Ryszard Brejza: Nie da się zbudować niczego dobrego w oparciu o nienawiść
Ryszard Brejza - kandydat do Senatu reprezentujący Pakt Senacki -podsumował dziś w Parku Solankowym w Inowrocławiu swoją kampanię wyborczą. - Była bardzo brutalna ze strony polityków PiS - powiedział prezydent Inowrocławia.
- Popatrzcie po tej kampanii, jaka Polska nas czeka - z jakimi obyczajami. Jeżeli nie skończy się ta władza, to język nienawiści i obyczaje typowo dyktatorskie, charakterystyczne dla Putina i Łukaszenki wkroczą do zakładów pracy, szkół, urzędów i do naszych rodzin – mówił Ryszard Brejza. - Nie da się zbudować niczego dobrego w oparciu o nienawiść, wyszydzanie, odzieranie z godności innych ludzi tylko dlatego, że mają inne poglądy polityczne.
Na koniec Ryszard Brejza zaapelował do wyborców, aby 15 października wzięli udział w wyborach - po to, „aby nikt więcej nie narzucał nam, jak mamy żyć”.
Zobacz także
Ewa Koman dała naganę Wojciechowi Piniewskiemu. Zarzut? Ściąganie. Jest odpowiedź
2024-03-15, 07:00Ewa Koman, kandydatka Porozumienia Samorządowego na urząd prezydenta Inowrocławia, uważa, że jej wyborczy konkurent Wojciech Piniewski podał jako własne pomysły na program wyborczy innych. Chodzi o konferencję prasową, w czasie której… Czytaj dalej »
Kolejna osoba w wyścigu o prezydencki fotel w Bydgoszczy. Co wiemy o kandydatce?
2024-03-14, 18:34Maja Adamczyk będzie kandydować w wyborach na prezydenta Bydgoszczy. Jej nazwisko figuruje na stronie Państwowej Komisji Wyborczej w gronie kandydatów na to stanowisko. Czytaj dalej »
Piotr Wielgus o zaburzeniu neutralności religijnej w Toruniu. Wskazuje na o. Rydzyka
2024-03-14, 18:30- Bliska zażyłość prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z o. Tadeuszem Rydzykiem i kurią biskupią sprawia, że w naszym mieście neutralność religijna jest mocno zaburzona - powiedział Piotr Wielgus, kandydat Lewicy na włodarza… Czytaj dalej »
Jest ósmy kandydat na prezydenta Torunia! Chce zlikwidować strefę „Park and Ride"
2024-03-14, 17:49Przedsiębiorca Dariusz Kubicki będzie starał się o fotel prezydenta Torunia. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Kocham Toruń, który w programie ma m.in. rezygnację z projektu „Park and ride', czy reaktywację Starówki przez… Czytaj dalej »
Dostęp do kultury, komunikacji i rehabilitacji - to oferta Bydgoskiej Prawicy dla seniorów
2024-03-14, 16:14Bydgoska Prawica przedstawiła kolejny punkt programu wyborczego - Aktywny Senior. Wśród dwóch filarów polityki senioralnej wymieniono: programy zdrowotne i programy aktywizacyjno-integracyjne. Czytaj dalej »
Kandydat PiS na prezydenta Grudziądza: Takie postępowanie wobec rolników jest niedopuszczalne
2024-03-14, 12:11Krzysztof Kosiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza, zaapelował do rządu, aby bardziej szanował rolników. Jego zdaniem obecna napięta sytuacja tej grupy zawodowej może przenieść się na inne grupy i doprowadzić… Czytaj dalej »
Joanna Czerska-Thomas: Bydgoszczy potrzebny jest prezydent z wizją [Rozmowa dnia]
2024-03-14, 09:04Chce m.in. usprawnić zbiorową komunikację, zmienić Myślęcinek oraz otworzyć całodobowe gabinety ginekologiczne i psychologiczne. Jej pojawienie się w gronie kandydatów na prezydenta Bydgoszczy wywołało zadowolenie jednych i zdziwienie… Czytaj dalej »
Kandydat KO ma 20 pomysłów na silny Inowrocław. „To szczegółowo zaplanowane konkrety”
2024-03-13, 21:37Wojciech Piniewski, obecnie pełniący funkcję prezydenta Inowrocławia, odkrywa swój program wyborczy. Czytaj dalej »
„Nie tą drogą idziesz!”. Przedstawiciele KO w Bydgoszczy apelują do Joanny Czerskiej-Thomas
2024-03-13, 21:00Przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej nie podobają się listy Trzeciej Drogi do bydgoskiej Rady Miasta. - Demokracja „tak”, ale nie z osobami o skrajnie antydemokratycznych poglądach - mówili na konferencji kandydaci na radnych… Czytaj dalej »
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców: Chcemy kontrolować pieniądze płynące do firm
2024-03-13, 20:18Są zdeterminowani, by zadbać o uczciwe i skuteczne wykorzystanie środków finansowych z Unii Europejskiej, ale nie tylko. Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców zarejestrowała w Kujawsko-Pomorskiem pełną listę kandydatów do sejmiku… Czytaj dalej »