Cel - wykorzystać każdy litr spadającej z nieba wody. Kujawsko-pomorskie na czele
Polska, a szczególnie województwo kujawsko-pomorskie, może odegrać znaczącą rolę w tzw. Niebieskim Ładzie - nowej unijnej strategii wodnej.
– Świadczą o tym dotychczasowe działania związane ze zwiększaniem retencji wody w regionie - powiedział na konferencji w Minikowie, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Stworzyliśmy radę partnerstw wodnych, stworzyliśmy strategię dla prawie każdego powiatu w województwie kujawsko-pomorskim. Kilkaset osób przygotowało dokumenty, które dla danego terenu, dla danej gminy, powiatu stanowią punkt wyjścia dla przyszłości, w której chcemy przede wszystkim zagospodarować każdy litr spadającej wody. To ważna rzecz, która nam się udała na Kujawach i Pomorzu. Jesteśmy jedynym województwem tak daleko posuniętym w tych pracach.
O dotychczasowych efektach w kontekście nowej unijnej strategii wodnej mówił także Ryszard Zarudzki - wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
– Mamy sytuację bardzo dobrą, ponieważ szykuje się duży program unijny. Blue Deal to 400 miliardów euro, ale musimy się bardzo dobrze do tego przygotować. Nasze województwo poprzez stan prac nad wodą, nad tym uspołecznieniem procesu, nad poszukiwaniem najlepszych inwestycji może mieć istotny wkład w dobre przygotowanie projektów – mówi Ryszard Zarudzki.
Z kolei minister Pawel Szrot - szef gabinetu prezydenta dodał, że integralną częścią programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest program „Woda dla Polski”. – Tę szansę trzeba wykorzystać, żeby nasz kraj się rozwijał.
Paweł Szrot otwiera listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim. Do Sejmu kandyduje również Ryszard Zarudzki. Z kolei Mikołaj Bogdanowicz walczy o mandat senatora w okręgu nr 10 obejmującym powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński.
Zobacz także
Konwencja programowa prezydenta Andrzeja Dudy
2020-05-01, 10:59Utrzymanie programów społecznych, niezwłoczne wprowadzenie Dodatku Solidarnościowego 1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii koronawirusa straciły pracę, a także powołanie Funduszu Medycznego oraz wsparcie dla rolników - znalazły… Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza i burmistrz Sępólna: Nie przekażemy spisu wyborców
2020-04-30, 07:02Prezydent Grudziądza oficjalnie poinformował w środę, że nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców. Taką samą decyzję podjął burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Czytaj dalej »
Bydgoscy działacze Porozumienia chcą wyborów 10 maja. Apelują do swoich posłów
2020-04-28, 21:34Działacze Okręgu Bydgoskiego Porozumienia Jarosława Gowina rekomendują zakończenie rozmów z opozycją i zwracają się do posłów Porozumienia z apelem o poparcie uzgodnionego w ramach Zjednoczonej Prawicy terminu wyborów prezydenckich… Czytaj dalej »
Prezydent Torunia: Mam nadzieję na przesunięcie terminu wyborów prezydenta Polski
2020-04-28, 20:15Data wyborów prezydenta RP powinna zostać zmieniona - uważa prezydent Torunia Michał Zaleski. Zapytany na konferencji prasowej czy pójdzie zagłosować 10 maja odpowiedział, że w tym terminie Polacy powinni skupić się na sprawach… Czytaj dalej »
Wybory w Aleksandrowie Kujawskim: poseł PO zawiadamia prokuraturę
2020-04-28, 13:23- Narażone zostało zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - uważa poseł Arkadiusz Myrcha, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie organizacji przedterminowych wyborów burmistrza w Aleksandrowie Kujawskim. Czytaj dalej »
Znamy kandydata na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK!
2020-04-27, 20:17Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska, dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, wygrała głosowanie elektorów w wyborach na prorektora ds. CM UMK, pokonując prof. Zbigniewa Włodarczyka, dziekana Wydziału Lekarskiego. Czytaj dalej »
Do dwóch kryzysów opozycja chce dołączyć trzeci. O wyborach w naszej Rozmowie Dnia
2020-04-27, 16:00- Wywoływanie w tej chwili kryzysu konstytucyjnego przypomina najgorsze czasy w dziejach Rzeczypospolitej, kiedy zrywano sejmy - mówił minister Łukasz Schreiber z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia… Czytaj dalej »
Nowy burmistrz Aleksandrowa: Trzeba działać tu i teraz, ale rewolucji nie będzie
2020-04-27, 11:04- Przed Aleksandrowem Kujawskim stoi wiele wyzwań - mówi Arkadiusz Gralak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który został wybrany nowym burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego. Czytaj dalej »
1432 głosy dla Arkadiusza Gralaka. Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego wybrany
2020-04-27, 07:08Arkadiusz Gralak z PSL został burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego w pierwszej turze przedterminowych wyborów, które odbyły się w niedzielę - poinformował komisarz wyborczy we Włocławku. Czytaj dalej »
Maseczki, przyłbice i dystans. To były wyjątkowe wybory
2020-04-26, 22:00Wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku bez incydentów i zakłócania ciszy wyborczej. Policja nie musiała podejmować żadnych interwencji. Wyborcy stosowali się też do specjalnych środków ostrożności w związku z epidemią… Czytaj dalej »