Minister Wenderlich: Terminal w Emilianowie to dla Bydgoszczy i okolic wielka szansa
Wsparcie dla budowy terminalu intermodalnego w Emilianowie zadeklarował minister Jarosław Wenderlich, który kandyduje na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim.
Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przypomniał, że w 2019 roku została zawiązana spółka, która ma wspierać budowę terminalu kolejowo-drogowego, ale - jak mówił na konferencji prasowej w Bydgoszczy - sprawę cały czas trzeba pilotować na poziomie parlamentarnym.
- Terminal Bydgoszcz Emilianowo to wielka szansa dla Nowej Wsi Wielkiej, Inowrocławia, Bydgoszczy. To dodatkowe miejsca pracy – mówił Jarosław Wenderlich. - Jako poseł będę wspierał także wpisanie Bydgoszczy do sieci bazowej TEN-T. W tej sprawie są już podjęte działania. Dzięki eurodeputowanemu Kosmie Złotowskiemu sprawa trafiła na posiedzenia komisji w Parlamencie Europejskim, ale trzeba działać także na poziomie Parlamentu polskiego. To są kwestie niezmiernie ważne dla interesów Bydgoszczy, ziemi bydgoskiej, metropolii bydgoskiej – dodaje.
Jarosław Wenderlich zadeklarował, że jako poseł zamierza w nowej kadencji pilotować również sprawę budowy magistrali węglowej Bydgoszcz - Gdynia. - To inwestycja warta 10 miliardów złotych i dobrze, by czuwały nad nią osoby znające się na prawie - mówił Wenderlich.
Zobacz także
Wybory uzupełniające na Kujawach i Pomorzu
2015-03-06, 11:03W najbliższą niedzielę - 8 marca odbędą się kolejne wybory uzupełniające w trzech miejscowościach na Kujawach i Pomorzu. Nowych radnych - w miejsce wybranych wójtów, wybiorą mieszkańcy Gąsawy w powiecie żnińskim oraz Fabianek… Czytaj dalej »
Posłowie PiS o programie wyborczym Andrzeja Dudy
2015-03-02, 13:34- Rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog - to podstawowe dziedziny, na jakich opiera swój program wyborczy Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski - podkreślała podczas konferencji prasowej w Toruniu poseł… Czytaj dalej »
Dogrywki wyborcze na Kujawach i Pomorzu
2015-02-28, 15:16W regionie kujawsko-pomorskim dojdzie w niedzielę - 1 marca do ponownych wyborów. Do urn wyborczych pójdą m.in. mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, Górzna, Gąsawy, Gostycyna, Więcborka i Świecia. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu przekonuje o poparciu Andrzeja Dudy
2015-02-26, 14:55'Celem zjednoczonej prawicy jest wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich' - powiedział w Toruniu prezes Polski Razem, Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kampania prezydencka nabiera rumieńców - wizyty kandydatów na Kujawach i Pomorzu
2015-02-16, 14:22Kampania prezydencka rozwija się na dobre. Chętnych do objęcia fotela prezydenckiego nie brakuje. Lista kandydatów jest długa. Kto ostatecznie zostanie na placu boju? Czytaj dalej »
Komisarz wyborczy wygasił mandat radnego z Osięcin
2015-01-27, 15:54Szykują się zmiany w składzie Rady Gminy Osięciny. Z mandatem najprawdopodobniej pożegna się wybrany jesienią radny Piotr Cybulski z osięcińskiego 'Porozumienia Samorządowego'. Czytaj dalej »
PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy "Uczciwe wybory"
2015-01-02, 11:29Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy pod projektem ustawy 'Uczciwe wybory'. Chodzi np. o wprowadzenie kamer internetowych w lokalach wyborczych, przezroczyste urny do głosowania, zmiany w PKW. Czytaj dalej »
W Unisławiu ponowne wybory do rady gminy
2014-12-17, 12:00Wszystko na to wskazuje, że w jednym z okręgów wyborczych w Unisławiu przeprowadzone zostaną ponowne wybory do Rady Gminy. Czytaj dalej »
Wyrowiński, Rulewski i Całbecki o sytuacji po wyborach
2014-12-10, 12:40Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim po wyborach samorządowych była tematem spotkania wicemarszałka Senatu Jana Wyrowińskiego, senatora Jana Rulewskiego oraz marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Bydgoscy działacze PO o wyborze władz województwa
2014-12-02, 20:11Bydgoscy działacze Platformy Obywatelskiej krytykują nowego wicemarszałka województwa. Twierdzą, że były wicewojewoda Zbigniew Ostrowski nie będzie dobrze reprezentował interesów Bydgoszczy. Czytaj dalej »