Poseł Piotr Król od ośmiu lat zajmuje się infrastrukturą. I nie chce tego zmieniać
Trasa S10 na odcinku od Bydgoszczy do autostrady A1, budowa drugiego most na Wiśle w bydgoskim Fordonie i obwodnic dla Strzelna, Kruszwicy i Nowej Wsi Wielkiej – to kluczowe inwestycje w infrastrukturę, którymi w nowej kadencji chciałby zająć się bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król.
– Od ponad ośmiu lat zajmuję się infrastrukturą. Chcę publicznie zdeklarować, że zamierzam nadal pracować w sejmowej Komisji Infrastruktury, bo Bydgoszcz i Ziemia Bydgoska to są, powiedziałbym, najbardziej ewidentne przykłady na to, jak inwestycje infrastrukturalne są potrzebne, jak trzeba ich pilnować, i w jak wielu przypadkach, w wielu procesach dotyczących tych inwestycji, pomoc na poziomie Komisji Infrastruktury się po prostu przydaje – mówi poseł Piotr Król.
Wskazał też najważniejsze inwestycje, które chciałby wspierać w Komisji. Jedna z nich to budowa drugiego mostu na Wiśle w Bydgoszczy. – Most w Fordonie jest mostem zbyt wąskim. Z analiz, które posiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że gdyby podjąć się jego remontu na takiej zasadzie, że jeden pas ruchu zostanie wyłączony, to po godzinie korki z każdej strony mostu będą wynosiły cztery kilometry. To by komunikacyjnie zabiło miasto, dlatego powstała koncepcja, żeby zbudować nowy most obok tego starego mostu – wskazał poseł Król.
Piotr Król startuje w wyborach z numerem 5 na liście PiS w okręgu bydgoskim.
Więcej w nagraniu poniżej.
Zobacz także
Rafał Bruski częstował kawą na rondzie Jagiellonów
2018-09-25, 10:06Przystosowanie ronda Jagiellonów dla osób niepełnosprawnych obiecał ubiegający się o ponowny wybór prezydent Bydgoszczy. Rafał Bruski razem z kandydatami Koalicji Obywatelskiej na radnych miasta częstował również mieszkańców… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o centrum wystawienniczym w Bydgoszczy
2018-09-24, 16:45- Jak wygram wybory rozruszam Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze - obiecuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Czytaj dalej »
Partia Zieloni z Torunia o ekologii i transporcie regionalnym
2018-09-24, 15:41Na czystość powietrza, lepszą jakość transportu publicznego w regionie, odnawialne źródła energii i wsparcie gospodarstw ekologicznych, stawiają kandydaci Partii Zieloni do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W Toruniu zaprezentowali… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-09-24, 06:00Gościem Rozmowy Dnia był prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Starającego się o reelekcję prezydenta zapytaliśmy między innymi o jego wizję miasta za 5 lat, o bieżące inwestycje, sukcesy i porażki mijającej kadencji. Marcin Kupczyk:… Czytaj dalej »
Bydgoskie PiS: czy marszałek Całbecki robi sobie kampanię za publiczne pieniądze?
2018-09-23, 15:02Okręg bydgoski PiS skarży marszałka województwa Piotra Całbeckiego do Państwowej Komisji Wyborczej. Politycy uważają, że marszałek promuje się w mediach za publiczne pieniądze, łamiąc kodeks wyborczy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do sejmiku województwa
2018-09-22, 16:30Tworzenie nowych obszarów inwestycyjnych, wspieranie innowacji w przedsiębiorstwach oraz działania na rzecz osób starszych, wymagających długoterminowej opieki - zapowiedział marszałek województwa Piotr Całbecki. Przed Teatrem im… Czytaj dalej »
"Rafał Bruski. Tylko konkrety" - konwencja wyborcza urzędującego prezydenta Bydgoszczy
2018-09-22, 14:30'Rafał Bruski. Tylko konkrety' - to hasło kampanii wyborczej ubiegającego się o ponowny wybór prezydenta Bydgoszczy, kandydującego z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska). Czytaj dalej »
Mariusz Kałużny i wiceminister sportu o inwestycjach w regionie
2018-09-22, 12:45- Samorząd województwa powinien zajmować się dużymi projektami, które rozwiną cały nasz region - powiedział Mariusz Kałużny - kandydat Zjednoczonej Prawicy z Solidarnej Polski do sejmiku województwa. Konferencja odbyła się przed… Czytaj dalej »
Joanna Scheuring-Wielgus popiera kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych
2018-09-20, 19:07Joanna Scheuring-Wielgus - posłanka niezrzeszona z Torunia -poparła kandydatów Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Lewica wspiera Macieja Glamowskiego jako kandydata na prezydenta Grudziądza
2018-09-20, 17:49Maciej Glamowski z Obywatelskiego Grudziądza w wyborach na prezydenta miasta ma poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Czytaj dalej »