Patryk Jaki w Bydgoszczy: Polacy mogą uratować bezpieczeństwo Polski i Europy
- Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, by zablokować pakt migracyjny jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie" - powiedział czwartek w Bydgoszczy europoseł Patryk Jaki.
Jaki odniósł się do wyroku sądu, który oddalił w całości powództwa Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Helsińskiej Fundacja Praw Człowieka. Obie organizacje chciały dla premiera Mateusza Morawieckiego i PiS zakazu informowania m.in. o tym, że tzw. pakt migracyjny zakłada przymus relokacji nielegalnych migrantów. Sąd Apelacyjny oddalił zażalenia obu organizacji pozarządowych.
- Ten wyrok pokazuje, że relokacja jest przymusowa i grozi Polsce ogromne niebezpieczeństwo - powiedział w czwartek Patryk Jaki. - Od początku jesteśmy przeciwni temu, by do Polski spływały ogromne ilości ludzi, którzy zamienią ten kraj z kraju bezpiecznego, jakim dzisiaj jest Polska, w kraj wyjątkowo niebezpieczny. To jest kwestia fundamentalna - zaznaczył europoseł. - Dzisiaj już widać, że biurokracja europejska, oczywiście z pomocą naszej opozycji, przeforsuje pakt migracyjny. Jedyną szansą, żeby to zatrzymać jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy „nie”. Polacy po raz kolejny mogą uratować nie tylko bezpieczeństwo swoje, ale również całej Europy - powiedział Jaki.
Europoseł podkreślił, że „oficjalnie można mówić, że relokacja jest przymusowa". Zwrócił się również do lidera PO Donalda Tuska: - Panie Tusk, przestań pan kłamać z tymi swoimi przystawkami od Szymona Hołowni i PSL-u. Relokacja jest przymusowa i tylko my możemy zatrzymać tych imigrantów.
Patryk Jaki poparł także w Bydgoszczy kandydata na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - Ireneusza Stachowiaka. Jak podkreślił, jest to człowiek odważny, który będzie sprzeciwiał się sprowadzaniu do Polski nielegalnych imigrantów i walczył z „klanem Brejzów".
Zobacz także
Sejmik województwa: Koalicja Obywatelska bez zmian, spore zdobycze PiS
2018-10-23, 20:44W wyniku wyborów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego PiS zwiększył o 4 liczbę radnych - pomimo zmniejszenia ich ogólnej liczby z 33 do 30. Tak samo liczebny, jak w poprzedniej kadencji klub będzie miała Koalicja Obywatelska… Czytaj dalej »
Nowa koalicja w grudziądzkiej radzie miasta
2018-10-23, 18:00Koalicja Obywatelska i Sojusz Obywatelski Grudziądz będą tworzyć nową koalicję w nowej radzie miasta. W opozycji pozostanie Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski apeluje o poparcie jego kandydatury
2018-10-23, 17:00Jarosław Chmielewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka, zwołał konferencję prasową i zaapelował do włocławian, głosujących na kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury wyborów, by 4 listopada oddali… Czytaj dalej »
Michał Krzemkowski o marszałku Piotrze Całbeckim
2018-10-23, 16:00Marszałek Całbecki dobrej woli wobec Bydgoszczy nie wykazywał - mówi radny województwa z PiS Michał Krzemkowski. W ten sposób komentuje słowa Piotra Całbeckiego, że jest on gotowy ponownie objąć stanowisko marszałka. Czytaj dalej »
Piotr Całbecki jest gotowy ponownie objąć stanowisko marszałka
2018-10-23, 15:00W wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zdobył rekordową liczbę 68,5 tys.głosów. Podczas spotkania z dziennikarzami mówił, że jeśli otrzyma propozycję objęcia funkcji marszałka województwa, nie odmówi. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza i popierająca go koalicja wygrała wybory w Inowrocławiu
2018-10-23, 14:00Prezydent zdobył prawie 60% głosów, a koalicja 16 mandatów w 23. osobowej radzie. Oprócz nich radnymi zostało jeszcze 7. kandydatów Zjednoczonej Prawicy. Czytaj dalej »
Nowa Rada Miasta w Bydgoszczy
2018-10-23, 13:00Weterani i nowe twarze - znamy już skład bydgoskiej rady miasta kolejnej kadencji. Wiadomo, że 16 z 31 mandatów przypadło Koalicji Obywatelskiej, co pozwoli rządzić jej samodzielnie. 11 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, a… Czytaj dalej »
prof. Janusz Golinowski o wyborach samorządowych
2018-10-23, 10:58Prof. Janusz Golinowski, politolog z UKW w Bydgoszczy, analizując wyniki ostatnich wyborów, zwrócił uwagę na rolę lokalnej prasy w kształtowaniu opinii publicznej. Jego zdaniem bez zbudowania alternatywnej prasy lokalnej prawica nie… Czytaj dalej »
Nowy skład Rady Miasta w Toruniu
2018-10-23, 10:12W wyborach do 25-osobowej rady miasta Torunia 10 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, a 8 kandydaci komitetu prezydenta Michała Zaleskiego, który będzie rządził miastem przez kolejne 5 lat. Do rady miasta weszło także 6 przedstawicieli… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-23, 06:00Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK we wtorek był politolog, prof. Janusz Golinowski z UKW w Bydgoszczy, z którym podsumowaliśmy kampanię samorządową w regionie oraz wyniki wyborów. Porozmawialiśmy także o perspektywach otwierających… Czytaj dalej »