We Włocławku powstał Honorowy Komitet Poparcia posłanki Joanny Borowiak
Włocławska posłanka Joanna Borowiak z PiS-u, która ubiega się o parlamentarną reelekcję, dostała oficjalną rekomendację Związku Zawodowego ,,Solidarność". W komitecie poparcia posłanki są także lokalni działacze, artyści, przedsiębiorcy, lekarze.
– Bardzo się cieszę, że mogę dziś we Włocławku zaprezentować komitet poparcia mojej kandydatury do sejmu – mówi poseł Joanna Borowiak. – W tym komitecie są wybitne postaci związane z naszym miastem: jest pan Józef Stolorz, znany artysta plastyk, jest pan Antoni Bisaga, włocławski rzeźbiarz znany w całej Polsce, jest pani Bożena Banachowicz, która utworzyła Związek Pielęgniarek i Położnych, są państwo Kunkel, pan doktor Kunkel wraz z małżonką. Są społecznicy, są samorządowcy, są osoby, które już nie po raz pierwszy trwają przy mnie i stanowią komitet poparcia.
– Związek Zawodowy Solidarność nie wsparł oficjalnie żadnej partii politycznej, ale stwierdził w swoim stanowisku, że popieramy tych, którzy są wiarygodni, i którzy dobrze współpracują ze związkiem i nie wycofują się z wcześniej złożonych obietnic – mówi Janusz Dębczyński, wiceprzewodniczący Solidarności Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego. – Dlatego ja udzieliłem swojego poparcia kandydatce Joannie Borowiak, bo ona jest również członkiem Solidarności. Jej pracę, jej dotychczasowe działaniach przez dwie kadencje w parlamencie oceniam bardzo pozytywnie i bardzo wysoko (...).
Więcej w relacji Marka Ledwosińskiego.
Zobacz także
"Mieszkańcy Włocławka" - nowy komitet w jesiennych wyborach samorządowych
2014-07-15, 19:37Stowarzyszenia: ,,Włocławska Inicjatywa Gospodarcza', Krajowe Forum Samorządowe, ,,Oburzeni' i Ruch Narodowy zawiązały porozumienie i utworzyły Komitet ,,Mieszkańcy Włocławka'. Zamierzają wspólnie wystawić swoich kandydatów do… Czytaj dalej »
Oddolne jednoczenie prawicy w Bydgoszczy
2014-07-10, 17:19Bydgoski ruch społeczny Konfederacja Pro Publico Bono opowiada się za zjednoczeniem prawicy. Czytaj dalej »
Wybory w PiS dopiero po wyborach samorządowych
2014-07-02, 17:02Szefem PiS w okręgu toruńsko-włocławskim został poseł Łukasz Zbonikowski, w okręgu bydgoskim poseł Tomasz Latos. Zbonikowski pokieruje też wojewódzkimi strukturami tej partii. To rozwiązanie tymczasowe do czasu zwołania zjazdów… Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystartuje w wyborach samorządowych
2014-06-26, 12:54Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska ogłosili start swoich przedstawicieli w jesiennych wyborach samorządowych, bo chcą 'odpartyjnić samorząd'. Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza podsumował swoje dwie kadencje
2014-06-23, 20:57Robert Malinowski, prezydent Grudziądza podsumował dwie kadencje swoich rządów w mieście. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Włocławka
2014-06-16, 21:14Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydata na urząd prezydenta Włocławka. Partię w jesiennych wyborach samorządowych reprezentować będzie Jarosław Chmielewski. Czytaj dalej »
Gra miejska i Koncert Wolności w Toruniu
2014-06-04, 15:21Jak żyło się na przełomie lat 80 i 90 tych. Jak wyglądała praca działaczy opozycji - O tym mogli przekonać się uczestnicy gry miejskiej, którą zorganizowano na toruńskiej Starówce z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo… Czytaj dalej »
Bydgoskie obchody 25. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca '89
2014-06-04, 08:47Odsłonięcie 'Dębu Wolności', happening na Wyspie Młyńskiej, przegląd filmów, gra edukacyjna, wystawy, debaty i koncerty - tak bydgoszczanie będą świętować przypadającą 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów p… Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka dziękuje za głosy w eurowyborach
2014-06-03, 13:10'Przegraliśmy ale bylo to cenne doświadczenie' - mówi Kazimiera Szczuka. Liderka listy koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do europarlamentu podziękowała za głosy jakie otrzymała w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Włocławska PO podsumowała eurowybory
2014-06-02, 18:43Włocławska Platforma Obywatelska oficjalnie podsumowała niedawne wybory do Parlamentu Europejskiego. Partia rządząca głosowanie we Włocławku wygrała, jednak przewaga - podobnie jak w przypadku reszty kraju - była niewielka. Czytaj dalej »