowała Lewica – wymieniał poseł Krzysztof Gawkowski, lider listy Lewicy w okręgu bydgoskim.
– Jutro Dzień Edukacji Narodowej, apelujemy z placu Piastowskiego w Bydgoszczy do wszystkich polskich nauczycieli, pedagogów. Do wszystkich pracowników administracji szkół i obsługi. Idźcie na wybory, 16 października 2023 roku polska szkoła może być szkołą szczęśliwą, bez ministra Czarnka – dodał kandydat na posła Jan Szopiński.
W czasie konferencji poruszona była kwestia ratownictwa medycznego. Pojawiła się też propozycja bonu weterynaryjnego dla seniorów, którzy opiekują się zwierzętami oraz propozycja wliczania do stażu pracy okres zatrudniania na umowach cywilno-prawnych. W konferencji wzięli udział: poseł Krzysztof Gawkowski, poseł Jan Szopiński, Karolina Kozłowska i Michał Wysocki.
Zobacz także
Pierwsze debaty prezydenckie. W Końskich spotkała się tylko część kandydatów
2025-04-12, 08:53Miała być debata jeden na jeden w Końskich, finalnie odbyły się dwie debaty z udziałem kilku, choć nie wszystkich zarejestrowanych kandydatów na prezydenta. Nie zabrakło słów krytyki za formułę spotkania, a główni konkurenci… Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała dwunastego kandydata na prezydenta. Pochodzi z Włocławka
2025-04-10, 11:41Przedstawiciel partii Ruch Dobrobytu i Pokoju - Maciej Maciak z Włocławka - to 12. kandydat w wyborach na prezydenta Polski. Jednocześnie PKW nie zgodziła się na rejestrację dwóch innych polityków. Czytaj dalej »
Trzaskowskiemu rośnie poparcie, Mentzen depcze Nawrockiemu po piętach
2025-04-08, 12:56Gdyby wybory prezydenckie obywały się w najbliższą niedzielę, w I turze kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskałby 38,3 proc., o 5,1 pkt proc. więcej niż pod koniec marca, a popierany przez PiS Karol Nawrocki 20,1 proc. - wynika z sondażu… Czytaj dalej »
Kampania prezydencka. Sławomir Mentzen w Chełmnie: W telewizji mówią o mnie same bzdury
2025-04-08, 00:33Polacy zasługują na niskie i proste podatki; emerytury powinny być zwolnione z podatków - przekonywał na wiecu wyborczym w Chełmnie kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen. Czytaj dalej »
Magdalena Biejat w Inowrocławiu: Obniżenie składki dla przedsiębiorców jest szkodliwe
2025-04-04, 20:00Kandydatka Nowej Lewicy na prezydenta RP Magdalena Biejat spotkała się dziś z mieszkańcami Inowrocławia. Skrytykowała przyjęcie przez sejm ustawy o obniżaniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Jej zdaniem skorzystają na tym… Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie: koniec zgłoszeń. O urząd chce ubiegać się 17 osób [lista]
2025-04-04, 17:41W piątek o godzinie 16:00 minął czas na zgłaszanie do Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Według piątkowych danych ze strony PKW, zgłosiło się 17 kandydatów. Czytaj dalej »
Kandydat na prezydenta RP z Włocławka ma kłopoty z zarejestrowaniem
2025-04-04, 12:28Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę, w której wzywa pełnomocnika wyborczego do usunięcia braków formalnych w zgłoszeniu Macieja Maciaka. Czytaj dalej »
Minister Krzysztof Gawkowski: Skusisz się na cyberatak? To jest szpiegostwo, będziesz siedział
2025-04-03, 20:38- Rosyjskie i białoruskie służby specjalne są odpowiedzialne za środowy cyberatak na system informatyczny i członków Platformy Obywatelskiej - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem PiK wicepremier Krzysztof Gawkowski, minister cy… Czytaj dalej »
Seniorki: Gdzie kobieta u władzy, tam jest porządek. „Kobiety z Trzaskiem” w regionie
2025-03-28, 15:57Posłanki Platformy Obywatelskiej spotkały się dzisiaj z seniorkami ze Świecia, w ramach akcji „Kobiety na wybory' i „Kobiety z Trzaskiem'. Czytaj dalej »
Jędrzej Kucharski nowym burmistrzem Piotrkowa Kujawskiego! Po niedzielnych wyborach
2025-03-24, 06:00Piotrków Kujawski ma nowego burmistrza. W niedzielnej drugiej turze wyborów zwyciężył Jędrzej Kucharski z Komitetu Wyborczego Wyborców „Teraz my!'. Czytaj dalej »