13 milionów dla zakładu URSUS w Chełmnie! Na konferencji legenda Solidarności
Chełmiński Zakład Sprzętu Mechanicznego Ursus w Chełmnie z rządową dotacją – taką wiadomość przekazał prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, jedynka PiS-u z okręgu numer 5.
– Od początku lat 90. walczyli o to, żeby Ursus przetrwał. Walczyli o to, żeby Ursus nie poddał się tym trendom prywatyzacji, sprzedawania wszystkiego za bezcen, niszczenia i likwidowania dorobku państwowego – mówił Krzysztof Szczucki. – Doprowadzili do tego, że Ursus przetrwał, że Ursus produkuje. W bliskiej współpracy z zarządem, z panem Piotrem Mittelstaedtem, z innymi członkami zarządu, w bliskiej współpracy z pracownikami. I mamy to, proszę państwa. Agencja Rozwoju Przemysłu zdecydowała o przyznaniu wsparcia dla Ursusa, o przyznaniu Ursusowi miejsca w programie, w Polityce Nowej Szansy. To 13 milionów złotych wsparcia na 120 miesięcy dla Ursusa tak, żeby ta produkcja mogła tutaj trwać i się rozwijać.
Na spotkaniu w Ursusie obecny był działacz Solidarności Andrzej Gwiazda wraz z małżonką.
Również w czwartek prezes RCL Krzysztof Szczucki przekazał symboliczny czek na nowoczesny tomograf dla szpitala w Chełmnie.
Zobacz także
Bydgoska Prawica zebrała podpisy i złożyła listy do Miejskiej Komisji Wyborczej
2024-02-29, 18:00Bydgoska Prawica w czwartek zakończyła zbieranie podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta miasta Łukasza Schreibera i dla kandydatów na radnych. Na obie listy zebrano po 10 tys. podpisów. Czytaj dalej »
O tej inwestycji mówi się we Włocławku od lat. Czy tunel ujrzy wreszcie światło dzienne?
2024-02-29, 17:37We Włocławku ma powstać bezkolizyjny przejazd pod torami kolei warszawsko-bydgoskiej. Chodzi o połączenie Zazamcza ze Śródmieściem. Tunel ma powstać pod torowiskiem w linii ulicy Wienieckiej - obiecuje prezydent Marek Wojtkowski ubiegający… Czytaj dalej »
Politechnika we Włocławku? To jedna z wyborczych propozycji tamtejszej Lewicy
2024-02-29, 16:11Utworzenie Politechniki Włocławskiej i mieszkania dla studentów, gabinet psychologiczny i stomatologiczny w każdej szkole oraz 15-minutowa komunikacja miejska to wyborcze obietnice Lewicy we Włocławku skierowane do młodych ludzi. Czytaj dalej »
Komitet „przyjdzie z młotami i skruszy beton”. Społecznicy z Torunia startują w wyborach
2024-02-29, 14:08Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Ruchów Miejskich przedstawił w czwartek kandydatów do Rady Miasta Torunia. Aktywiści zapowiedzieli także wystawienie kandydata na prezydenta. Będziemy młotem kruszyli beton - powiedziała Magdalena… Czytaj dalej »
Krzysztof Kułakowski przedstawił plany dla Świecia. Jezioro Deczno w centrum uwagi
2024-02-29, 12:03Burmistrz Świecia rozpoczął kampanię wyborczą. Krzysztof Kułakowski chce kontynuować to, co zaczął pięć lat temu. Czytaj dalej »
Toruń zyska most śródmiejski? Chce tego kandydat na prezydenta Paweł Gulewski
2024-02-28, 17:21- Budowa mostu śródmiejskiego to jeden z pomysłów na usprawnienie poruszania się po Toruniu i lepsze skomunikowanie lewobrzeża - zapewniał podczas konferencji Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. Obiekt… Czytaj dalej »
Wojciech Piniewski: Inowrocław łączy walory uzdrowiskowe z biznesowymi [Rozmowa dnia]
2024-02-28, 09:40W Inowrocławiu zapowiada się ostra walka o fotel prezydenta. Swój start w wyborach potwierdziło dotąd czworo kandydatów. Jeden z nich, Wojciech Piniewski, był gościem „Rozmowy Dnia” Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
„Razem dla Bydgoszczy”: nie zgadzamy się, by w Radzie Miasta były osoby dyskryminujące innych
2024-02-27, 18:54Kandydaci z komitetu „Razem dla Bydgoszczy” nie chcą by, w Radzie Miasta „zasiadały osoby, które obrażają ludzi o odmiennych poglądach, są nietolerancyjne oraz wykluczają i dyskryminują innych”. - A takie osoby można znaleźć… Czytaj dalej »
W weekendy postój za darmo dla wszystkich. Schreiber proponuje, jak uzdrowić P&R
2024-02-27, 16:47Darmowe parkingi w ramach systemu Park&Ride dla wszystkich w weekendy oraz bezpłatny postój w dni powszednie dla osób posiadających bilety okresowe komunikacji miejskiej - takie rozwiązania proponuje kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta… Czytaj dalej »
Nowa Lewica w Bydgoszczy: Jesteśmy za wzmocnieniem roli samorządów
2024-02-26, 21:29Nowa Lewica w regionie gotowa do wyborów samorządowych. - Do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego wystawimy listy we wszystkich sześciu okręgach - zapowiadał Piotr Hemmerling wicewojewoda i współprzewodniczący Rady Wojewódzkiej… Czytaj dalej »