Cel - wykorzystać każdy litr spadającej z nieba wody. Kujawsko-pomorskie na czele
Polska, a szczególnie województwo kujawsko-pomorskie, może odegrać znaczącą rolę w tzw. Niebieskim Ładzie - nowej unijnej strategii wodnej.
– Świadczą o tym dotychczasowe działania związane ze zwiększaniem retencji wody w regionie - powiedział na konferencji w Minikowie, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Stworzyliśmy radę partnerstw wodnych, stworzyliśmy strategię dla prawie każdego powiatu w województwie kujawsko-pomorskim. Kilkaset osób przygotowało dokumenty, które dla danego terenu, dla danej gminy, powiatu stanowią punkt wyjścia dla przyszłości, w której chcemy przede wszystkim zagospodarować każdy litr spadającej wody. To ważna rzecz, która nam się udała na Kujawach i Pomorzu. Jesteśmy jedynym województwem tak daleko posuniętym w tych pracach.
O dotychczasowych efektach w kontekście nowej unijnej strategii wodnej mówił także Ryszard Zarudzki - wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
– Mamy sytuację bardzo dobrą, ponieważ szykuje się duży program unijny. Blue Deal to 400 miliardów euro, ale musimy się bardzo dobrze do tego przygotować. Nasze województwo poprzez stan prac nad wodą, nad tym uspołecznieniem procesu, nad poszukiwaniem najlepszych inwestycji może mieć istotny wkład w dobre przygotowanie projektów – mówi Ryszard Zarudzki.
Z kolei minister Pawel Szrot - szef gabinetu prezydenta dodał, że integralną częścią programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest program „Woda dla Polski”. – Tę szansę trzeba wykorzystać, żeby nasz kraj się rozwijał.
Paweł Szrot otwiera listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim. Do Sejmu kandyduje również Ryszard Zarudzki. Z kolei Mikołaj Bogdanowicz walczy o mandat senatora w okręgu nr 10 obejmującym powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński.
Zobacz także
PO w Grudziądzu na starcie kampanię samorządowej
2018-01-20, 11:37Grudziądzkie struktury Platformy Obywatelskiej rozpoczyna kampanię do wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Iwona Michałek spotkała się w Grudziądzu z dziennikarzami
2017-12-20, 15:28Iwona Michałek, posłanka obozu Zjednoczonej Prawicy odniosła się do przyszłorocznych wyborów na prezydenta Grudziądza w trakcie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami. Czytaj dalej »
Nowy przewodniczący PiS w Grudziądzu
2017-12-09, 11:01Grudziądzkie struktury Prawa i Sprawiedliwości mają nowego szefa. Został nim Janusz Kołodziejski, który w głosowaniu pokonał mi.in. senatora Andrzeja Mioduszewskiego. Czytaj dalej »
Poseł Latos: rekonstrukcja rządu to sprawa godzin, a nie dni
2017-12-06, 09:35Ostateczne decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu podejmuje komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK poseł tej partii Tomasz Latos. Czytaj dalej »
Wybory w Platformie Obywatelskiej na Pomorzu i Kujawach
2017-12-02, 12:00Członkowie partii z Kujaw i Pomorza wybierają szefów powiatów, członków rady powiatu, delegatów na zjazd krajowy i przewodniczącego regionu. Czytaj dalej »
Czy Michał Zaleski wystartuje w wyborach samorządowych?
2017-11-08, 09:48Nie podjąłem jeszcze decyzji o starcie w wyborach - mówił w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK prezydent Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Czworo walczących o fotel wójta Gminy Jeżewo
2017-10-11, 09:24Czworo kandydatów wystartuje w przedterminowych wyborach na wójta Gminy Jeżewo. Gminna Komisja Wyborcza potwierdziła, że o to stanowisko walczyć będą Michał Kaczmarek, Angelika Macura, sekretarz gminy Jerzy Lemańczyk i policjant… Czytaj dalej »
Niecały miesiąc pozostał do wyborów w Jeżewie
2017-09-16, 10:2622 października mieszkańcy gminy Jeżewo pójdą do urn wybierać wójta. To decyzja premier Beaty Szydło po tym jak 1 sierpnia po 25 latach urzędowania na emeryturę odszedł Mieczysław Pikuła. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe później?
2017-09-07, 10:18Wybory samorządowe nie jesienią przyszłego, a na wiosnę 2019 roku? Poseł Paweł Skutecki z Kukiz 15' powiedział w porannej Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, że takie rozwiązanie rozważa Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Będą przedterminowe wybory w gminie Jeżewo
2017-08-07, 17:09Gmina Jeżewo bez wójta - będą przedterminowe wybory dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »